Manžel nechce objatia. Vraj nie sme pubertiaci

2. máj 2022

Možno si pamätáte že som tu pred časom písala že muž nechce objatia, držanie za ruky, pusu. Vraj už nie sme pubertiaci. Nemám ani 40 a robí to už 5 rokov. Dcéra vidí u kamarátky, že otec pohladí mamu, povie, že je pekná a čudovala sa, že u nás to tak nie je.
Keďže ma to trápilo, vyhľadala som psychologičku. Tá mi poradila chodiť sama pravidelne na terapie, vraj je to len môj problém keďže muža to netrápi. Muž mi hovorí, že si nezaslúžim objatia, to mám vraj akceptovať lebo v preklade to znamená, že ich momentálne pre mňa nemá. A keď mi chýbajú objatia, mám objímať stromy, zvieratá, kamarátky a deti. Ja neviem, či len mne sa zdajú rady od veci alebo nerozumiem psychológii. Čo si o tom myslíte?

h2
2. máj 2022

Autorka, a sex mu nevadí? Alebo nemáte ani ten? Vždy ma udivuje, že keď má chlap potrebu sexu, je to považované za normálne a žena mu má vyhovieť, lebo keď nie, on má plné právo nájsť si inú. Ale keď má žena potrebu nežností, objatí a bozkov, tak je to detinské, pubertálne, mala by sa spamätať a nevyžadovať to nasilu, lebo chlap to nechce. Prečo nie je ochotný ťa objať, hoci vie, že to máš rada a potrebuješ to? Prečo sa nedokáže premôcť a urobiť to kvôli tebe?

autor
2. máj 2022

@ivetta1234 Nie, po druhom dieťati to začalo a nástupom štyridsiatky to vyvrcholilo.

ckocka
2. máj 2022

To sú tak blbé kecy že si ani nezaslúžia ani minútu na zamyslenie.

marcellka32
2. máj 2022

Čo sa mení nástupom 40??? Máme to za sebou, ale nič sa nezmenilo, naopak všetko je ešte lepšie, mali by ste si užívať a nie takéto sprostosti čo on hovorí

simonahra
2. máj 2022

neviem, mne by stačilo ak by mi povedal, že si nezaslúžim tie objatia. už to by asi bola v tomto prípade pre mňa konečná

autor
2. máj 2022

@h2 sex mu nevadí ale objatia, pusy, komplimenty a podobne srandy sú pre neho v našom veku už trápne. A podľa psychológa ho nemám do toho nútiť.

autor
2. máj 2022

@marcellka32 už sme zrejme starí 😟

marcellka32
2. máj 2022

Starí???? Preboha, starý človek je u mňa tak 80 rokov

barborachors
2. máj 2022

Prepáč, toto mi príde ako zlý vtip 😞 Nepaktuje náhodou tvoj manžel s tou psychologičkou? Lebo neviem teraz, čo je horšie, či ten tvoj manžel, alebo ta psychologička 🤦‍♂️

autor
2. máj 2022

@h2 to máš svätú pravdu, keď žena odmietne mužovi sex už je oheň na streche ale keď ona chce aj nežnosti, tak načo. Vraj sa nebude nasilu premáhať. Mám ho akceptovať aký je, ako sa zmenil. Vraj aj on by ma akceptoval

autor
2. máj 2022

@barborachors určite nie, psychologická mala okolo 55 rokov. On pozerá po mladých.

ivetta1234
2. máj 2022

možno má krízu stredného veku, dosť to tak znie...
kvety aj tak zvädnú, bozkávanie je pre pubertiakov... asi sa cíti staro a že takéto veci už nemajú zmysel

autor
2. máj 2022

@marcellka32 podľa neho sme už starí a basta.

h2
2. máj 2022

A to ako potom vyzerá ten sex, keď ani pri ňom žiadna pusa, objatie...? (To bola rečnícka otázka, nemusíš odpovedať) Išla by som naňho cez toto. "Tebe nevyhovujú objatia, mne nevyhovuje chladný a neosobný sex. Hádam ma nechceš nútiť? Deti už máme, nie sme puberťáci, tak načo sexovať?" Bola by som zvedavá, ako by sa na to zatváril.

autor
2. máj 2022

@ivetta1234 myslím, že to môže byť kríza stredného veku. Dosť osedivel, pribral, má väčšie brucho. Tak asi usúdil, že je už starý.

ivetta1234
2. máj 2022

ak este aj kuka po mladych....dalsi krok snad uz len bude ze si kupi sportove auto 😢

mia7811
2. máj 2022

Tvoj muz je s...a ... vidi ze potrebujes prejavy lasky a nechce ti ich davat? Neni za jeho chladom ina zena?

h2
2. máj 2022

Že on by ťa akceptoval?! Veď ťa neakceptuje! Ak by ťa akceptoval, tak sa kvôli tebe občas na to objatie premôže, veď to nie je niečo hrozné, čo by nedokázal.

autor
2. máj 2022

@h2 neklamem ale ja som už päť aj viac rokov nedostala pusu od chlapa. A psychologicka povie no problem

dorisiska
2. máj 2022

Prave nedavno som pocuvala jednu prednasku a potrebach zien a muzov, a hovorilo sa tam, ze zena ma silnejsiu potrebu dotykat sa bez sexualneho podtonu alebo pokracovania. Proste je to jej potreba - objat sa, dat si pusu, chytit sa za ruku, dotknut sa. Vtedy sa citi byt milovana. Samozrejme byt milovana partnerom, nie stromom ci kamaratkou.
A muz sa zase citi byt milovany, ked ma naplnenu sexualne potreby, ked ma o neho zena zaujem.
Tak mi to sedi na teba - mas tuto potrebu, ale on tomu asi velmi nerozumie...
Inak mozno by som skusila zmenit psychologicku. Nemusi ti sadnut hned ta prva.

mia7811
2. máj 2022

Vymen chlapa aj psychologicku

autor
2. máj 2022

@h2 vraj nič nič nasilu robiť nebude. On je tvrdohlavý, keď nechce nepohnem s ním. To by prešiel do kriku a bolo by to ešte horšie.

ckocka
2. máj 2022

Nemáš pocit že smerodatné pre teba by malo byť či to ty vnímaš ako problém?

mia7811
2. máj 2022

Tak ho nenut. Nechces ty, bude chciet iny. Pokojnym hlasom by som mu povedala. Jemu by nevadilo ani keby ste isli od seba

h2
2. máj 2022

Sama neverím tomu, čo teraz napíšem a nikdy by som nepovedala, že toto budem niekedy niekomu radiť, ale odmietni mu sex. S tým vysvetlením, čo som vyššie spomínala.

ivetta1234
2. máj 2022

hmmm len taká otázka, dávaš TY jemu komplimenty? 😀 lebo ak ošedivel, pribral a má veľké brucho tak možno sa začal dosť opúšťať, cíti sa starý a škaredý a preto "on si nezaslúži" žiadne nežnosti ale zhadzuje to akože na teba...lebo ak ťa dostatočne nasere alebo poníži tak mu dáš s tým pokoj

autor
2. máj 2022

@dorisiska To súhlasím, ja ku životu veľmi potrebujem objatia, dotyky, milé slová. On tvrdí, že to sú len také babské somariny. Ja sa hrozim toho, keď deti vyrastú a odídu z domu. Potom ma neobjime, nedá pusu na líce nikto. Asi skončím ako Viktorka pri objímani stromov.

ckocka
2. máj 2022

To ako skončíš záleží predsa v najvačšej miere na tebe.

autor
2. máj 2022

@ivetta1234 ja sa snažím mu dávať komplimenty aj čo sa týka výzoru aj keď uvarí obed ho pochváliť. Ale on mi to nevracia.

autor
2. máj 2022

@ckocka veď ja viem, ale nemôžem ho nasilu objímať.

autor
2. máj 2022

@h2 no on sa začne a bude sa tváriť že ani sex mu odrazu netreba, je to ťažké