Mám si nakúpiť umelé mlieko, alebo stačí kravské?

lady511
23. nov 2012

Ahojte maminy ,,tie ktore ste postrehli vypadok mliečka babylove,,určite to nahrádzate iným UM,,avšak mi máme už rok dávam aj kravske už od 11m,,velmi jej chutí žiadne zapekanie,,vracanie,,,žiadne tažkosti,,samozrejme 3.,5percentne aj ho prevaram aj ked viem že sa už nemusí ale mam to akosi vo zvyku 😉
Mám ešte dve krabice babylove striedame to s kravským samozrejme papáme kade čo,,zemiačiky,zeleninku,jogurty ovocie s ničím nemáme problém čo som rada že mi neodmieta,,chcela by som však vediet ked sa nam minu tie dve krabice babylove čo ešte mame v zasobe a bduem davat len kravske ktomu aj inu stravu či to stačí?..viem že v UM su všeliaké vitamíny na vývoj mozgu,železo a pod, preto neviem či radšej kupit niake UM ešte napr sunar alebo hami,,alebo postačí to kravske,,,a príkrmy? čo myslíte?

iwesska
23. nov 2012

Vies co, tu ti kazdy aj tak inak povie, ja poviem svoj nazor. Moj bude mat o 3 mesiace 2roky a tiez uz som v 18-tich chcela seknut so Sunarom. Ale potom som sa dozvedela tuto z MK, vraj kravske obsahuje dost vela soli oproti mm a teda ze UM je v tomto smere vhodnejsie a tiez pre vitaminy ktore si spominala. Nas pije len rano 180ml, takze ta krabica nam vydrzi dost dlho. Tak som si povedala, ze este zainvestujem aspon do tych 2r., nech ma chalan aspon viac vitaminov, kedze sme sa dlho nedojcili.

lady511
autor
23. nov 2012

@iwesska Dakujemm..ja viem že každy mi inak povie al potom si to dam naiko dokopi,,a uvidím ale dakujeeeeem 😉

kristiii
23. nov 2012

@lady511 no presne to som chcela napísať, že každá mamička ti povie inak, napr.podla mna ak ti malá papá všetko pekne tak by mala mať dostatok vitamínov aj bez UM. ako ja osobne som tiež dávala malému UM dlhšie ale keby bol vtedy ten výpadok ked mal rok asi by som už prešla na kravské, nakolko som ho inak tiež už v tom čase prenho používala a nemal s ním nijaké problémy. niektoré mamičky dávajú kravské od roka aj bez výpadku ich oblúbenej značky, niektoré zas odsudzujú iné ako UM do 3 rokov, tak naozaj ťažko radiť, riad sa svojím inštinktom, asi každá mama vie aj tak sama najlepšie čo je dobré pre jej dieťatko

lady511
autor
23. nov 2012

@kristiii Dakujem,,,beriem si to k srdiečku 😉 mopžno ešte zavolám pediatrovi,,a popítam sa ho..ja by som endávala do 3rkov UM to ako načo ved v strave je tolko vitamínov..ale 1rok sa mi zdal ešte nízky vek an to aby nemala UM,,,som na vážkach 😒 koli tomu,,, 😒

kristiii
23. nov 2012

@lady511 inak vieš ono ešte aj zaleží na tom či ti bude malá iné mliečko vobec papať. Lebo čo som čítala tak to babylove je chuťovo pre deti jedno z najlepších a väčšinou deti nemali problém prejsť z iného UM na túto značku ale opačne sa im moc nechcelo. Ja si napr.pamätám že mne ked raz došlo, ešte ked bol krpec menší, tak som doma vyhrabala nejakú vzorku iného UM /tuším HIPP ale neni som si istá/ čo som mala odloženú a malý ma s ňou "poslal do hája". A raz ked sme tiež tak nečakane spali u brácha tak som mu zarobila synovcov nutrilon a to bola obdobná reakcia 😝 Oni tie deti nie sú hlúpe 😀

sweetsuzi
23. nov 2012

@lady511 ono to do velkej miery zalezi od toho ako dieta papa. Nas bude mat va marci 3 roky a vzhladom na to ze je katastrofalny jedak - naozaj nechce jest, tak mu este stale davam Bebu 4. Vypije pred spankom naobed aj vecer 240 ml a zrejme aj vdaka tomu nie je anemicky a chorlavy, lebo inak nema z coho mat ziviny 😒 Na druhej strane tvoja je este dost mala, predsa este nema az taku pestru stravu, na tvojom mieste by som to asi striedala - raz kravske mlieko, raz umele obden alebo v ramci dna. Aj my sme tak robili ked mal obdobie ze lepsie jedol. Vyskusaj a uvidis co jej vyhovuje, ty to vies najlepsie posudit 😉

sweetsuzi
23. nov 2012

@lady511 a co sa tyka chuti, ked nie babylove tak chutovo naj je asi Sunar - s Nutrilonom a Bebou by si u nej asi neuspela ked nie je zvyknuta 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lady511
autor
23. nov 2012

@sweetsuzi vieš my sme mali bebu al ked som prešla z bebi 1 n bebu 2 akoby utalo nechcela a ešte ju aj zapekalo,,,tento babylove nam super vyhovovalo

julinka2787
23. nov 2012

@lady511 my sme tiež papali babylove a v roku som prešla na kravské mlieko. plnotučné čiže 3,5%, ako aj dávaš. 😉

bibistec
24. nov 2012

ja viem tak ze do troch rokov sa kravske neodporuca koli nevhodnemu zlozeniu pre dieta. staci ak si predstavis ze teliatko ma 60 kg a dieta 10 tak to je rozdiel. preto sa odporuca umele ako pises su tam vitaminy a tak. a krabickove uz vobec to ani nie je mlieko. ale spytaj sa lekarky co ti povie ona najlepsie pozna tvoje dieta zo zdravotneho hladiska. neradim , nekritizujem len pisem co viem, verim ze sa dobre rozhodnes.

ducci
25. nov 2012

nam doktorka odpoorucila ze aspom do 2 rokov UM a potom staci uz ina kravske

gilmorka
25. nov 2012

ja som kojila do 21. mesiacov, potom sme presli na kravske plnotucne. Pre dieta okolo roka by som asi skor odporucila to UM, ak ti ho bude pit. Ak jej ina znacka chutit nebude, tak lepsie kravske mlieko ako ziadne.

bosacka
25. nov 2012

ja som zase niekde citala, ze tie UM co su od roka, ze nemaju ine podiely roznych bielkovin a tukov ako kravske mlieko. tie co su do roka, tam to este upravuju, aby to bolo vhodnejsie, ale potom uz nie (to mozno ako reakcia na @bibistec). ale blizsie som to neskumala, my sme kojili do 1,5 roka (ku koncu skor symbolicky) a az potom som jej zacala davat ine mliecko - rovno kravske. nad UM som ani neuvazovala, ked ho dovtedy nepoznala

edita84
25. nov 2012

my ho pijeme tiež začiatkom mesiaca som ešte vedela v madarku kúpiť 5 ks a ešte aj moja mamka vedele u nás v dm ke kúpiť 2 ks tak mám zásoby. Aj malý pije 1x denne obyč. mlieko ale ked nebudem už mať zásoby a stále nebude Bio mliečko tak skúsim iné predsa len v tom Um sú aj iné vitamíny čo malý potrebuje.

gabuci81
25. nov 2012

Osobne si myslim, ze ta megakampan proti kravskemu mlieku je lcisty biznis! Ja davam malemu od 10 mesiacov kravske, miluje ho. Vitaminy a ostatne mineralne latky, DHA a vsetko potrebne prijima v strave, tak naco donho tlacit umele vitaminy. Okrem toho umele probiotika nie su az tak prospesne crevnej flore ako sa hovori (to mi len septom potvrdila pediatricka), imunitu skor rozhadzu. Aj ty si das asi radsej jablcko ako c-cko v prasku, nie? 😉