Kedy ste dieťatku zaviedli biely jogurt?

3. aug 2022

Ahojte,kedy ste zaviedli biely jogurt a podavali na ranajky alebo desiatu?? Napriklad s ovocnym pyre. Dakujem

nelly1310
3. aug 2022

V 7 mesiaci

1angelika
3. aug 2022

okolo 7-8 mesiaca. a do 2 rokov len biely.

zuzanockamt
3. aug 2022

V 5.-6.mesiaci. Hneď aj ochutený.

es2021
3. aug 2022

7. mesiac a biely cisty... do roka urcite nepotrebuju cukor

stanulienkat
3. aug 2022

@es2021 aj v bielom je dost cukru. Ale tiez som davala len biely, len este trochu neskor.

es2021
3. aug 2022

@stanulienkat no ale teda na 100g v bielom 3g a ochutenom 13g cukru. To je pekny rozdiel.

1angelika
3. aug 2022

Mne povedala lekárka, že problém je najmä modifikovaný škrob, ktorý je obsiahnutý v tých ochutených jogurtíkoch, termixoch...že ak malej bude chutiť biely mám jej ho dávať čo najdlhšie.

danieladugard
3. aug 2022

V 6. Mesiaci, len grecky biely

daja07
3. aug 2022

Od jedneho roka, cisty biely. Idealne zacat ovcim alebo kozim. Je lahsie stravitelny. A uplne idealne je ostat pri bielom uz navzdy 🙂 ak dochucovat tak vlockami (cistymi), medom, ovocim (cerstvym ci zavaranym - idealne s minimalnym mnozstvom cukru), nastruhanou cokoladou (70%), dzemom, orieskami, kokosom …. Moje mladsie dieta ma 4r a stale preferuje biely jogurt, starsi ma 6r a chce ho niecim ochutit. Ochutene kupujeme uplne minimalne. Pride mi to predrazene a plne nahrad, farbiv, zahustovakov.

autor
3. aug 2022

My budeme mať o pár dni 7 mesiacov. Myslíte teda, že už by som mohla dávať?
Inak ešte som nespomenula, že malá je kojená.
@daja07 V roku asi dosť neskoro či?

alexandra2468
3. aug 2022

Ja od 8.m a potom zacala konecne pekne kakat 😃

evaachesa
3. aug 2022

Od 8m som začala buď hollandia, alebo ovčí, kozí v skle. Malý bude mať 3 roky a iný ako biely jogurt nezje. Skúšala som ochutiť domácou výživou či ovocím, no taký potom nezje. Asi od roka mu robím jogurt v jogurtovači. Inak tiež bol dlho dojčený a nebol veľký jedák čo sa príkrmov týka, no jogurt si dal vždy. 🙂

kataka10
3. aug 2022

V 7.-8. mesiaci. Davala som cisty Hollandia bio alebo obycajny Hollandia. Nedochucuj, treba teraz naucit na jednoduche a roznorode chute. Sladkeho sa este v zivote naje dost. Kojenie je pri zavadzani prikrmov velke plus.

gvenduska
3. aug 2022

Od 5 mesiaca termíx pribinacik biely mu začal chutiť od 8 mesiaca