Akí sú vaši muži?

8. máj 2022

Akí sú vaši muži? Vzdelávajú sa (hoc aj sami doma o téme, ktorá ich zaujíma)? Rozvíjajú sa?
A čo rodičovstvo, výchova detí, tehotenstvo ženy, pôrod? Zaujímajú sa o tieto témy a sami iniciatívne si vedia hľadať informácie, či ich to obchádza a čerpajú len z toho čo im napr. vy poviete?

bajka16
8. máj 2022

Neviem kam mieria tieto otázky a čo má spoločné tehotenstvo, pôrod a rodičovstvo s jeho vlastnými zaujmami, hobby. Je jasné, že muž sa zaujíma a rozvíja v tom čo ho baví. Tehotenstvo vnímajú úplne ináč ako my ženy, ktoré to prežívame. Oni si to môžu len predstaviť čo asi sa deje v tele jeho ženy. Pôrod to podľa mňa ako ktorý muž. Niektorí nato niesu stavaní. Môj napríklad kolaboval už len pri predstave že už idem rodiť bol vo vacsom strese ako ja. A rodičovstvo je už úplne iná téma. Sú otcovia, ktorí sa na svoje deti vykašlú a potom sú tu takí, ktorí svoje deti vychovávajú a starajú sa o ne.

drzaopica
8. máj 2022

Nie, ani by som to neocakavala

viestta
8. máj 2022

Nie, nestudoval pôrodníctvo keď som bola tehotná, nestudoval pediatriu ani psychológiu ani pedagogiku keď sa stal otcom. A napriek tomu je dobrý otec.

martinkatinka
8. máj 2022

Nie, moj muz je stolar, nie gynekolog 😉

nafka0483
8. máj 2022

Ano, co sa tyka tem, ktore ho zaujimaju.
Ano, co sa tyka vyvoja babatka, jednotlivych milnikov a pod. Nie v takej miere ako som mala nastudovane ja ohladom tehotenstva, porodu, ale je plnohodnotny rodic tak ako ja, cize uplne rovnako sa zaujima, zistuje info.

travelllerka
8. máj 2022

Sám sa doma vzdeláva o témach, ktoré ho zaujímajú, na môj vkus až príliš často a intenzivne 🙂 ohľadom tehotenstva, to skôr len to, čo mu ja poviem, v pohode išiel na predporodny kurz, ale nejak extra sa viac nezaujímal. Jedine raz za pár mesiacov ho osloví na internete nejaky článok o rodičovstvo, vychove. On to berie všetko tak za pochodu, prirodzene, nerobí z vychovy veľkú vedu, aj mne by sa možno viac taký prístup hodil 🙂

vilma7
8. máj 2022

Nie, nestala sa.z neho žena len preto lebo som bola tehotná...a aj napriek tomu zvláda rolu otca viac než vynikajúco.

vroni
8. máj 2022

Môj muž je normálny. Nestudoval knihy o tehotenstve a ani sa nesnažil vedieť viac než lekári. Mne zase otehotnenim neodišiel mozog, aby som mala nutkavu potrebu ist s nim na každé vyšetrenie a diskutovať aj imaginárny prd. Pri pôrodoch bol, o deti sa stará a myslím, že celkom fajn. Keď ho nejaká téma zaujme, venuje sa jej, číta a dopĺňa si vzdelanie. Hrozne je, že tu tému chce prediskutovať aj so mnou a mňa témy hospodárstvo a ekonomická teória neveľmi zaujímajú. Ale mam nacviceny inteligentný pohľad a zaujate pritakavanie. On mi to oplaca keď sa zahlbim do novoziskaneho historického poznatku, ktorý zase hlboko nezaujíma jeho 🤣🤣🤣

janinah
8. máj 2022

Manžel sa učí celý život a poctivo.potrebuje to k práci.Tiez u nás nonstop idú v tv dokumentarne filmy hlavne história.Je v doch.veku a už tri roky sa učí španielčinu.chodi do jazykovky s pubertiakmi.ma môj obdiv v tomto.Sme zdravotnícka rodina.takze veci okolo tehotenstiev a deti prežívame trochu inak.vieme čo je dôležité a čo je nepodstatná blbosť.

jana_eyre_2
8. máj 2022

1 - rozvíja sa a vzdelava v téme ktorá ho zaujíma
2 - rodičovstvo - zväčša sa riadi mnou, má samozrejme aj vlastne názory, ale keď ho upozorním na niečo čo nie je úplne super rozhodnutie, tak síce neuzná svoju chybu, ale nabudúce sa jej už vyvaruje..
Bolo by však divné ak by sa teraz zaujímal o pôrod a tehotenstvo, keď už máme veľké deti a ďalšie dieťa neplánujeme 😅 keď to bolo aktuálne, tak sa riadil len mnou, myslím že som mu len raz poslala článok o niečom, keď som mu čosi chcela vysvetliť ohľadom tehotenstva a môjho zdravotného problému. Ani raz zamnou neprišiel s modrými rečami čo.cital 🤣

marca12
8. máj 2022

Vzdelava sa a cita,co ho zaujima. Takisto si dohladava informacie napr. Ked som mala zdravotne problemy,hladal,studoval a snazil sa mi pomoct. Mam bolesti chrbtice,tak sa naucil masirovat a rozne techniky,aby mi vedel ulavit. Predpokladam,ze aj o tehotenstve by si co to precital,aby bol v obraze. Ale urcite nie dopodrobna,to by som ani ja nerobila. Celkovo je to taky pritomny clovek,s ktorym mozem zdielat cokolvek,nie je to pasivny clen domacnosti,ktori sa chodi len najest a vyspat domov.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katpizur
8. máj 2022

Co sa tyka zenskych veci to ho nejako nezaujima, neriesi, nestuduje, ma svoje veci, ktore ho zaujimaju a nad tym je schopny stravit velmi vela casu, kazdy mame proste to svoje a vobec to neriesim ani mi to nie je divne 🙂

kiki68
8. máj 2022

Moj vedel vsetko skrz tehu a porod, ale dost si aj nastudoval. Ono to neni take zlozite otvorit nejake stranky typu wikipedia a nieco sa dozvediet.

lalenka33
8. máj 2022

Táto téma mi pripomenula jedného chlapíka čo k nám chodil do lekárne. Športoval, zdravo sa stravoval na svoj vek vyzeral super, ale to bola chodiaca encyklopédia. Keď sme ho videli prichádzať, tak sme si pomaly ,,hádzali mincu" kto ho vybaví. On mal naštudované asi fakt všetko. Potreboval prebrať každú 1 zložku lieku, každý nežiadúci účinok. Životnosť probiotických kmeňov v probiotikách. S ním by som žiť nechcela. Raz som ho zažila v mäsiarni kupovať šunku a do dnes ľutujem tú predavačku 🤣 a zažila som aj otecka, ktorý bol tehotný so ženou, odpovedal zaňu a mal našrudované ešte aj lieky, ktoré v ktorom trimestri môže. Ako každý chlap by mal vedieť zakladné veci o tehotenstve, ale odtial potial. A čo sa týka hobby, tak áno, môj sa venuje športu a číta články, pozerá videá.

zuzanka.zuzu
8. máj 2022

áno, samozrejme
nie, ale vždy trpezlivo počúval čo mu chcem povedať hoci napr. ja som sa chcela len posťažovať, on ako "typický muž" už hľadal riešenie na daný problém a študoval k nemu na internete 🙂

karolinakr
9. máj 2022

@lalenka33 inak vies čo, ono to je aj naopak.Ja ked chodim do lekarne a vidim pri okienku niektoru babu, tak sa otačam na päte..Nepotrebujem aby sa niekto tam usmieval a liškal, ale v kratkosti nejake odborne rady mi poskytol a to ti vela lekarnikov neda, povie 1 vetu oči prevrati dohora, kuka na plafon..Naštastie tu mame 4 lekarne v okoli..1 baba ma furt k doktorke posiela

kiki68
9. máj 2022

@lalenka33 to ako moj, on na gynde pol hodky kvakal s tym doktorom. A ten doktor sa na neho tesil jak maly psik. Ja som tam iba chodila s tym bruchom a hovorila jeeej na babo na usg 😀

mandzula
9. máj 2022

Vzdelava sa v tom, co chce a ked potrebujeme vyriesit nejaky zdravotny problem s dcerou, pozrie sa aj na to, ale rozhodne tym nezije, je to skor len taka momentalna zalezitost.

danica2711
9. máj 2022

a aký je ten tvoj, milý anonym?

bozzie
9. máj 2022

Nie. Ono proste pohlada si to co potrebuje, no zakazdym skor s nejakym cielom. Ze by to malo byt len pre nejaky ten dobry pocit, tak to ani nie

tyaja5
9. máj 2022

skor sa postupne zaujimal ked som mu ja hovorila nejake taketo temy, ci uz som si citala knihy clanky alebo sme sa len rozpravali 🙂 a proc pak tato otazka? 🙂