Podľa snúbenca je trápne tancovať novomanželský a rodičovský tanec

23. feb 2024

Ahojte baby. V septembri sa so snúbencom berieme. Neni to velka svadba, maximálne do 50 ludi. Mam otazku ako by ste sa cítili kebyže vám povie, ze to mal urobiť ako jeho kamarát (bral sa so svojou na úrade iba o svedkoch) kvôli tomu ze je mu trápne tancovať novomanzelsky tanec a rodičovský tanec. Nedá sa s ním o tom baviť, všetko je trápne akoby mal 15 rokov. Ostatne veci berie v poriadku.

mikadooo
24. feb 2024

Lebo xy chlapom ale aj ženám to JE trápne. Vrátane mňa - cirkus, ktorý v podstate nikoho až tak moc nezaujíma, ostatní sa prišli najesť a napiť, ale tak teda program musí byť, lebo sa to má 🤭. Ako to máš brať? No zjednať kompromis. Nech to raz v živote pre teba spraví a potom mu sľúb, že nabudúce bude musieť tancovať až na svadbe svojich detí (rodičovský tanec 😂).

jana_eyre_2
24. feb 2024

@mikadooo bože to je aj taký? 😅 Snáď ani jedno moje dieťa a jeho partner nebude trvať na tradíciách, lebo to zle dopadne..

stanulienkat
24. feb 2024

Je to predpotopna traposina, aj cepcenie, staresina, odobierka a pod. Teda aspon pre mna. Pre chlapov to musi byt uplny des.

mikadooo
24. feb 2024

@jana_eyre_2 vieš čo netuším, ale spomína to v úvodnom texte, tak asi hej🤷.

jana_eyre_2
24. feb 2024

@mikadooo máš pravdu zle som čítala, vnímala som len manželský 🤪

nekonecna_katastrofa
24. feb 2024

Môj manžel tiež nerád tancuje. Ešte na svadbách a oslavách, kde sme v dave, sa premôže. Ale tanec, kde všetci na nás pozerajú, nočná mora preňho. Takže som to rešpektovala, on ustúpil v iných veciach. My sme mali svadbu o 20 ľuďoch, len najbližšia rodina. Žiadne zvyky sme neplánovali, ani DJ nebol, len hudba z prehrávača. Zrazu muž, že poď, ide naša pesnička a zatancoval si so mnou pred rodinou. Neskutočne ma tým prekvapil, lebo som to nečakala a bolo to pre mňa veľké gesto lásky. Ja s tancom problém nemám, ale tie nacvičené choreografie mladomanželov sú pre mňa tiež trápne, kŕčovité.

diamand2326
24. feb 2024

Aj mne je to trápne a som žena, aj mi to bolo trápne na vlastnej svadbe 😅 Prežila som, ale radosť som z toho nemala.

diamand2326
24. feb 2024

@stanulienkat Presne 👍

zorkahorka
24. feb 2024

My sme sa brali uz s rocnym synom. Tancovali sme spolu v trojke s nim. Nie s rodicmi. Ani k oltaru ma nevuedol otec. Isli sme ako rodina v trojke
Uribte si vlastny zvyk

dankanka
24. feb 2024

Tiez mi to pride trapne.. jeden z vas bude musiet ustupit, o tom su vztahy..

niki35
24. feb 2024

Nemám rada ceremónie a nemám rada keď mám byť stredobodom pozornosti :D a áno je to trápne
Ak budem mať raz priateľa a ak sa náhodou raz budeme chcieť vziať tak buď len na úrade alebo niekde ďaleko na pláži a tak :D
Takže tvojho snúbenca chápem

tilly
24. feb 2024

Ja som chcela takú svadbu. Len na úrade, v kľude, my dvaja plus svedkovia. A potom dobrá večera s najbližšou rodinou a neskôr party s kamošmi...
No, svokra ma donútila robiť a zaplatiť divadlo pre 50 ľudí. Všetko mi prišlo totálne silene a trápne, aj keď sme všetky tradície skresali na minimum. Je to 19 rokov a stále to nemôžem svokre zabudnúť...
Nerob nič nasilu, nikdy to nerobí dobrotu.

medda_beda
24. feb 2024

Môj manžel netancuje, jeho otec bol tanečník aj rodičia chceli aby tancoval, on chcel byť športovec.
Nikdy netancoval a ani nechce tancovať.A mne sa tiež nechce.Tancovala som kedysi na choreografie, ale to je úplne niečo iné.Inak cupitám z jednej nohy na druhú a cítim sa fakt trápne.
Takže som rada, že sme sa toho nemuseli zúčastniť.

ajka0207
24. feb 2024

Rodičovsky sme zrušili, novomanzelsky bol krátky, dohodli sme sa s DJ koľko nás nechá tancovať. Nikto z toho ujmu nemal.

krevet86
24. feb 2024

Tak ja neviem či som divná ale ja som sa tešila na ten tanec. A to tiež nie som rada stredobodom pozornosti ale na svadbe to je predsa nevesta a ženích. Nemyslím, že muž bol z toho nadšený ale chodili sme aj k učitelovi tanca aj sme doma trénovali. Mali sme valčík a potom taký náš tanec na pesničku od Elánu. Nebolo to ako v Lets dance ale užili sme si to. Máme pekné fotky. Rada na to spomínam a vždy keď tú pesničku počujem tak si na to spomeniem. Bol to náš tanec a bol o nás. Vtedy som nič iné nevnímala. Samozrejme každý sme iný. Otvorene sa porozprávajte a možno nájdete kompromis. A som rada,aj za rodičovský tanec. Som rada,že sa ho môj otec dožil. Môj svokor už nie.

danica2711
24. feb 2024

no a čo? Tak asi nemá rád takéto tradície, nerád tancuje...je to len tanec, je zbytočné kvôli takej prkotine roniť slzy. Ja ho chápem, my s mužom tiež bohvieako nie sme na tanečky (ako športovci sme po víkendoch hrali zápasy namiesto návštevy diskoték), na svadbe sme sa síce na tamtie tanečky dali nahovoriť a ronili sme slzy od smiechu, keď sme sa dívali jeden na druhého

ruxandra
24. feb 2024

Je to vaša spoločná svadba, nie len tvoja. Má to byť váš najkrajší deň. Prečo teda muža nútiť do niečoho v čom sa cíti absolútne nekomfortne a bude mu z toho ešte roky trápne? Urobila si v zivote niekedy nejaky trapas, ktory sa ti roky vracia a stale ta strasie z toho ako ti je trapne? Vazne chces, aby mal tvoj muz presne tento pocit z vašej svadby? Aby mu miesto pekných spomienok zostalo v hlave toto?
Este ani nie ste svoji a uz ho ides nútiť do veci, ktore robit nechce, no chudák chlap..
hostia si iste nevšimnú, ked si tuto jednu vec nedáte..

sense
24. feb 2024

A prečo nechce? Lebo nevie a nerád tancuje? Pretože nie je rád stredobodom pozornosti?
A ty chceš prečo? Lebo sa to patrí? Lebo rada tancujes, lebo chceš byť stredobodom pozornosti

vilma7
24. feb 2024

Aj ja mam hanbliveho, všetko prežil v pohode.

zuzanazu85
24. feb 2024

Podľa mňa, tie tradície sú na svadbách to najkrajšie 😊. Preto sa robia stále ešte oslavy, pohostenie, zábava a vyberajú sa krásne miesta. Ale ako vravím, každý sme iný. Napríklad ja keď sa budem vydávať,budem v krásnom kroji a s ľudovou hudbou. Bohužiaľ,môj druhý najdôležitejší chlap tam už nebude-otec ,ale bude tam môj brat, ktorý mi ho neuveriteľne pripomína.

reisi
24. feb 2024

Rada sa zabavam, velmi rada tancujem ale ak by som mala na vlastnej svadbe absolvovat tieto rozne povinne tance a k tomu napr. odcepcenie, tradicie atd. tak som stale slobodna. Nik na svete by ma k tomu neprinutil. Ked som ako host na nejakej svadbe ja, niektore ukony vedome prehliadam pretoze mi je z nich trapne.😅

nelca84
24. feb 2024

@zuzanazu85 vies, ze som si aj myslela, ze este nie si vydata 😀 ... ked mas taketo naivne predstavy

zuzanazu85
24. feb 2024

@nelca84 prečo naivné? 😁 Je to moja predstava slovenskej svadby. Ľudia pozvaní na svadbu by sa mali baviť, napiť, najesť a hlavne osláviť s novomanželmi ich lásku. Som možno staromódna, ale aj tie trapasy patria k svadbe. Je to každého pohľad,tiež chápem aj toho chlapa,že je nerád stredobodom,ale veď svadby o tom sú, byť stred oslavy 😉. Nehadam sa, každý má iné predstavy a osobnosti.

nelca84
24. feb 2024

@zuzanazu85 co ked tvoja polovicka bude chciet len sobas so svedkami? Budes ho nutit do svadby podla tvojich predstav?

zuzanazu85
24. feb 2024

@nelca84 určite nie, zvolím taktiku,ty niečo,ja niečo 😁. Ale ako sa poznám,ja by som ho na ten parket vytiahla a ako ho poznám,aj by si to nakoniec užil 🤭.

minenkak
24. feb 2024

My sme mali svadbu len o svedkoch, ale ak by aj bola väčšia tak určite žiadne takéto tanceky,to by som ja ako nevesta veľmi rýchlo zrušila a to môj muž rád tancuje a aj ja,ale do tohto by ma nik nedotlacil

nelca84
24. feb 2024

@zuzanazu85 tak je ine, ak sa na tom dvaja zhodnu, ale sama vidis, ze okrem teba tu nenajdes takmer nikoho, kto zdiela tvoj nazor, ze tradicie na svadbe su to najkrajsie. Je to silene trapne divadlo. Keby mam toto podstupit, tak sa radsej ani nevydam.

gaby22
24. feb 2024

Všetko je o dohode a rešpektovaní toho druhého my keď sme sa brali minule leto tiež neradi tancujeme a urobili sme svadbu o 20 ľudí najbližšia rodina kamoška svedkovia a koniec ziadní DJ ani hostina v sále urobili sme si posedenie na záhrade a ugrilovali si, guláš, sa navaril zákusky a každý bol spokojný všetko je len o dohode a tiež sme nemali zadné zvyky co sa normálne robia na svadbách a sme tu a šťastný

zuzanazu85
24. feb 2024

@nelca84 ale ja nepotrebujem, aby žienky zdieľali môj názor 😊. Ja som písala len svoj názor a beriem aj to,že sa nájde väčšina, ktorá ho nezdieľa. Písala som čisto len za seba a ak to tak cíti väčšina,no budiš. Chcela som tým len povedať,že oslavy svadieb sa stále konaju,je to celkom dobrý biznis stále a vždy sa nájdu ľudia, ktorí sú pre a proti. Nikde som nepísala,aby ho nútila,písala som len,že aby našli obaja nejaký kompromis,ako sa povie,aj vlk sýty,aj koza celá 😁.

janinah
24. feb 2024

Som prekvapená,pre koľkých sú svadobné zvyky trapošina. Pre mňa je to tradícia,korene,Slovensko,domov a rodina.Nastastie aj dcéra má ten názor a ich svadba bola nádherná rodinná slávnosť,moja pred 31 rokmi tiež.Tak mam pre vás jeden odkaz...choďte sa zosobasit na pláž,pod strom,do tramtarie,kdekoľvek,len vy dvaja...nezasluzite si našu slovensku svadbu,nedozreli ste na to.Mam 60 rokov a dala by som celý svet za to,aby som zažila ešte raz len 10 minút z mojej svadby,keď som tam ešte mala rodičov a dalsich zijucich pribuznych..Nastastie mam video,hoc nekvalitné.
Dnes je to samé.. Naš deň,naša svadba,JA a len JA...áno,ale nežijeme na pustom ostrove...
Tak a teraz ma môžete zjesť...