Čo s nezjedeným jedlom po malej?

00matula
19. mar 2011

Ahojte mamičky, minule som niekde čítala, že dieťaťu by sa nemalo jedlo viackrát zohrievať a tiež by nemalo mať to isté jedlo 2 dni po sebe...Ja mám 7 mesačnú dcérku a keď jej uvarím obedík, tak mi všetko nezje. Má to aj na viac ako 2 dni. Počuli ste niečo o tom? Ako to robíte?

kralicica
19. mar 2011

u malých detí je veľmi náročné vždy presne nadávkovať porciu obeda. veď zakaždým zjedia inak. nás 11 mes. raz zje 300g porciu a raz 100g. Určite to nevyhadzujem, ale skúsim mu to dať hneď, keď sa zobudí jemne prihriate. Ja zvyknem variť na 2-3 dni to isté a nemá problém. Tiež som počula super radu, uvariť napr. celé kura, rozmixovať so zeleninou, ryžou a zamraziť v malých mištičkách (príp. tom obale na vajcia, tam sú také malé otvory) a potom už len z mrazáku vyťahuješ "polotovar". To sa dá urobiť so všeličím okrem ovocia, to sa ťažko mrazí a vodnatie... 🙂

tatiana1985
19. mar 2011

ja pre malu varim tak, aby to mala na 2 dni... hovorim hlavne o obede... urcite jej nevyvaram kazdy den nieco ine 🙂
a ak vidim ze jej to na druhy den velmi nejde, "osalim ju", pridam jej tam trocha syra, alebo kukuricu, alebo nieco co jej spravi trocha inu chut...
a ak mi na obed nezje celu davku?
-ak vidim ze spapala dost, dojem to za nu...
-ak vidim ze zjedla 3lyzicky, ponukam jej to o hodinku neskor... ked je naozaj hladna a doje to 🙂 🙂

katrinka8
19. mar 2011

Ja co na obed nezje vyhodim, ak je malo na uskladnenie. A ak je to na dalsiu/ie porciu/e, tak zamrazim, napisem listok, co to je a kedy to tam bolo ulozene 😉 Lebo tiez nie vzdy odhadnem mnozstvo a chut do jedla nasej dcerky 😀
Ja som pocula len to, ze babatkam sa nema prihrievat, nie o tom, ze by nemohli 2x po sebe jest to iste. Teda ak to bolo myslene tak, ze 2x navaris po sebe do iste. Ci to bolo myslene tak, ze co dnes nezje, doje zajtra? Ale tak zas ak sa raz za cas prihreje, myslim, ze sa nic katastrofalne nestane, ved hadam babatko neje kazdy den prihrievanu stravu.
Co sa tyka ovocia, to u nas nikdy nezje celu davku na desiatu, nechavam jej to na poobedie na olovrant 😉
Po dcerke nedojedam, lebo vacsinou som uz naobedovana, ale ak ostane ovocie, tak to dojem 😀

atrami
19. mar 2011

ja som varievala na viac dní. Polovicu som dala do mrazáku a druhú polovicu rozdelila na 2 dni. Neosvedčilo sa mi zmrazovať jedlá zo zemiakov a neskor zahustené mukou.
Ak nezjedli, nechali trošku, buď som dojedla, alebo vyhodila.

hori
19. mar 2011

varim naraz tak cca 6 porcii do mrazaka, vzdy tam mam 3-4 druhy jedla, ktore striedam, aby mala nejedla kazdy viac dni za sebou to iste. Mam to rozdelene vo via poharikoch, ked nezje porciu, tak zvysok vyhodim (dojedam iba ked je s masom, inak mi ta detska strava nechuti). Mlieko prihrievam tak do dvoch hodin od zarobenia, inak vylievam. Čaj prihrievam cca pol dna.

sofinka18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
19. mar 2011

Vyzivku mu nechavam do druheho dna, ovocnu primiesam vecer do kase... varene vyhadzujem, neprihrievam. Teda bud dojem ja, kocur, alebo smetiak 😝 V chladnicke by som to neskladaovala tak ci tak a v mrazaku fakt nemam tolko miesta este na nejake oznackovane tegliky 😕 Ani neviem, ako by som to riesila, ze dokedy to treba spotrebovat pri - kolkych stupnoch, ak je to napr. mäsovo zeleninovy prikrm?? Ja radsej uvarim cerstve... v paraku je to 15 minut a aj porcia sa da celkom dobre odhadnut...

jana
19. mar 2011

Ja som malemu varila kazdy den, bo niekde som citala, ze do 6 mesiacoch by mal mat vzdy cerstve. Teraz varim na 2 dni, to co nezje zjem ja 😉. Nedavam neskor, nie koly prihrievaniu, ale ked raz nechce uz nedostane. Kupovane (ak musim dat) nezjedene vyhadzujem ak sa nahodou stane, lebo kupovane nasmu krpcovi chuti viac ako doma varene a zatial kupujem len tie male vyzivy.
Ovocne vyzivy nechavam do druheho dna.
Inac to ze sa nema davat dvakrat po sebe to iste jedlo pocujem prvy krat a tiez si myslim, ze to ze sa nema viac krat zohrievat, je tiez otazne. Nas maly niekedy je aj pol hodiny a to jedlo ma mat uz studene? Dam ho do zohrievaca a prihrejem. Mlieko to iste aj MM aj UM do 2 hodin potom vylievam.

pancake
21. mar 2011

ja som tiez varila na dva dni. ak som nahodou uvarila vela, odobrala do via poharikov a sup do mraziaka. ale nesmie tam byt zemiak. budem tak robit aj teraz. a prihrievam v pohode. 😉

heni79
7. apr 2011

Ja varím nárazovo. T.j. x porcií súčasne, rôzne varianty. A zmrazím a mám hotové. Dávam to do kelímkov od jogurtu, ktorý denne konzumujeme, aj ja, aj manžel. Kelímky dôkladne umyjem, keď ich je dosť navarím pre malú aj 15 porcií naraz (jasné, že varianty: napr. ryža+mäso+mrkva+špenát, cestovina+mäso+kukurica atď.)a zmrazím. A potom už iba vyťahujem hotové. Viem koľko tam dať, aby to bolo akurát. 🙂 To riešiš odhadom. 😅 Polievky začíńam dávať teraz, tie varím čerstvé, tak na dva dni, ale aj pre ná s mužom ostane. My si iba dosolíme. 🙂