Pošli muža s dieťaťom k svokre

9. mar 2024

Preco radite kazdej matke, ktorej svokra robi naprieky, aby nechala ist matka svoje dieta len s muzom ku svokre? Svokra dava babatku sladkosti aj napriek upozorneniam, pcha mu mobil pred oci aj napriek upozorneniam, ze nech mobil babatku neukazuje, pokrikuje po babatku - nepchaj si to do ust, nepi tak rychlo, a pod. (aj napriek upozorneniam, ze nech nenapomina babatko, ze na vychovu ma rodicov) a plno inych situacii. To vazne k takej zene poslete muza s babatkom, ktory sa svojej mamy boji a nic jej nepovie?

autor
9. mar 2024

@januska12323 My sladkosti nedavame rocnemu babatku, a ked je na to svokra upozornovana tak to ma respektovat. A teda mobil par minut denne rocnemu dietatku? No my tak nevychovavame. Na mobil by si rocne dieta lahko zvyklo. Nuz ty budes asi z tych co tvoje dieta sa v kociku hralo s tabletom a ty si nakupovala 🙂.

aurora33
9. mar 2024

Ved tak keď máš s tým problém a muža blba tak neposielaj dieťa k svokre a staraj sa ty. Či?

jakubrianka
9. mar 2024

Svokra, nesvokra. Aj mojej mame poviem, keď sa mi niečo nepáči. Problém je, keď nastane opakované nerešpektovanie výchovy rodičov.

zafir01
9. mar 2024

Také zle to asi nebude , keď tvoja svokra vychovala dieťa ( tvojho muža ) a zrejme nie zle ,keď si si ho vybrala za partnera . Tvoj muž žije , a predpokladám ,že nemá ani trvalé následky z detstva . Tak teraz sa nudime ,poďme si vyrobiť problém

Všetko ostatné sa dá rozumne vyargumentovat . Hoci sú malým nevinným klamstvom keď to indk nejde . Vymyslí si intoleranciu na čokoládu ( skutočne taká je ,aj milión iných ) . Ľúbi svokra svoje vnuca ? Veľa matiek ,svokier , tiet , ujov si robí po svojom ,keď majú dieťa sami . Otázne je , nakoľko si ty tolerantná urobiť v niektorých veciach ústupky v prospech vzťahu tvoje dieťa - okolie .

ankare
9. mar 2024

@siska53 tak v takejto situácii,keď 2r. dieťa sa zrazu stane veľkým súrodencom, je ozaj ešte malicky. Chápem sestričku v nemocnici.

doriiis
9. mar 2024

Autorka bude v škôlke a medzi rodičmi veľmi obľúbená😂

deedol
9. mar 2024

neviem, preco je vacsina prispevkov tak divne agresivnych, mozno ich vyprovokovalo to slovo babatko, mozno maju blby vikend, neviem 🙂
v kazdom pripade, my sme nasmu rocnemu dietatu tiez nedavali cokoladu, neukazovali mobil a neokrikovali ho za blbosti. co sa tyka rady, aby muz siel s dietatom sam k svokre. viem, ze take rady tu obcas (nie vzdy!) padaju, ale neviem, naco je dobra zovseobecnujuca debata o tom. u vas sa to neda, tak to proste nerob. ja by som tiez muza k svokre s malym neposlala, lebo v pripade hadky (moj muz sa svojej mame vie "vzopriet") by to bol neprijemne pre maleho. skratka v kazdej rodine je to inak, urobte si podla seba a ostatni ta nemusia zaujimat 🙂

zafir01
9. mar 2024

Ešte doplním .mám tri deti . U mňa je no go zóna , keď si chcel svokor vziať vnuka autom bez autosedačky len do vedľajšej dediny . Proste bez autosedačky nie . Pochopili to vtedy so svokrou ( 12 rokov dozadu )
Alebo mačanie prstov v alkohole , a tiež spomínané sladkosti . S mobilom sme problém nemali . Tv pustili ,hoci doma som ju nepúšťala , nevadilo mi to . Moje deti majú s nebohou svokrou a svokrom krásne spomienky a vzťah . To je mojou prioritou u nich

dagas
9. mar 2024

Vieš čo,ročné dieťa si na mobil nezvykne keď je raz za čas zo svokrou...My máme doma 5 ročnú a s mobilom sa nehráva..aj keď sa nám zopár krát stalo že sme jej na ňom pustili video na par minút v reštaurácii keď sme sa chceli rýchlo najesť. A div sa svetu nepýta ho ..ani v aute ani nikde.tak isto by som aj tie sladkosti prežila veď to nieje dennodenne..to že ho okrikuje by mi vadilo ale u nás je opačný problém.Malá vie že keď sa rozplače tak ju hneď ľutujú a zneužíva to.Raz príde deň kedy budeš potrebovať aby ti dieťa postrážila a svokra ti povie nie prepáč ..ani by som sa jej nečudovala .

ankare
9. mar 2024

Pozri, keď ma svokra problém len s nevestou, tak kľudne nech tam chodí len sám muž s dieťaťom. V prípade,že svokra nerešpektuje pravidlá, ktoré majú rodičia s dieťaťom zaužívane, obmedzila by som jej kontakt s dieťaťom.
Za mňa to dosť prezivas, starkovci majú rozmaznávať vnúča a dopriať mu, áno, moje rocne deti aj sladkosti jedli, aj pesničky na mobile kukali, ale ak je to pre Teba no go zóna, tak by to mal každý rešpektovať.

dskjhfdlkdjhl
9. mar 2024

Jaj, ved si mala rovno napisat, ze mas neschopneho muza a nie to valat na svokru.

januska12323
9. mar 2024

Za pár minút sa nestane závislým ani na mobile ani na čokoláde. Ak je to pre teba taký strašný problém tak ho tam nedávaj. Podľa mňa vytváraš problém kde nie je ale to pochopíš až neskôr.

nevenka
9. mar 2024

@autorka pleties si dojmy a pojmy...
Ak zena dostatocne vysvetli situaciu a z nej vyplyva, ze svokra ma problem so zenou, ale k dietatu je relativne normalna, tak ano, zena tam nemusi chodit, moze ist otec dietata a dieta s nim. Preco nie?
Ak svokra robi napriek a dietatu skodi, dava mu jest, co nema, tak urcite tu nikde nenajdes radu, aby slo dieta k svokre s otcom, ked on nevie usta otvorit, mama nebud hlupa 😆🤣.

@januska12323 par kuskov cokolady, rocnemu??? Tak ja som prikrmovala od 6 mesiacov, krasne mi v roku jedli, ale ich prikrmy, solit sme zacali okolo roka, aj to trosicku. Sladkosti nejedava, maximalne tak piskotu, 1 hryz z torty, ked malo rok, aj to len piskotove cesto vacsinou. Najmladsia si 9 mesacna sama nasla spadnuty kusok cokolady na zemi, tak ochutnala, ale zamerne jej to pchat nebudem, vazne nie. Naco? Ani moja 70 rocna mama, ani svokra.

Autorka, tak este raz, ak sa takto sprava svokra a muz je teliatko, tak nech tam nechodi dieta.
Strasne divne si napisala ten prispevok. Divne.

queen_mary
9. mar 2024

Jezisi kriste, zas jedna premotivovana prvorodicka

letfenixa
9. mar 2024

@autorka ako obvykle v týchto témach, problém je muž. Že sa bojí svojej mamy???

queen_mary
9. mar 2024

A tvoj problem neni svokra, ale neschopny chlap. Lebo ked ich tam nepustas, neveris vlastne jemu

maciatkolulu
9. mar 2024

Koľko má to bábätko?

koniarova
9. mar 2024
koniarova
9. mar 2024

Mňa by zase zaujímalo, ako často tam chodila, keď to má na to "bábätko" tak negatívny vplyv. To sú tam každý deň?

queen_mary
9. mar 2024

@koniarova tipujem ze raz do mesiaca, a decko jej potom vystreli na mars, ked pride do skolky, dostane sa zrqzu po sladkosti a po rozpravky 😀

zuzuliatko18
9. mar 2024

Autorka, to ze v pripade, AK nevesta nevychadza si svokrovcami chodi na navstevy Len muz, je rada naozaj Len na taketo situacie. Dieta by som nepustala Bez dostatocnehk dozoru na navstevu, kde nerespektuju jeho zdravotne obmedzenia, napr. nejake alergie, intolerance a podobne. Pri rocnom dietati by som uz nesalela, AK by dostalo nieco, co bezne nedostava, ak by na take navstevy nechodilo denne. O dietati maju pravk rozhodovat obaja rodicia rovnakom, nielen jeden, takze idealne je veci dohodnut s manzelom a drzat sa pravidiel.

marhulka13
9. mar 2024

Jejda, neprezivaj to tak. Zbytočne to hrotis

ibrunova
9. mar 2024

Ak pôjde tvoj muž ku svojej matke sám s dieťaťom a nevie jej povedať, že toto nie.. Tak to je chyba v tvojom mužovi, nie v svokre. Celý svet sa netočí okolo teba, čo ty povieš.Chceš mať svoje dieťa 24 hodín pod kontrolou, tak muža s dieťaťom nenechaj samé ani na 5 minút. Budeš sa musieť zmieriť s faktom, že dieťa má rado svoju babku, nielen teba.

lucilaines
9. mar 2024

Ako povedat, ze mas jedno dieta, bez toho, aby si povedala, ze mas jedno dieta 😀😀autorka, daj sa do kludu, kusok cokolady a par minut mobilu tvoje babatko nezabiju. Ja ta chapem, tiez som bola taka precitlivena, ked som mala prveho syna. Odvtedy uz preslo par rokov, pribudlo mi druhe dieta a som vdacna za kazde postrazenie od mamy a svokry a za krasne vztahy, ktore s mojimi detmi maju. Pchaju do nich sladkosti, ktore ja domov ani len nekupim? Ano. Pustaju im telku, dovolia veci, ktore ja by som nedovolila? Ano. Tak ako aj moje babky mne ked som bola mala. Babky su tu len na chvilu, ich cas s vnucatami je limitovany a ony su si toho velmi dobre vedome. Vyrastli v inej dobe, s vnucatami su velakrat malo, dat im tu cokoladku je pre nich sposob ako ich potesit. Ony vedia, ze jablko by pre nich bolo lepsie, ale z toho by nevideli taku radost. To jablko daj babatku doma ty, sladkosti mu nedavaj, telku mu nepustaj. A neprezivaj to tak, naozaj to rocne dieta si nevytvori abstak na mobile alebo cokolade z par navstev u babky.

ibrunova
9. mar 2024

@lucilaines Veľmi krásne si to napísala ❤️

jaond19
9. mar 2024

Neschopny chlap co sa boji mamky nech nabuduce svokru privezie k vam, a jej povedz ze kym nebude respektovat vasu vychovu bez cokolad a bez mobilov, bude to takto, ze dieta bez dozoru nepustis a to iste by si vyzadovala aj od inych clenov domacnosti, nemusi to brat osobne. U nas "nevinne" cokoladky sposobili tiez problemy, pretoze to nebolo absolutne vhodne k danemu veku, zdravotnemu stavu a toboz v rozumnej miere. Ale to samozrejme ony nevideli (obe babky), neodsedeli si to na gastre ani u pediatricky, ale ja ano. Je mi fuk ci mi nejaka Anca, Kata, Zuza z konika povie ze som precitlivena. Kazdy problem nejak zacina, a argument jedna cokoladka nezabije je ako jedna ciga nesposobi rakovinu pluc.

lentilka78
9. mar 2024

Preboha toto je moc 🤦‍♀️
Bud rada ze svokra ma záujem o vnúča, ver mi ze sú aj také ktoré záujem nemajú...
A tvoja svorka predsa jedno dieťa vychovala a žije a zjavne si si ho sama vybrala...
Raz sa ti môže stať že tu svokru budeš veľmi potrebovať na stráženie, tak si nepokaz vzťahy kvôli takýmto bludom.
Ty si nikdy od starej mamy nedostala čokoládu alebo ústupky ktoré si doma nemala?
Véd to je prirodzené ze staré mamy deti rozmaznávaju, veď s nimi nebývajú každý deň.
A kúsok čokolády a par minút na mobile ešte nikoho nezabilo.
A btw bábätko je podľa mňa maličké ležiace dieťa, ty máš batola😉

zuzanockamt
9. mar 2024

Ja len toľko - chudák muž a chúďa svokra. Radosť mať takúto nevestu.
A ty sa zavri s "bábätkom" do bunkra a vypusti ho v 18-ke.
To je tak, keď niekomu materstvo zatemní rozum.

jesenzima
9. mar 2024

Svokra upozorňuje dieťa, ty upozorňuješ svokru. A raz príde deň, kedy dáš čokoládu a mobil tvojmu bábätku aj ty 😉 určite tie návštevy nie sú až také dramatické, a ty to len moc prežívaš ...

siska53
9. mar 2024

@ankare ved ano, ved bol malicky este, to len na margo tych, ze teda kolko ma babatko. Ze aj vacsie deti su este take babatka.