Rozchod po rokoch

22. mar 2022

Moja kamarátka sa rozvádza so svojím manželom. Boli spolu 9 rokov ako partneri, dva roky manželia. Nikdy som si nevšimla žeby to medzi nimi nefungovalo, skôr mi to prišlo, že sa už natoľko poznajú že ich nerozdelí nikdy nič.. a teraz toto, som z toho dosť prekvapená, dôvod je vraj jednoduchý - prestalo im to fungovat, ale skutočne vzťah prestane fungovať len tak? Zo dňa na deň? Veď ešte len teraz to budú dva roky čo mali svadbu. Keď sa brali tak sa museli milovať a muselo to predsa fungovať. Dosť ma to vzalo, nikdy by som nepovedala, že práve im sa to vo vzťahu pokazí. Dnes už nemáte istotu v ničom

alienkami
22. mar 2022

Teoreticky? Mohlo to začať škrípať už pred svadbou a oni si mysleli, že svadba vzťah posunie na vyšší level a problém sa akosi sám vyrieši... ale nevyriešil.

elizabet173
22. mar 2022

do ich vzťahu nikto nevidí, len oni dvaja vedia, čo bolo príčinou, každý vzťah je iný, nerieš

diamond007
22. mar 2022

Nemôže to byť deťmi?

zmrzlinka2021
22. mar 2022

Ziadny vztah nefunguje idealne a vsade su aj problemy a mozu sa ludia pred svadbou aj neviem kolko poznat aj spolu byvat aj neviem co.
Podstatne je, ci sli do manzelstva s tym, ze si nepripustaju moznost rozvodu a budu robit maximum pre to, aby im to fungovalo, aby sa vzajomne lubili.
Milovat totiz nie je vec emocii, pocitov, ale vec rozhodnutia

luccija
22. mar 2022

Tak v dnešnej dobre to spolu dosť dlho vydržali🙂
Majú spolu dieťa?

oli18
22. mar 2022

Čo je to 11 rokov? Nič. Dnes sa rozvádzajú aj po 30, 35 rokoch. To je už niečo. Zober Kramára, Heribanovcov, Magálovcov atď.

autor
22. mar 2022

Deti spolu nemajú, ona má 28 rokov, on 29 a do detí sa zatiaľ nehrnuli, skôr si užívali spoločný život, chodili spolu na výlety, dovolenky, lyžovačky.. práve preto ma to tak prekvapilo, trávili v podstate skoro všetok voľný čas spolu alebo spolu s nami - ich partiou

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
22. mar 2022

No tak asi sa jeden z nich zamiloval a boli prechodeni boli spolu dlho bez dieťaťa niečoho nového posunu...ja poznam veľa takých manželstiev kde jeden zistil, že chce žiť inak

autor
22. mar 2022

Niekde musela nastať chyba.. trápi ma aj, že sú krstnými rodičmi nášmu synovi.. ako teraz budú vyzerať všetky oslavy, prijímanie 🤯

zmrzlinka2021
22. mar 2022

No chyba je mozno v tom co uvadza @luccija - manzelstvo nebrali vazne ako rozhodnutie na cely zivot a proste ked ich ten druhy "prestal bavit", idu o dom dal.
Ono jedna vec je ako ten vztah vyzera pre "okolie" a ine realita. Vztahy sa aj kazia, aj prechadzaju si krizami ale to ako to v konecnom dosledku dopadne, zavisi od rozhodnutia tych ludi.

selest
22. mar 2022

V tom veku som tiez ukoncila dlhorocny vztah. Zo dna na den mi povedal ze asi to ukoncime a ja som povedala dobre. Pritom vztah fungoval presne ako pises, boli sme zohrata dvojka. Mna vtedy velmi prekvapilo ako strasne mi po tom rozchode odlahlo. Prosto aj ked vsetko bolo fajn nebolo to ono a ani jeden z nas to nechcel pripustit.

sissy27
22. mar 2022

Nie, neprestal im vzťah fungovať zo dňa na deň a určite ani nápad rozviesť sa neprišiel len tak spontánne, takéto veci dozrievajú postupne, pomaly a mimo očí cudzích ľudí.

danyelia
22. mar 2022

Mne sa zdá, že dnešné vzťahy sa často končia kvôli tomu, že ľudia sa v ňom začnú nudiť, stále hľadajú niečo viac (viac lásky, krásy, romantiky, vášne, dobrodružstva, sexu, zábavy, vzrušenia, zážitkov...) a sú leniví vzťah budovať, stráca sa dôvera, tolerancia, pochopenia a také to čaro všednosti...Aj keď je vlastne všetko super, hľadajú niečo, kde to bude ešte lepšie, kde si myslia, že budú viac šťastní a spokojní...

marca12
22. mar 2022

Nikto nevidi do ich vztahu. Kazdy sa snazi navonok vyzerat dobre. Ono to nie je take jednoduche,ze zrazu sa rozisli. Tam sa mohlo nabalovat mnoho veci a zda sa mi hlupe riesit cudzi vztah na mk.

barborachors
23. mar 2022

je iks takých parov, hovori sa im storočni manzelia a nakoniec sa rozidu, hlavne taki co zacali spolu chodit pred 20tkou alebo počas strednej. potom sa rozidu väčšinou okolo 30tky. Bud ze jeden si nájde nový objav apod, alebo sa proste obaja zmenia. Mnoho ľudí pred 30/40/50 bilancuje svoj život, prehodnocuje,meni svoje nastavenia alebo fakt može niekoho stretnut, kto mu vdychne nove obzory...

svetlana16
23. mar 2022

Ak sa rozisli v dobrom nevidin na tom nic zle, možno budu spolu lepšie vychádzať ako kamaráti alebo človek nikdy nevie možno sa im tie cesty este raz stretnú 😉... Pozvať ich môžte oboch a je to už na nich...
Tiež poznám 2 páry, ktoré boli tak dlho spolu, a po 2rokoch svadby aj s dietatom sa nakoniec rozisli... Iny presne na 1.vyrocie svadby podpisovali rozvodove papiere....
Čo sa deje doma za dverami, tam nevidíme...

janickacrazy
23. mar 2022

Chýba sa stala, že boli veľmi dlho spolu sami, proste sa už poznali ako staré ponožky. Poznám viac takýchto párov, dlho spolu, 10 rokov, večne chodenie, potom svadba a za chvíľu po svadbe rozvod. Ako z učebnice. Dobrá správa je, že väčšina z nich má už nový vzťah, kde prišli deti a nuda už nehrozí.

tykat
24. mar 2022

Prechodeny vztah... 7r spolu dalsie 2r manzelia... bez deti. Uz si nevystacia len sami dvaja, mali sa uz davno posunut dalej, riesit ine veci ako sami seba.