Vianoce - aké som chcela

25. dec 2023

Mam muza a 2 deti.
Poslednych 7 rokov boli Vianoce plne pretvarky.
Teda kazde Vianoce boli falos a pretvarka, lebo svagrina sa mi vzdy pchala do manzelstva a ohovarala ma pred manzelom.
Svokrovcov som mala uprimne rada,ale prisla som na to,ze nie su spravodlivi a logicky su na strane ich dcery - mojej svagrinej. Ja som ju po tychto niekolko rocnych ohovarackach vyhodila z FB a ona je velmi urazena a to az tak, ze to porozpravala celej rodine, resp.svojim rodicom.
Svokra mi nikdy nezavolala, co sa deje, preco sa ich stranim, preco sa im vyhybam. No jednoducho preto, ze uz neznesiem falos v ich rodine a svagrinu, ktora sa mi pcha - pchala do manzelstva ohovaranim a ovplyvnovanim mojho manzela.
Jednoducho som sa od nich odstrihla.
Manzel ide k nim s detmi - ku svokre a ja ostavam doma.
Zijete aj vy niekto takto? Ze neznesiete niektorych ludi??? Ci ja som nejaky unikat, co uz neznesiem falos.

Mna osobne svokra velmi sklamala, ze sa ma nespytala na dovody, lebo mi bola druha mama.
Vzdy som chcela na Vianoce klud,nie tdomac rada klud a nie vysedavat kade-tade v neprijemnej spolocnosto

luccija
25. dec 2023

Ale veď ty nie si povinná jej robiť spoločnosť máš 2 deti svet sa netočí okolo jej osoby jej darčekov, jej obskakovania ..už len skusnost káže aspoň sa nesťažovat na darčeky.

enoula
25. dec 2023

Jeden doktor Urolog mal take pekne prianie na sviatky, ktore asi vystihuje asi vacsiu polovicu domácnosti a tusim sa to hodi aj k vam... Nekazme sami sebe dni, nalozme si kolko unesieme, neriesme druhych, ale seba.

reanda
26. dec 2023

@denisa0504 preco by som ti ja mala nieco vysvetlovat? 🙂
tu vobec nejde o svokru, ani o nikoho ineho, ale o uvedomenie si autorky, ze ona nie je zodpovedna za nikoho ineho pocity, len za svoje.. ked chce uprimnost, tak ma byt uprimna v prvom rade sama.. aj k sebe, aj k inym.. zacala svagrinou, lebo ta je 'najhorsia', tam je to najviac vidno.. tak sa odstrihla.. vyborne.. citi sa super - vyborne.. dalsie uvedomenia mozu prist postupne.. netreba ju v tom zastavovat a robit jej vycitky, aka je hrozna, lebo vsak co jej kto urobil.. preco by mala mysliet na svokru? preco by tam mala kvoli nej chodit, ked sa tam streta so svagrinou, s ktorou sa stretat nechce? lebo chudatko svokra? ak to svokre vadi, moze sa opytat a zistit, preco neprisla.. to je jej vec, ak to jej vadi..
a snad sa vo svojej uprimnosti dopracuje postupne aj k manzelovi.. tam to uz bude tazsie.. tam sa to uz iba odstrihnutim neporiesi, lebo evidentne manzelstvo za hlavu hodit nechce.. ale vsetko ma svoj cas.. start je zatial dobry 🙂 svokra je v tom celom dost nepodstatna

srdeenko19
26. dec 2023

Nebavím sa veru so svokrou, od roku 2019, aj som si ju vymazala z fb. Zlý, toxický, falošný clovek, nemienim ju mat vo svojom živote. Sme s mužom spolu 11 rokov a od začiatku zbrojila proti nám. Mala ale smolu. Neznasa ma, lebo mne nemohla rozkazovať, nemohlo byť všetko po jej. Aj v našom dome, keď sme si prerábali a prišla, tak len dirigovala, ako čo máme mať, ako čo máme robiť, kde čo mame mat. Proste bola ako vo svojom 🤣 Stretneme sa raz za rok, na par dni, keď máme veľké rodinné stretko, vždy mimo domu. Tam sa snaží komunikovať, ako keby sa nič nestalo. Aj ma požiadala na fb znovu o priateľstvo prednedávnom, ale ja som to zrušila, nevidím dôvod mat ju v priateľoch. Staršiu dcéru vidí 2x ročne, s mužom tam v lete ide vždy na par dni, lebo nás delí 500 km (vdakabohu za ne). A poviem ti, mne sa ľahšie žije, bez nej, bez stresu, že keby prišla, čo by jej zase vadilo, čo by zase chcela rozkazovať, vyryvat, nadávať na mňa mužovi. Raz bola dcéra chorá, keď mala asi 3 a pol roka, dostala zápal pľúc. (Nasa stara 70 rocna lekarka ju zial zanedbala) Ja som s nou bola v nemocnici a ona mužovi vypisovala na mesenger, aká som neschopná krava, že sa neviem postarať sama o seba, nieto o malú, že ju vláčim po ihriskách, ze kvôli mne ochorela a podobne kydy. Odvtedy ju nemôžem ani cítiť a nikdy jej to nezabudnem. Ja ju vo svojom živote už nikdy nechcem, dostala XY šancí odo mňa, ja už neverím, že ona sa niekedy zmení. So zvyskom rodiny nemám absolútne žiaden problém, mame sa radi. K jej sestre a sestrinym dospelym 4 detom chodíme každý rok v lete na par dni na návštevu, oni sú úžasní ľudia, úplne z iného cesta. Takže áno, dá sa takto odstrihnut, čoby nie. Muž má dvoch súrodencov, čo žijú v zahraničí a s nimi mame spolu perfektný vzťah.

isis234
26. dec 2023

@srdeenko19 dobre že si ju odstrihla zo svojho života. Našťastie je dalekooooo.
Presne ako píšeš.. stretávajme sa s ľuďmi ktorých máme radi a oni majú radi nás.Je to vzájomná energia 🍀

isis234
26. dec 2023

@reanda výborne si to napísala.
Pre ostatných, ktorí píšu že zo slušnosti mala isť svokre: Kto nezažije nepochopí !! Z akého dôvodu by si autorka mala ničiť zdravie...??? Prečítajte si čo písal lekár. Pravdu. Čo zverejnila
@enoula .Keď sme nasilu v blízkosti negatívneho človeka ( lebo i svokra podporuje dcéru) , trpí naša duša. Tým i telo a z toho sú rôzne choroby. Ak sme v pohode, ani choroby na nás nejdú.
Vianoce sú sviatkami POKOJA.

denisa0504
26. dec 2023

@reanda už len podľa štýlu tvojej odpovede chápem. No áno, čoraz viac ľudí je ako ty. Myslieť len na seba, byť bez príčiny zlý k ľuďom, ktorý sa k nám nezachovali zle. Pre vlastnú predstavu ukrivdenia, si nič nevysvetlovať a neskúsiť napraviť, veď načo. Len ja ja ja. Neboj, svokra sa bude určite pýtať čo sa stalo a švagriná jej dá svoju verziu, k autorkynej ktovie či sa aj dostane keďže odmieta kontakt. Kvôli autorkynmu správaniu bude svojkra veriť všetkému od dcéry , lebo veď načo sa medzí sebou rozprávať. Prečo si neničiť manželstvo aj sama a aj vzťah detí k starým rodičom. Hlavne že ja budem mať pocit zadosťučinenia. Všetky ktoré tu píšete zle na jej svokru, čo nechápem, ani čo si má ona uvedomiť a podobne.. svokra jej nič zlé nepovedala, neurobila, neublížila. Len sa podľa autorky mala opýtať na situáciu medzi jej dcérou a ňou a neurobila to. Ešte píšeš, že svokra je nepodstatná ale to sa myslíš. Autorka jej bez príčiny ubližuje a stráni sa jej. Skôr to vidím tak, že švagriná vďaka jej správaniu vyhráva a aj manžel toto chovanie v rodine neznesie... Len potom aby neľutovala zase len seba, že jej každý ubližuje, keď to tak vôbec nie je, no bude neskoro. Dobré rady zhadzovať alebo ani nereagovať. A ešte dodám, nikto nej nekáže robiť čo je jej nepríjemné a keď so švagrinou byť nechce tak nech nie je, zase nepíš somariny. Ale len tak bez dôvodu odstrihnúť významného člena rodiny, ktorý mi neublížil a bez rozhovoru a vysvetlenia, lebo ja to teraz tak z roznaru chcem, je detinské. Ale myslíte len na seba, lebo len vy ste kráľovné sveta a nemusíte žiť aj s inými ľuďmi a dbať na ich pocity a aspoň základ slušnosti... no vlastne počkať, tak to vlastne nie je a mali by ste.. už viac písať nebudem lebo je to zbytočné a myslím, že manžel autorku za chvíľu aj tak buď opustí (nie kvôli švagrinej) alebo mu minimálne nad týmto jej správaním rupnu nervy a budú ešte veľké hádky

janinah
26. dec 2023

@srdeenko19 muž a jeho súrodenci majú plán ako mamu dychováť? Raz to budete musieť riešiť...