Ako argumentovať, keď chcem svadbu čo najskôr?

17. jún 2023

Nasla som si priatela je mladsi no ja mam coskoro 37. V aguste bude rok co spolu sme a pol roka uz byvame. Viem ze ho chcem za manzela a rozpravame sa o svadbe aj o dietati ( on uz chce zalozit rodinu). Ja chcem dieta cim skor lebo uz mam svoje roky a hlavne az po svadbe. Nechcem ho mat nadivoko lenze on mi vravi ze svadbu az za 3 roky co som z toho zostala uplne mimo. Ja nemam tolko casu cakat. Ako mam argumentovat? On si mysli, ze rok je este kratka doba ja si myslim, ze nie.

doriiis
17. jún 2023

Súhlasím s priatelom

mimirka32
17. jún 2023

Normalne by som mu asi povedala, ze mam 37 rokov, mozno poslednu sancu na dieta a ak ho so mnou chce, treba na to ist teraz alebo potom mozno uz nikdy

zuza265
17. jún 2023

Podla mna je spravna doba, ked to chcu obaja ♥️ presviedcat niekoho je take… stale to vnutorne nebude mat spracovane aj ked ti povie “ano”. Porozmyslaj, ci nie je lepsie dat tomu trosku kludu a casu. Vies ty mas 2 zasadne poziadavky v zivote a cakas, ze on ustupi v tak zasadnych veciach

autor
17. jún 2023

Lenze ja mam zdravotny stqv naprd a doktoe mi tiez naznacil ze treba cim skor

marianarem
17. jún 2023

Cize on dieta chce, ale svadbu nie? A na dieta este nie je skoro prenho ?

h2
17. jún 2023

Rok je málo, v tom má pravdu. Ak zúfalo chceš dieťa, chceš ho s ním a on je ho ochotný s tebou mať, choď do toho. Keď budeš naňho tlačiť, môžeš ho odplašiť a nebudeš mať ani dieťa, ani priateľa. A čas beží... 🤷🏻‍♀️

liljana
17. jún 2023

Nuz nechavala si hladanie partnera a dieta do poslednej chvile a on si ta ma okamzite zobrat po par mesiacoch, lebo ta teraz tlaci cas? Rychla svadba, rychle dieta a potom co ? Rychly rozvod?

zuza265
17. jún 2023

@autorka stale plati to iste. Je fer ak to chcu naozaj obaja a nie len preto, ze ten druhy. Ak si nie je isty aj napriek tomu, ze ty mas nejaky zdravotny stav, tak by som to nehrotila. Ved nazor moze zmenit prirodzene aj teraz pocas leta. Ale netlacila by som nanho. To sposobuje casto opak. Preco nepolavis ty z poziadaviek a nennechas svadbu tak?

veroonr
17. jún 2023

Pomohla by som si humorom. Ak sa pri najblizsej debate vyjadri ze chce dieta, ale svadbu este nechce riesit, povedala by som mu ze kazdy predsa vie ako sa rodia deti - po svadbě (esteze mame ceske filmy 😆). A uvidis ako zareaguje. Ak nezmeni postoj tak presviedcat nema vyznam, na takychto klucovych vecia sa patrneri musia zhodnut...

sheila121
17. jún 2023

Teba by som teda nechcela za ženu. Ty ty ty ty ty ty a čo on?

terezka1947
17. jún 2023

Rok nie je málo,ste dospeli,zrelí ľudia. Kto sa spoznať chce,spozná sa aj za rok. A najmä,kto vie,čo chce a koho chce,tak nemá problém riešiť svadbu.
Čiže....nie je problém v dĺžke známosti,keď už dokonca aj pár mesiacov bývate spolu,ale v Tom,že zrejme nemáte rovnaké ciele....alebo nie celkom jednotny pohľad na vzťah.
Rozhovor,rozhovor,rozhovor....a ja osobne by som nikdy muža do svadby nenutila. Aj keby som neviem ako bola zaľúbená.
Keď to nie je ono,ukončí vzťah.....príde iný. Tak ako prišiel tento.

kitycat
17. jún 2023

Tak majte dieta a nech sa vola pontebe, posvadbe zmenite

dzulli1980
17. jún 2023

No strašná ženská ... buď chceš svadbu a potom dieťa alebo chceš čo najskôr dieťa ... prečo ho do toho tlačíš? ... keď svadbu nechce, nechce ... vzťah nie je biznis ... on nie je bábka, s ktorou môžeš mávať, točiť, ktorej môžeš prikazovať, lebo TY chceš ... nič nie je horšie ako ženská, ktorá až takto choro túži po dieťati.

marca12
17. jún 2023

Akoze na svadbu sa neciti,ale na dieta ano? Tuto logiku nikdy nepochopim

vkatush
17. jún 2023

Väčšina ťa zprdne, že myslíš len na seba. A mali by pravdu, ale tá veta, že on už chce rodinu... Tak dieťa chce, ale svadbu nie, lebo svadba je záväzok, je na to skoro. A dieťa potom čo ?

Chápem tvoje biologické hodiny, ale úprimne si myslím, že ani jeden nemáte pravdu alebo ako to nazvať.
Btw koľko má on rokov? Je rozdiel mladší 35 alebo mladší 25.

lilope
17. jún 2023

Priateľ to má trošku pomýlené. Dieťa je väčší záväzok ako svadba. Ak to dvom nevýjde, môžu sa rozviesť, ale dieťaťa sa nezbavia. Po rozvode môže jeden druhého vymazať zo života, no dieťa ich bude spájať do konca života.
Takže ak priateľ počíta s tým, že vám to nemusí výjsť, nevadí mu predstava, že vám to nevýjde, ale už aj s dieťaťom? Skús navrhnúť kompromis. Namiesto svadby o 3 roky, svadba o rok a na dieťati môžete pomaly začať pracovať už teraz keď súhlasí a tlačí ťa čas.

kristinka92
17. jún 2023

asi ma tu ukamenujete, ale je to môj názor…
máš 37rokov. nie si veľmi v pozícii že si budeš dupat nohou…príde mi to že teraz silou mocou chceš naskakovat na rozbehnutý vlak, ktorý máš pocit že ti uchadza- a teda ja chcem, ja musím, lebo ja a ty rob ako ja chcem… navyše keď máš zdravotne problémy je myslím že na mieste vôbec skúsiť, či sa vam to dieta podari- mám kopec známych v mojom okoli ktorým sa nedarí mat dieta, nie je to taká rarita ako sa moze zdať. v takomto prípade by som najprv skúsila či sa vôbec podari a svadbu môžete riešiť hocikedy potom

lily14
17. jún 2023

A on ma koľko?

zuza265
17. jún 2023

@kristinka92 podla mna za slusne napisany nazor nie je dovod kamenovat niekoho

poppy22
17. jún 2023

neviem kolko ma on rokov..ale napr. ja by som dokonca s nikym ani po polroku nesla byvat nakomplet...teba tlaci cas a zdravie-ale to nie je fer voci tomu chlapovi,,dokonca ani tvoje pravo...clovek musi byt vnutorne stotozneny s takymito zasadnymi krokmi...ak on nie je,tak to musis respektovat..ak ti ide viac o dieta a svadbu-tak potom asi nemas prvotny zaujem len o toho chlapa..on mozno chce dieta,ale az casom,ako vacsina ludi..navzajom ale takto stracate cas...a ze ako to vyargumentovat? prepac,ale to by bola len manipulacia..clovek predsa vie,ci sa chce zenit alebo nie...

@lilope praveze ak sa ludia rozidu tak je to lahsie nez rozvod a vsetky tie oficialne tahanice okolo toho...a dieta bude mat tak ci tak...

p.j.jacky
17. jún 2023

Teda ja neviem 🤷‍♀️. Svadbu nie lebo je skoro ? Rozviesť sa da kedykoľvek . Na dieta už čas je a pritom dieta je záväzok na cely život ….. pre mna je dieta viac záväzne ako nejaké manželstvo ,ktoré je mozne kedykoľvek “zrušiť “

zuza265
17. jún 2023

@p.j.jacky tak niektori ludia sa nechcu vobec brat. A aj to moze byt docasny argument. Ale nehovorim o tomto pripade - tu cakam na argumenty autorky 🙂

lilope
17. jún 2023

@poppy22 samozrejme, že je to ľahšie, než rozvod. Ale ja som neporovnávala chodenie a svadbu, ale dieťa a svadbu. Dieťa je najväčší záväzok. Okrem toho urobiť si dieťa vo vzťahu, v ktorom si nie je človek istý, že však ak to nevýjde, tak sa len rozídeme je hrozné. Je to odsúdenie dieťaťa na život v nekompletnej rodine alebo v rodine bez jeho otca. Ja by som sa tiež po roku nevydávala, pre mňa je to krátka doba, ale rovnako by som nesúhlasila ani s dieťaťom po roku vzťahu. Vlastne s tým už vôbec nie, hlavne ak je svadba v nedohľadne (+3 roky).
S priateľom sme sa rozišli niekoľko mesiacov pred svadbou. Vďaka bohu, že sme vtedy neplánovali dieťa ešte pred svadbou, jediné šťastie.

zuza265
17. jún 2023

@lilope podla mna je toto akoby “jedno” a stale zalezi od toho co chcu ti dvaja ludia. Rozist sa mozu ludia aj po 15 rokoch kedy sa im prave narodilo babatko. Rovnako moze vztah po 1 roku vhup do dietata vydrzat navzdy. Uprimne vo veku kedy uz prihara k tomu ci budem mat dieta - pocitam okolo 40 by som uz len tak s niekym do vztahu nesla. Ale ano chapem tvoj pohlad a aj mas pravdu - len chcem povedat ze rizika su vzdy. Neustale…

lilope
17. jún 2023

@zuza265 jasné, veď môžu sa rozísť aj potom po svadbe a dieťati, aj po 5, 10 rokoch vzťahu, a aj sa to stáva, veď rozvodovosť na Slovensku, ale aj inde, je vysoká. Len som narážala na to, že ak je pre nebo svadba tak veľký krok, že chce čakať, ale s dieťaťom problém nemá, že je to trošku pomýlené. Je to trochu patová situácia, lebo jeden chce čas a druhý chce zase konať čím skôr. Buď kompromis a obaja zľavia zo svojich požiadavieka alebo sa bude musieť jeden prispôsobiť. A keďže ženu príliš tlačí čas na hľadanie si nového partnera, asi to bude ona, ktorá sa prispôsobí, aby aspoň to bábo bolo, keď už svadba nie.🤷‍♀️

zuza265
17. jún 2023

@lilope je to mozne. Ale zas akoby polavit z poziadaviek len preto, ze ma tlaci cas, ale za inych okolnosti by som hladala dalej je pre mna silna kava. Ale chapem uplne co chces povedat🙌🏼 toto cele je podla mna o otvorenom rozhovore, netlacit. A nech si daju aspon to leto cas. 2 mesiace uz nikoho “nezabiju”… ja som mala partnera, kde som nechcela dieta hned a on ano. Bolo to pre mna hrozne. Neskutocne zly pocit, lebo akoby mala som ho rada a mrzelo ma, ze ja to tak necitim. Ale nevedela som povolit len kvoli nemu

autor
17. jún 2023

Ja ho netlacim praveze. On zacal s tym ze ma chce za zenu a chce mat dieta ale najskor svadba

zuza265
17. jún 2023

@autorka ale ja som z toho pochopila, ze ho chces “prehovorit” - mozno sa mylim. A on svadbu chce neskor - chce ju, ale je to teraz nanho skoro a neciti to tak, ze by to chcel ihned. Este ste stale vo faze zamilovanosti♥️ jaj take pekne obdobie

vler
17. jún 2023

No ked on chce mat rodinu=dieta, ale az po svadbe ktora podla neho bude o 3 roky ked budes mat 40, tak vtedy sa uz dieta ani nemusi podarit

diewcatqoo
17. jún 2023

Nedokazem pochopit ludi, ktori argumentuju tym, ze na svadbu sa este necitia, ale na dieta ano. Nie je vacsi zavazok dieta ako svadba? Rozviest sa predsa da kedykolvek, ale dieta uz zo zivota nevymazete.