Ukončiť kamarátstvo?

3. máj 2020

Ahojte, zijem v zahranici, mam/mala som tu velmi dobru kamaratku. Spoznali sme sa, ked mali nase dcerky par mesiacov a velmi sme si rozumeli. Uz je to viac ako 2 roky, dievcata vyrastaju takmer ako sestry, su na seba velmi naviazane. Problem je, ze kamaratke sa zmenila rodinna situacia a odvtedy sa velmi zmenila. Stale sa len stazuje, je velmi negativna. Ano, mala to tazke a my s muzom sme vzdy boli pri nej. Snazili sme sa ju podporit, pomahali sme jej s nakupmi, odviezt k lekarovi..nedavno prisla kvoli korone o pracu. Dostava 450€ byvaly jej plati 400 ale to ma akurat na vsetky vydavky. Kedze ja nadalej pracujem a nemam kde nechat malu, navrhli sme jej, aby nam ju strazila a male budu aspon spolu. Platine jej 600€, takze ma spolu 1450€. Viac ako zarobi ja. A ona sa neustale stazuje na peniaze, stazuje sa, ze je unavena, ze to nezvlada, ze stale len deti. Pritom s nasou je od 9 do 15, kazdy utorok a stvrtok jej strazim malu ja od 15 do 18 plus v sobotu rano na 3 hod. Ex si brava dcerku kazdu stredu od 15 do 20 a nedelu od 8 do 20. Ma pre seba viac casu ako ja a nosntop len staznosti. Bud sa mi osobne hodinu vykecava alebo mi pise denne 5 sprav, ako uz je na konci s nervami, ako dalej nemoze,

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. máj 2020

Ze nema ziadny zivot, ze aka je mala zla. Atd. Uz som z nej ozaj na prasky aj ja, mam sto chuti jen povedat, nech zajtra nechodi, najst si inu opatrovatelku a uz jej neodpovedat na spravy. Ale je mi jej aj luto, je mi luto dcerky, ktora zboznuje svoju malu kamaratku a nemam srdce jej ju vziat. Ale uz ozaj neviem, ako inak by som jej pomohla. Ja sa nemozem na nic poztazovat, lebo ja mma manzela, lebo my sme dvaja, lebo ja som stastne vydata. Viac mi berie ako dava. Uz som z nej upl e vycucana, ked mi cinkne mobil, az sa desim, ze je to opat ona. Pri tom neviem co sa tolko stazuje, lebo ked som ja s oboma dievcatami, ani neviem, ze ich mam, pekne sa spoku hraju v izbe, pripadne si malujeme,ale to ona nechce, ze kto ich bude umyvat od farieb, ja im napustim detsky bazenik, nech sa hraju s vodou, polievame kvietky...nechcem sa na nu vykaslat, ale asi budem musiet

ovaaa
3. máj 2020

No co ti poviem podaj prst a zozere ruku...Treba sa s nou porozpravat, ak nie je spokojna s pomocou a zarobkom od vas tak nech skusu pracovat inde. Tak isto ma moznost nech ju ma ex viac krat do tyzdna alebo ju dat do jasli a makat v inej praci.Ak ma depky treba psychologa....alebo prist na sk, kde ma pomocnu ruku od rodiny....snad...

pribinak
3. máj 2020

Dobrá pijavica.

marikaan
3. máj 2020

nenapadlo ťa že može mať depresie?

hindakus
3. máj 2020

Ja myslím, že dokiaľ k nej nebudeš úprimná, nepohneš sa ďalej. Daj jej prečítať, čo si napísala tu. Buď to kamaratstvu pomoze, alebo ho zničí. Ak zničí, zbavis sa jej tak, ako si to prajes...

autor
3. máj 2020

@veronika4495 bohuzial tu beru tak od 900 vyssie. Cize 600 je este dobre.

janinah
3. máj 2020

ja by som jej to povedala priamo...že nech prestane,lebo skončíte s kamaratstvom i strážením a samozrejme aj s platením..že nepotrebuješ tak negatívne nastaveného človeka nonstop riešiť a zachraňovať,máš svoj život a svoju rodinu...že z najhoršieho ste jej pomohli,tak nech sa stiahne,neotravuje,robí čo sa od nej čaká-stráži a dakuje Bohu,že vás má za kamarátov....jednoducho,nech sa k situácii postaví ako zrelý človek....lebo inak ju vyhodíš zo svojho životy,ty si poradíš aj bez nej,ona asi sotva....ale pozor,lepí a na vás príliš,už len čakám,kedy sa jej tvoj manžel zapáči...teda cúvaj,ak sa spamätá,znormalizuje,tak deti nech sa stretávajú,nech stráži,ale pomaly si ju dávaj preč od tela aj od svojej rodiny

autor
3. máj 2020

@ovaaa jasle bohuzial nefunguju, preto nam strazi malu ona, ona je tiez cudzinka a rodicov uz nema, len brata, dvojicku, vzdy vychadzali skvele, ale ako sa ozenil, nejavi o nu zaujem.

autor
3. máj 2020

@marikaan napadlo, aj som ju posielala k psychologovi, ale ona stale, ze jej len chyba cas pre nu a sport. Ale kurna, ja pre seba mam cas akurat na sprchu a ona tolko hodin. Ja a jej ex jej dcerku strazime tolko a len sa stazuje. Ona uz ma skoro 40 a asi nebola pripravena na taku zmenu akou je mat dieta.

janetinka27
3. máj 2020

ma to tazke,ale uz to zasahuje do vasho zivota. ja mam tiez kamaratku,presla rozvodom,male dieta.pretelefonovali sme milion hodin,ale nepomohlo to.isla psychicky dolu vodou,chudatko lieci sa.ale na mna prenasala svoje problemy a mna to stalo privela,uplne ma vyzmykala a v podstate to nemalo vyznam,lebo jej to nepomohlo.ak to zacne naburavat tvoj zivot,treba nieco robit inak.bud opatrna.

autor
3. máj 2020

@hindakus
@janinah baby ja som sa jej to uz aj snazila citlivo vysvetlit, ze viem, ake tazke je byt s malym dietatom, ze preto jej aj strazim malu, nech si oddychne, ze uz nevladzem stale pocuvat jej nariekanie, lebo kazdy mame aj svoje problemy, par dni je ok a potom zase ide svoje.

autor
3. máj 2020

@janetinka27 ved to, asi ju budem musiet zacat nejak odstrohavat. Lebo naozaj uz menim svoje nalady aj ja. Mame s muzom pekny vecer, napise a bum, uz mam po nalade na vsetko. Je mi jej velmi luto, ale takto to dalej nejde.

juliet86
3. máj 2020

tvoja kamoska je zrela na odbornu pomoc. psychologa. psychiatra. ty nie si nevies byt a nemozes byt jej terapeut. skus s nou dat uplne otvoreny rozhovor. nastav hranice. a bodka. bud sa spamata. pochooi a prisposobi. alebo sa dievcata budu stretavat len vynimocne...

autor
3. máj 2020

@juliet86 to je asi jedina moznost. Pretoze ja uz jej nemam ako inak pomoct.

janetinka27
3. máj 2020

za normalnych okolnosti ludia riesia svoje problemy doma s partnerom.ona nema s kym,tak potrebuje riesit s niekym inym.lenze ty mas svojho partnera,svoje problemy aj zivot. prednedavnom som este bola butlava vrba,ale uz nebudem.ked prvy,druhy,treti raz vypocujem,podporim,ale ked vidim ze to nikam nevedie,tak som raznejsia a prestavam pocuvat a snazim sa ten rozhovor ukoncit. sice stale su pokusy o vylievanie problemov,ale snazim sa uz vyhnut situacii,kde budem zasa tou vrbou.neviem ti poradit ine,ak sa s nou nechces povadit,chces pokracovat v strazeni,ale nie v pocuvani problemov,tak neodpisuj,telefonat ukoncuj ze teraz nemozes,lebo robis toto-tamto a pri stretku tiez zmen temu a ponahlaj sa.

autor
3. máj 2020

@janetinka27 presne, tie mesiace po rozchode mi nevadilo byt butlavou vrbou, chapala som ju, ved ostan s rocnym dietatom s par € v penazenke, bola som tu pre nu, ked plakala, nadavala, lutovala..ale uz sa ako tak pozbierala a teraz opat. Ved keby trela biedu, ale kurna, my led vsetko zaplatime z muzom, ostane nam menej ako jej. Mne dieta nema kto strazit, lebo muz cely den v praci. Ja uz to poviem asi hnusne, ale asi jej chyba, aby ju niekto priadne vytoto...mozno by sa skludnila

sorayaardente
3. máj 2020

Asi by som si dávala pozor aj na malú, ak je v depresiach a tak negatívne nastavená, nedávala by som k nej svoje dieťa. Nikdo človek nevie, či dotyčný takto negatívny nepomysli na ešte horšie. Tým nechcem strašiť,ale aby ste boli možno opatrná. Možno si dat načas od nej pauzu.. Ze idete skúsiť niečo iné možno a aby sa deti nestretavali, niečo si vymyslite. Buďte s nou v kontakte keď tak cez mobil, kedy sem tam odpíšte, aby nebola úplne sama, ale reálne si dajte naozaj pauzu.

malia18
3. máj 2020

Vieš čo poviem ti tak, že mať takú kamarátku ako si ty 🙂 by som si inak vážila. To je ozaj nevďaka. Tiež som zvyknutá byť bútľavou vŕbou pre kamošky tak viem aké to je a ako to vyciciava energiu. A nakoniec aj ty potrebuješ občas vypnúť a posťažovať sa a ona ti nevie byť oporou je to toxický človek podľa mňa. Ma vždy tak zamrzí keď niečo takéto vidím že prečo sa nemôžu nájsť dve sebecké kamošky spolu a dve také ktoré sa vždy vypočujú bezohľadu na všetko a pomôžu si. Prečo si niekto “dobrý” vždy nájde niekoho s kým to funguje len jednostranne a len z jednej strany a ten druhý nič nedáva len berie a cicia energiu 😞😞

truthy
3. máj 2020

Takéto kamarátstvo by som asi ukončila, lebo nakoniec ešte aj teba nakazí tým jej správaním, tým negativizmom a to nie je dobré. Plus ešte ty sa jej snažíš pomôcť najviac ako to ide, takže zíram, že furt má potrebu sa sťažovať.

autor
3. máj 2020

@malia18 presne, toxicky clovek. Len ked pred tym vsetkym bola tala fajn. Mne by stacilo, keby mu raz za tyzden povedala nieco pozitivne, alebo si vypocula aj mna. Ale ozaj jej nemozem ani len fotku malej poslat. lebo hned, ze ako ti je dobre na dvore (ona byva v byte), alebo ked povie, ake ma mala pekne saty a ja, ze to jej svokra kupila, hned zle..pritom napriklad jedna moja kolegyna ma presne o rok starsiu dcerku, a po mne jej posiela pre malu oblecenie. Vsetko znackove, mayoral, newbie, desigual, mindez, ako nove, nemusi nic kupovat, ale jej nema kto kupit. Kto pomoct.

katarinka89
3. máj 2020

Má sa lepšie ako ktorákoľvek iná matka a zámerne sa sťažuje, aby z toho profitovala. Len vás vyuziva- nájdi si inú opatrovatelku

kvetinka_andrejka
3. máj 2020

Povedz jej to citlivo ale nekonč to celkom. Ty už veľa nezmôžes ale niekedy ľuďom aj taká kopačka stačí aby sa spamätali. Myslím si že lepšie urobíš keď jej povieš že ti na nej záleží a preto si sa rozhodla jej ukázať fakty bez emócií. Povedať koľko má voľna, že je proste mama a jej život sa zmenil musí sa naucit hospodáriť so svojím casom. Ak to riešiš tak ti na nej záleží preto to nekonč definitívne. Isto sa urazí s tým rataj

deti95060810
3. máj 2020

budeš ju mať na krku stále kým si nenájde ďalšieho obetného baránka...

vilma7
3. máj 2020

Vypni telefón keď máš večer s mužom, šak nemusíš k nemu skákať hneď na 1.pipnutie, vypínať zvuk, nič surne ti neujde. Ja roky fungujem na tichom režime a mám svätý pokoj 😀😀.
A kamarátke vysvetlí že ak to bude pokračovať tymto smerom že budeš redukovať stretnutia atď...presne jej povedz ako to na teba pôsobí a ak nepochopí, bude to pre teba jednoduchšie, lebo to ukončí sama.

lija22
3. máj 2020

ty si vyborna kamoska ale kurnik sopa nemat cas na nic pri 1 dietati to neviem pochopit. to pisem ako matka troch. vzdy sa pousmejem ked sa matky jedneho dietata stazuju, zenevladzu,nemozu hento tamto lol. robi nieco zle, teda ocividne vsetko, ma nejaky plan ako zo sraciek von, ci ide len vyplakavat do nekonecna?

jajko22
3. máj 2020

Vsak jej to povedz na rovinu, nie citlivo, normalne sa potrebuje prebrat, mozno trochu sprchu, to je prave priatelstvo, ked si nie za chrbtom kecate o sebe ale priamo jej to povedz, co citis a co si myslis. Ne ze dojdes na konika ze je toxicky clovek co mas robit. Tak ste kamosky, ci potom co. Tak asi zaziva nieco tazke ked to tak citi, treba ju smerovat pozitivne, ale zaroven aj povedat pravdu a nebrat si vsetko osobne, chapat ju, podrzat, usmernit..ak chce. Vsak kednvies sem napisat tak vies aj jej povedat scoj nazor. To je priatelstvo ze stojis pri nej. Ale aj ze si k nej uprimna. Ty ju namiesto toho ohovaras.

panelacikova
3. máj 2020

900 vyššie za 120 odstrážených hodín? No možno... Ale ty jej strážiš dieťa 9 hodín v týždni, tak odrátame 36 hodín a sme na necelých 90 hodinách... to fakt toľko berú? no to je jedno, stejne by mi liezla na nervy, keby v jednom kuse vyplakávala. a ešte ohľadom toho, že stále má deti... veď jej za to platíš!!! tak si nájdi inú opatrovateľku a nebude mať deti ale iba dieťa svoje a pribudne jej 9 hodín stráženia svojho decka.... no ja by som na toto nervy nemala

autor
3. máj 2020

@panelacikova ved uz jej mam chut povedat, nech ide robit namiesto mna a ja budem strazit jej dieta. Aspo budem s malou a budem may viac love

panelacikova
3. máj 2020

veď ako píšeš... ona má vlastne počas týždňa 26 hodín čistého denného času pre seba bez dieťaťa. denný - nepočítam noc, ale čisto deň!!! preboha, ak nerátam teraz hentú koronu, tak toľko hodín denného času som pre seba mala v minulosti tak 1-2x za MESIAC!!! čo si ex brával dieťa. a inak žiadna kamoška, nik. no ona je dobre drbnutá. fakt sa na to vykašli... a ešte "plače", že má deti? veď "robí" 6 hodín denne, ak sa to vôbec dá nazvať robotou, leda ak navarí, pretože deti ak dobre spolu vychádzajú, tak sa pekne celý ten čas vyhrajú... fakt jej navrhni, aby to bolo naopak, že jej chceš pomôcť, aby nebola stále s tými deťmi iba ona. nech ona vezme "tvoj" čas, čiže 9 hodín za týždeň, ty vezmeš jej dieťa denne od 9-15 a dostaneš od nej 600 eur. fakt jej to tak povedz. možno sklapne hneď.