Svokra a ja

18101995
13. júl 2023

Ahojte potrebujem radu alebo čo si myslite . Bývali sme s manželom u svokrovcov na prízemí sme si prerobili platíme pôžičku nemalú . Len nastal problém pohádali sme sa so svokrou a vyhodila Nás nepekne , odisli sme do podnájmu , mame 1 ,5 rocnu dcéru .Svokor ku nám chodí ako keby nič a bla bla bla. Svokra sa raz pýtala svojho syna či môže prísť zo svokrom a zobrať malú na prechádzku on povedal že asi nie . No ja som o tom nevedela že ma záujem a brala som to že mna nenávidí to viem ale že ani o malú sa nezaujíma a nič . Manžel mi navrhuje že dať si podmienky čo nám tam vadilo , a vrátiť sa naspäť do nášho tam bývania ktoré platíme , lebo platíme aj tam bývanie aj podnájom . Aby sme dačo ušetrili , aj rozmýšľam že kvôli tým financiám áno aby sme neplatili 2 bývania ktoré ani jedno nieje naše . Aj kvôli malej aby mala dvor . Ale bojím sa že dase budú tie iste problémy do všetkého strkať nos do nášho vzhadzujú a bla bla neviem čo robiť

culienka
14. júl 2023

@18101995 7 rokov je dosť veľa, vydržať s takou zákernou svokrou. Jedine vyskúšať ale chystať zároveň záložný plán, lebo táto vaša vyzerá ze nevydrží byť dlho kľudná 😉😄

stanulienkat
14. júl 2023

Co vas napadlo ist byvat k svokre? Co vas napadlo tam nieco prerabat a brat pozicku, ked to nie je vase? Co vas napadlo robit dieta, ked nemate kde byvat? A co ta napadlo vratit sa tam??? Niektori ludia su nepoucitelni.

sasa1310
14. júl 2023

@18101995 takže vy ste investovali do nehnuteľnosti, ktorú vlastnia svokrovci a ktorí majú 3 deti. Čiastka pravdepodobne nebude malá keďže splácate 500 eur a ešte 7 rokov budete. Úplná katastrofa. Hádky so svokrou sú to najmenej čo by ma v tvojej situácii zaujímalo. Ste vyhodili peniaze absolútne do luftu. To, čo ste mohli investovať do vlastného ste investovali inde, kde z toho budú mať niečo aj jeho súrodenci. Ak máte príjem vysoký a vyjde vám hypotéka, tak šetrite, vezmite úver a kúpte niekde vlastné bývanie. Ak vám to nevyjde, tak nič iné vám neostáva. Buď v podnájme alebo s hádkami u svokry. Sami ste si vyybrali

euka210
14. júl 2023

@18101995 tazko teraz radit, my sme sli k svokrovcom tiez s podmienkami a s tym, ze uvidime ako bude. Az casom sme sa zacali starat o dom a rekonstruovat, neskor bol prepisany na manzela s tym, ze svokrkvci tam doziju.
My sme naopak hore a svokra vyjde hore par x za rok...ani ked nam dieta v noci plakalo, nestarala sa ani do nas, ani do vychovy...kebyze mi kezie do skrin, tak uz tam nie som...to skor moja mama ma take tahy ked pride, ze vecer riesime deti a ona tam...s nou by som byvat teda nemohla...

mamina7070
14. júl 2023

ako jedno nechapem ze vobec dovolite svokrovi k vam chodit
a svokra sa ospravedlnila aspon ? aj tebe ? cele je to zle
vy ste zhodnotili dom svokre nic z toho nebudete mat len pozicku a co je zalozeny svokrin dom ? nech vam vyplati aspon cast pozicky

misinka0611
14. júl 2023

Toto je ako cez kopírak.

Príďte bývať k nám, nech neplatíte nájom. Teraz asi nevadí že sa platí nájom aj pôžička lebo sa prerábala časť ich domu. Chodenie do skríň. Toto tu čítam tiež nie 1x. Čo tí ľudia trpia nejakou nutkavou potrebou sa prehrabávať v ponožkách a podprsenkách cudzej osoby alebo čo tam hľadajú také vzácne?

veroonr
14. júl 2023

@18101995 zobrat uver na rekonstrukciu cudzieho majetku 🤦 no dobre, co sa stalo sa uz neodstane, treba riesit to co je. ale teda draha lekcia... A brali ste spotrebak, stavebko alebo je to hypo, kde je ten ich dom zalozeny?

18101995
autor
15. júl 2023

Ani sa nepýtajte radšej :/

18101995
autor
15. júl 2023

@misinka0611 presne to ani ja nechápem čím trpia ti ľudia ale asi viem sú neštástny sami zo sebou a hľadajú chybu u vašom súkromí

18101995
autor
15. júl 2023

@euka210 no to je pekne môj prípad bol že dieťa mi plakalo veľmi ale ani neprišla čo sa deje že je krik , ale keď sa hádame s jej synackom tak hneď 3krat prišla dole čo sa deje a mna to urážalo

18101995
autor
15. júl 2023

@veroonr ona stále že je to jej dom a ja tam gazdiná nebudem vykrikovala popod okno namna vybíjala svoje stavy , nie je to len pôžička , ich dom neje založený nechceli nám dať založiť lebo neverili synovi

veronikaszabova
15. júl 2023

@18101995
""ona stále že je to jej dom a ja tam gazdiná nebudem""
Ved ale v tomto ma pravdu

18101995
autor
15. júl 2023

@stanulienkat začali sme spolu žiť s tým že som bola tehotná , dieťa mi zomrelo pri pôrode , mala som depresie strašne , ťažké to bolo pre mna a ešte ona ma deptala . On počítal s tým že je najmladší tak že tam ostane preto tá prerábka . Len netušil že jeho mama nebude akceptovať jeho ženu s tým nepočítal . Potom sme čakali ďalšie babetko našu Katku , bola narodená v 26. Týždni kvôli mojej diagnóze leukemi kostnej drene . Mám za sebou transplantaciu čiže tak ako som von chvála bohu . Dcéra je zdravá aj ja . Keď som doma kričala a vylievala sa tak len zo zúfalstva manželovi s plačom a ona stále že ja mu nedám pokoj že sa s ním hádam ,, ťažké to je ale odpustím jej určite aj keď sa tam nevrátim tak jej odpustím to že mi v hádke priala smrť mala som ostať v nemocníci zomrieť lebo jej syna ničím asi tak

18101995
autor
15. júl 2023

@veronikaszabova Akú pravdu ma čo som nemala variť ?vadilo jej že som lepšie varila ako ona .a jej muž svokor jedol umna s chuťou , alebo že som si zavarala ovocie atd . Alebo že som si vybavila kuchyňu že nič mi v nej nechýbalo a ju to štvalo že ona nema to čo ja sa som v jej dome asi tak mala pravdu však hej ale ona mi nič nedala len čisté múry

mamelka
15. júl 2023

@18101995 nechoďte naspäť 🙏 nemôžeš ju vystáť len keď o nej počuješ, radšej sa uskromniť, splatiť čo máte a začať od začiatku a po svojom.
Tiež sme takto dopadli, z jedného dňa na druhý bez strechy nad hlavou🙈 ale teda v živote by ma nenapadlo sa vrátiť. Ver, že ľudia sa nemenia(skúsenosť) a neustále stahovanie je tiež finančne nákladné.

18101995
autor
15. júl 2023

@veronikaszabova ja som len žila tak ako sa my ľúbilo ona mala pocit že ja som lepšia ako ona mne to tak prišlo . Závidela keď som si niečo kúpila no strach

stanulienkat
15. júl 2023

@18101995 je mi ľúto tvojej straty, napriek tomu si myslím, že dvaja rodičia sa majú svoje dieťa postarať sami a nie sa nasáčkové k svokre do domu. Keď si o to jedno dieťa prišla nerozumiem tomu, že si v cudzej domácnosti plánovala ďalšie dieťa. A to, že sa manžel spoliehal, že mu dom raz zostane ....nerozumiem ....Ty nečítaš na modrom koníku každodenné príbehy o nevestach, čo žijú v cudzom dome?? Nikto na svete by ma neprinútil ísť bývať do cudzej domácnosti. A tvoje vyjadrenia na svokru, že ti závidí sú veľmi detinské. Myslím si, že tá chyba nebude len vo svokre.

tamitamitami
15. júl 2023

Nie nevrátila radšej trpieť za zlú investíciu finančne, ako duševne.
Ak ste kupovali niaky nábytok (veci ktoré sa dajú odniesť) tak ich predajte. Prípadne sa poraď s dobrým právnikom či by sa nedala žiadať časť nákladov ktoré ste investovali do prerábky na späť (možno by stým šlo niečo spraviť, ak máte potvrdenia).

veroonr
15. júl 2023

@18101995 to ze je to jej dom a ona je tam gazdina je fakt. Skoda len ze ste sa vopred nedohodli ze v tej prerobenej casti si budete gazdovat sami... Tej pozicky skoda, keby to bola hypo tak ju aspon vies dat do laty ze nech sa ukludi lebo prestanete platit a zoberu jej dom, co samozrejme nie je optimalna komunikacia, ale co uz v takej situacii. Urcite by som sa tam nevracala. Za chyby sa plati. Ta vasa chyba bola velka a draha...

veronikaszabova
15. júl 2023

@18101995 darmo sa jedujes. Je to jej dom, jej domacnost. Ty na ten dom nemas ziadne pravo. Za chybu ste zaplatili, treba sa pozviechat a poriesit konecne nieco svoje.

misinka0611
15. júl 2023

@18101995 Priala ti smrť, v depresii ta psychicky deptala a ty sa chceš vrátiť späť? Zoberiem všetko čo je moje a predám to. Dobre, nejakú farbu keď ste maľovali už neoškrábeš. Ale spotrebiče, nábytok, to má tiež hodnotu. Aspoň niečo aby sa vrátilo spať. Ona tiež síce jej dom, ale užíva tam teraz tvoje veci, kedykoľvek ti môže ich používať.

Spoliehať sa, že ti ten dom ostane, teda vám to teda nie. Nieje jedináčik a aj ostatní budú chcieť z toho domu časť. Takže zas by ste museli vyplácať, máte na to?

kristinka92
15. júl 2023

autorka inak ste si vedomí že kebyže sa niečo stane svokrovcom, dom spadá do dedičského? ak máte od všetkého aj s materiálom a prácami blocky, tak tuto sumu by ste si vedeli uplatniť u súrodencov ako odratanie z dedistva, ale ak nie tak máte problém. zvýšili ste cenu nehnuteľnosti, ktorú by ste museli súrodencom vyplatit..máte nato?

euka210
16. júl 2023

@veronikaszabova nie, je to o vnimani...ja dom beriem stale ako svokrin, kedze ho postavili a hoci je uz napisany na manzela, ked sa nieco ide robit v spolocnom priestore, tak sa opytam...a svokra? Jej odpoved je casto...tvoj (manzelov) dom, rob si co chces. A mne hovori, ze som gazdina v dome, hoci sa s tym nestotoznujem.
Je to stale o vztahoch.

euka210
16. júl 2023

@18101995 tak asi ma svokra problem prestrihnut pupocnu snuru...niekedy sa to stava muzom, niekedy mamam

veronikaszabova
16. júl 2023

@euka210 lenze dom autorky je vylucne jej svokrovcov, nie jej manzela a uz vobec nie jej