Priateľ ma ešte nepožiadal o ruku

27. nov 2023

Ahojte chcem sa len vypisat asi dako na mna dolahli rozne veci... s priatelom sme spolu boli kratko ked som neplanovane otehotnela, babatko sme sa rozhodli si nechat. Z nejakeho dovodu som cakala ze ma poziada o ruku ked som mu to oznamila. Cakala som to pocas tehotenstva pri kazdej prilezitosti ale nestalo sa tak. Babatko ma uz pol roka, byvame spolu aj vsetko ako rodina ale proste mna tato vec mrzi neviem sa s tym nejako zmierit ze preco?

dzulli1980
28. nov 2023

Škoda, že si sa nenechala romanticky dobýjať, keď šlo i sex ... pre chlapa nie je nič horšie, ako takéto ženy, čo žobrú, škemrú o manželstvo.

anjelicek26
28. nov 2023

Uprimne ked to pozriem z pohladu chlapa, nema absolutne dovod sa zenit... plynu s toho zavazky, povinnosti, majetkove vysporiadanie, a hlavne je to navzdy a ziadne zbalim sa a odchadzam uz neexistuje... ma vsetko, co kedy chcel - zenu, ktora ho miluje, zije s nim, porodila mu dieta, ma navarene, oprate, o vsetko postarane, na co by sa ako zenil?

h2
28. nov 2023

@anjelicek26 "...a hlavne je to navzdy..." to v dnešnej dobe dávno neplatí.

lenicka999
28. nov 2023

Povedz mu že by si si už vedela predstaviť že sa budúci rok vezmete, ako ste sa už rozprávali keď si bola tehotná. Že by si si predstavovala že ti sám vyberie a kúpi prsteň a v nejakú romantickú chvíľku požiada. Mám veľkosť x, a štýl prsteňa nechám na teba. Verím že vyberieš čo sa mi bude páčiť. A že keď to chcete budúci rok stihnúť tak by bolo fajn začať plánovať tak najneskôr v marci.

lenka098123
28. nov 2023

Ja by som ešte počkala do Vianoc 🙂

kris_tin257
28. nov 2023

@anjelicek26 vytrhla si mi to normálne z úst, presne ako píšeš 👍 ja keby som muž tiež sa na jeho mieste nežením, načo 🤷

terezka1947
28. nov 2023

@h2
Ale platí....ešte je dosť ľudí,čo v to verí 😉
Zrelí ľudia nemajú problém chcieť "navždy".

zorkahorka
28. nov 2023

Zabudni na romanticku prdstavu klaciaceho chlapa s prstenom v ruke. Skratka mu to povedz a dohodnite sa

mikadooo
28. nov 2023

Veľká časť chlapov nie sú romantici a celé to divadlo je im trápne. Poznám zo svojho okolia viacero párov, kde si proste sadli a dohodli sa, ok svadbu spravíme vtedy a vtedy - vybavovačky boli na žene, chlap nechcel mať s tým čorom morom nejak extra spoločné, ale to nič nemení na veci, že v pohode povedal "áno" a s nalepeným úsmevom prežil aj celú tú maškarádu nazývanú "svadba". A ten chlap bol s manželstvom úplne v pohode, len tie omáčky okolo máloktorý chce, aj keď to nepovedia na plnú hubu, lebo tak sa to má a patrí atď... Takže ak ti ide o manželstvo, tak zahoď svoje vyromantizované predstavy a pobav sa s ním. Ak ti ide o romantiku, tak si si holt vybrala nesprávneho chlapa...

sense
28. nov 2023

Nuž romantický moment prekvapenia už nepríde. Normálne náhod tému ze dieťa sa narodilo, a mali by ste sa volať rovnako.

A keby mi chlap. Povie ze môžme zmeniť opäť meno na moje, tak ešte v ten deň by bola vypísaná žiadosť.
On už nemá dôvod zenit sa, ved ma všetko.... Teplú večeru, opravné trenky, pravidelný sex a pokračovateľa rodu

korylan
28. nov 2023

Teraz dávajú reklamu v tv na diamantové prstene,tak mu rovno cez reklamu povedz,že taký si prosiš. 🙂
Ďalšia možnosť,vytlač si papiere k žiadosti o uzatvorenie manželstva-je ich vela- a daj mu ich vyplniť. Uvidíš,či bude mať záujem a vypíše ich.

1ryba
28. nov 2023

Odporúčam menej si predstavovať a viac sa baviť na rovinu. Čiže namiesto očakávaného momentu povedať počuj Jano, malý má už pol roka, bolo by dobré aby sme sa vzali a dali si veci na poriadok. Mne by sa páčil tento termín sobáša, čo ty na to? Volala som na matriku, ten termín je ešte voľný, žiadosti sa podávajú od pondelka do piatku ale v piatok sú tam len doobeda. Atď...

h2
28. nov 2023

@terezka1947 Ale veď jasné, ja predsa netvrdím, že sa všetci rozvádzajú. Napísala som to, ako reakciu na to, že chlap môže mať obavy z manželstva z dôvodu, že je to navždy.

stanulienkat
28. nov 2023

Ste spolu kratko, mas len 21, uz mate male dieta. Podla mna sa este len spoznavate. On po dlhodobom vztahu si chcel s mladou cicou este uzivat a nie riesit plienky. Uz sa nikam neponahlaj, daj mu cas. Ked o par mesiacov zistite, ze ste nekompatibilni, usetrite si papierovacky okolo rozvodu.

nikpa
28. nov 2023

Áno, je to trápne vnucovať sa mužovi a pripominat mu, že sa chceš za neho vydat. Máte spolu dieťa, žijete ako rodina, vie že po tom túžiš a keď sa k tomu nemá, zrejme to nevníma ako ty. Píšeš, že si otehotnela neplánovane po krátkom vzťahu, tu niekde možno hľadaj odpoveď... Kto vie kde a či vôbec by ste teraz boli spolu kedy sa vám nenarodilo dieťa.

anna_anicka83
28. nov 2023

Ale prosím ťa, dohodli ste sa na svadbe, tak mu povedz, že by ste sa mali dohodnúť na dátume. Ja som na žiadne romantické pokľaknutie na kolene nečakala. Išli sme do spoločného bývania, boli sme spolu, ľúbime sa, tak čo. Dohodli sme sa. A svadbu sme mali krásnu a sme spolu už 20 rokov.

anna_anicka83
28. nov 2023

@mikadooo My sme sa dohodli, ale všetko okolo svadby sme riešili spolu. Môj muž nebol niekde z donútenia, záležalo mu na obrúčkach, bol si so mnou vyberať oblek, vybavoval kvety, obehávali sme miestností, dal kvôli mne dokopy rozpadnútú kapelu na svadbu. Riešili sme koho pozveme, čo budeme jesť. On bol na obrade vážny, rozcítený (čo väčšinou nie je). Svadba bola mega, užili sme si ju. Takže, nie je všetko čierno - biele, môže prísť romantické požiadanie a aj to chlap pretrpí, pretože prsteň kúpil vlastne z nejakého spoločenského úzusu, že musí a môžte sa aj dohodnúť, bez prsteňa schovaného v koláči a mať krásnu svadbu a pekný život.

simca06022011
28. nov 2023

chod na matriku a to meno babatku zmen na tvoje. Budes mat oproblem menej. Alebo skus narazku, typu ze kedy planujte a o ruku poziadat, ked uz deita mate... Ak nepochopi, tak urob moj prvy typ. NEskor ak sa nebodaj rozhodne, ze svadba nikdy nebude, alebo uz ju nechce alebo cokolvek, tak aspon mas o velky problem menej. Ziadny chlap ktore poznam dobrovolne nedovolil zmenit meno jeho dietata. Fakt ani jedneho nepoznam.

Podla mna bola chyba, ze ked si riesila, ze nie svadbu tehotna atd, tak ste sa mali dohodnut, kedy ta svadba teda bude... ono v prave v takych pohnutych dobach, as toto rozhodnutie asi robi najlahsie :D cize ked ste zistlili ze cakate dieta.. potom to opadne. Ja mam kamosku, svadbu mala az pri tretom tehotenstve.. a su take co nikdy...

januska12323
28. nov 2023

Ty nepotrebuješ žiadanie o ruku, so svadbou si už predsa súhlasila. Chýba vám len termín ale pri takom krátkom vzťahu a hneď dieťa by som sa do svadby nehrnula.

autor
28. nov 2023

Ahojte tak som nanho s tym vybehla rano ze teda co a on sa dako obsmietal tak som nanho zatlacila a povedal mi ze mozme pokracovat kludne v tej debate ale znicim si cele prekvapenie. Tak som sa ho teda len spytala nakoniec ci ma tie zasnuby a svadbu este v plane a povedal ze urcite ano ved sme sa na tom dohodli ze uz chce aby sme boli svoji. Este k tym co pisete ze dieta nechcel tak praveze ho velmi chcel a plakal od radosti ked to zistil.. a svadbu sme nedohodovali termin hned preto lebo sme mali strasne vela veci na vybavovanie okolo byvania a celkovo vsetko bolo treba obratit hore nohami a pripravit na babatko.
@dzulli1980 ty si si tuto odpoved naozaj mohla odpustit no ale co uz kdejaky ludia su medzi nami

lenicka999
28. nov 2023

Tak to vyzera že už má niečo naplánovane, a možno aj ten prsten kúpený. Huráaa. Tak ho teraz nechaj, nech si nepokazíš prekvapenie a zásnuby nespomínaj. Keď sa do pár mesiacov nič nestane tak sa opýtaj zasa.

h2
28. nov 2023

@zorkahorka 😂 Ten preklep ti vyšiel! Že "romantickú prdstavu" 😅, veľmi výstižné.

h2
28. nov 2023

Autorka, mám také tušenie, že bude 💍pod stromček. 😃
(Dobre to chlapec vymyslel, nemusí kupovať iný darček. 🤔😁)

vanilkovazmrzka
28. nov 2023

Nehnevaj sa, ale tak, ako si mu ty v naznakoch povedala, ze sa chces vydat, tak ti on v naznakoch povedal, ze to (uz) nechce. Ty si smutna, ze “nepochopil” tvoje naznaky, s ty uplne rovnakym sposobom ignorujes ten jeho ocividny naznak, ze mas dietetu zmenit meno…

Ale teda pockaj do vianoc, mozno to fakt hra na ten darcek… snad.

autor
28. nov 2023

@vanilkovazmrzka precitajte si moj posledny komentar.. on keby to nechcel tak mi to otvorene povie

katkazuz
28. nov 2023

Vyzerá ti na Happy End ❤️
Držím palce, daj nám potom vedieť ☺️

angela099
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
28. nov 2023

Tak vidis autorka, vsetko moze byt aj dobre.. staci si doma usta otvorit.

zorkahorka
28. nov 2023

@h2 hehe, caro nechceneho 😀

autor
28. nov 2023

@katkazuz ano napisem vam sem potom dufam ze nezabudnem