Ako sa zbavím zlozvyku - masturbácie?

8. okt 2022

Skôr závislosti.masturbácie.nechcem to robiť.potom sa hnusim sama sebe.11 rokov som vydržala a opäť som do toho spadla.nejak tak po narodrni dietata.som veriaca a nechcem to robit aj z toho hladiska.mam pocit aj, ze zradzam tymto manzela.mozno ste niektora tymto tpela a zbavila ste sa toho.poradte ako na to..chcem ist na spoved a tento hriech uz nikdy nemat.nechcem tu rozvirit diskuskiu ani citat nazory, ze je to normalne.mna to ubija.

katka700
9. okt 2022

Normálne rozmýšľam či je toto ďalšia vymyslená téma 🙈 Ak nie, prosím prečítaj si knihu levandulova mafia. Ak chceš masturbaciu obmedziť len a len z vlastného presvedčenia nie kôli spovedi, tak musíš nájsť spôsob ako sexuálnu energiu pretaviť do energie kreatívnej. Nájsť si niečo čo ťa náplňa inšpiruje (DIY projekty, varenie, kvety, šport) a zahlti ti receptory v mozgu tak že na "zakázané" ani nepomyslis.

cicuca
9. okt 2022

Kým to nespada do nejakých závislosti, tak je to úplne normálne. Nikoho tým nezradzaš a nemáš sa za čo karhať a hnevať na seba. Ak je to často, viackrát denne, tak rozmýšľaj čo je spúšťačom. Môže to byť kľudne aj spôsob ventilovania si stresu, alebo pôvod môže mať aj trauma z detstva. Ale to len prípade, že to je skôr obsesivne. Skôr si ale myslím, že to máš ako ventil stresu, napätia a čím viac si to zakazuješ, tým väčší stres si spôsobuješ.

autor
9. okt 2022

@dreamss ďakujem.niečo take som potrebovsla počuť.modlim sa aj keď v poslednom čase je moja modlitba slabá.spoveď už veľmi potrebujem

autor
9. okt 2022

@ankare nie.len keď nie je doma

autor
9. okt 2022

@kiki68 nepotrebujem kazdy den, ale on je prec z domu na tyzden

autor
9. okt 2022

@andreachudova ďakujem.verím, že to zvládnem.o zraneni z detsva neviem o nijakom.nejak neviem nájsť príčinu toho všetkého

andreachudova
9. okt 2022

@irenka_peinlich Áno, hovorí to aj cirkev. Neviem či "zneužívanie detí na dennom poriadku" je voči cirkvi korektné.. Samozrejme, tie prípady sú smutné a nemali by sa prehliadať.
Ak sa zamyslíme nad povahou masturbácie, má skôr negatívny podtón. Cieľom je sebauspokojenie, sebeckého charakteru, človeka upriamuje na seba. To však nie je pravou povahou a podstatou sexuality. Tou povahou je splynutie, spojenie, ponúknutie najkrehkejšieho a najzraniteľnejšieho Ja pre toho druhého. Čosi sa môže vytratiť ak "to" si viem vlastne spraviť sama a druhého k tomu vôbec nepotrebujem. Masturbácia v mnohých prípadoch prechádza do závislosti a závislosť sama o sebe dobrá nie je. Totiž to, čo my považujeme za dobré (po masturbácii sa ti uľavilo,...) môže závislý pociťovať opačne (výčitky svedomia, zaprisahávanie, že to už nikdy neurobím a následné opätovné zlyhanie) je to viac menej vzorec každej závislosti. Už autorka sama spomenula, že jej to ubližuje. Neberme jej to a nepresviečajme ju o opaku.

autor
9. okt 2022

@irenka_peinlich to čo pises je pravda, ze tym vsetkym co si vymenovala urazim Boha, ale aj masturbacia je hriech.aj ked si to ty nemyslis

chuandavid
9. okt 2022

Aj ja som veriaca a viem že je to hriech, vyspovedaj sa z toho, je to zly duch ktory ťa nato vedie, prajem ti nech sa z toho dostaneš

stevvvka
9. okt 2022

Kto nie je veriaci, nech sa nesnazi veriacemu nahovorit, ze to nie je hriech. Pre veriaceho to hriech je.
@andreachudova pise pekne. Z krestanskeho pohladu je to sebecke, je to zneuzitie daru sexuality.. Tazko to vystihnut par vetami.

Autorka, my ludia sme hriesni a sama si s tym neporadis. Odporucam novenu odovzdanosti a castu spoved, aj kazde dva tyzdne, aj kazdy tyzden, ak to tak budes citit. Kazdy padne, sme len ludia, dôležité je znova vstat. Caste prijimanie eucharistie, nech mas posilu od Boha.

autor
9. okt 2022

@pralinka25 2 tyzdne v mesiaci je doma a 2 prec.stale ked je doma mam aj svoje dni.mam ich celkom aj dlho.6dni.vtedy nemame nic.tak sme sa dohodli, ze pocas menzesu nie a vtedy urcite ani nemam chut.mam ich aj tak dost silne.nestudovala som vsetko do hlbky.ale chcem zit sviatostne a ja to za hriech povazujem.dolezite je aj svedomie.tu mi svedomie hovori, ze toto nie je ok.niekto to mozno citi inak.ale urcite by som nesla na spoved s tym, ze toto nepoviem.lebo podla mna to nie je hriech aj ked Cirkev tvrdi nieco ine.taka spoved je aj tak neplatna

autor
9. okt 2022

@katka700 nie nie je to vymyslena tema.neviem preco vsetky temy by mali byt vymyslene.toto je asi 3 tema, ktoru som zalozila a vymyslena urcite nie je.

autor
9. okt 2022

@cicuca neviem o ziadnej traume z detstva.a prave toho sa bojim, ze sa z toho zavislost lahko moze stat.preto to potrebujem vcas stopnut.

autor
9. okt 2022

@andreachudova tak.ja to citim, ze to nie je dobre aj ked viacere pisu, ze je to normalne a zdrave.ja necitim ulavu, ale vycitky svedomia

autor
9. okt 2022

@chuandavid dakujem

autor
9. okt 2022

@stevvvka dakujem aj tebe.o tom, ze je to hriech nepochybujem.

januelik
9. okt 2022

🤦🏼‍♀️

dominikamacakova
9. okt 2022

Fúha, no vidím, že sa neoplatí byť kresťanom 😂

@dreamss toto je real, alebo irónia? 🙈

stevvvka
9. okt 2022

Napíš mi IP, ked chces.

ivisva
9. okt 2022

Autorka: zaujímavy pohľad. Možno na stránke safersurfing.org nájdeš odpovede...

autor
10. okt 2022

@stevvvka dakujem za ochotu, ale nechcem ta takto otravovat.skusim zabojovat modlitbami.

autor
10. okt 2022

@ivisva co je to za stranku?ak nejaka ironia, ani neotvaram.

cicuca
10. okt 2022

Len ako to stopneš tak, aby si samu seba nepotlačla, lebo tym si môžeš uškodiť. Skôr sa zameraj na to, čo predchádza samotnej masturbácii. Aké pocity, situácie. Mi to príde skôr obsesivne, keď sa nevieš ovládať a potom máš z toho namiesto pôžitku a uvoľnenia, len výčitky

autor
10. okt 2022

@cicuca preco si uskodim ked to potlacim?skor budem.mat zo seba dobry pocit, ze som to zvladla

cicuca
10. okt 2022

Lebo tým nevyriešiš "problém" iba ho zatlačiš do úzadia a prejaví sa to niekde inde - úzkosť, nervozita, prejednanie sa... nakoniec aj tak budeš masturbovať a budeš mať z toho ešte väčšie výčitky. Treba prísť na to, čo to spôsobuje. Po 11. rokoch si možno zažila situáciu, ktorá ti vyvolala emóciu, ktorá to opäť spustila.

autor
10. okt 2022

@cicuca emócii bolo dosť.k masturbaciu by som sa už nechcela nikdy vrátiť.

cicuca
10. okt 2022

Ale s nejakého dôvodu si sa vrátila a myslím, že kým neprídeš na ten dôvod, tak sa budeš iba tryznit a hnevať sama na seba. Veľmi ti prajem, aby sa ti to podarilo zvládnuť bez nutkavej obsesie, s kľudom a nadhľadom. Nie kvôli viere, ale aby tebe bolo dobre a cítila si sa slobodná a spokojná vo svojom vlastnom tele.

elisebah91
10. okt 2022

Áno je to hriech z kresťanského pohľadu, vyššie pekne vysvetlené. Skús zintenzívniť svoj sviatostny život, spoveď každý týždeň a stále dokola dokola dokola to isté vyliať, striasť. Eucharistia, modlidba možno ruženec, korunka niečo čo ti zamestná myseľ ale natíska sa mi aj post, naj je o vode a chlebe ale to dá len vycibrený človek, skús si odoprieť čo máš rada, napr nedaj si kávu pondelok streda a piatok, alebo sladké alebo dačo...a to čo ťa bude pokúšať aby si so dala seriózne obetuj, za pokoj vo svete, duše v ocistci či ak dačo konkretne, napr vieru vi vašej rodine, zdravie babky(neviem vymýšľam si)...práve tá obeta ti nedá poľaviť z postu, a to že to chces dodržať ti upriami myšlienky iným smerom...