Môže 4 mesačné mimi jesť Pribináčik?

lussy666
13. dec 2010

brutalne ma zarazilo, ked mi moja znama tvrdila, ze jej lekarka povedala, ked jej mala mala 3 mesiace, ze je najvyssi cas zacat sa ucit jest lyzickou 😕
teraz ma jej dcerka 4 mesiace a par dni a je uz "vsetko" vratane pribinaka a inych sprostosti....ked som jej povedala, ze moja dcerka nemala este ani vodu a ze len kojim, straasne ma prehovarala, ze uz musi zacat jest lyzickou a ze v pribinacikovi je vela vitaminkov - samozrejme som ju len vysmiala...
len ma zaujima, ci ste sa niekedy stretli s niecim takym....ja nie som nejaky pedant, ale toto sa mi zda privela....

martina2001
13. dec 2010

Ak je dieťa kojené, nie je potrebné dokrmovať. Pri kojenom dieťati sa doporučuje začať po 6 mesiacoch a aj to len keď vidíš že mu je málo materského mlieka.

bosoriak
13. dec 2010

Stretla som sa s tym, a ignorovala som to 🙂

bea1971
13. dec 2010

v takom skorom veku pribinacika? no v ziadnom pripade urcite nie pribinacik 😨

evinkal
13. dec 2010

Ahoj,ja som začala s pribináčikom a týmito mliečnymi výrobkami,keď mala Saška 10 mesiacov,ale nekojím už asi 3 mesiac,lebo mi odmieta,nestačí jej a asi ani nechutí.Teraz papkáva už väčšinu jedál.Ale mám "svokru" a tá mi dávala pri synovi rozumi,že mal by papať už od 3 mesiaca,polievky,pudingy a v 4 mesiacoch by mal chodiť a keďže moja dcérka má 11 a ešte nechodí(iba v chodítku),svokra tvrdí,že je postihnutá...Niektorí ľudia sú "praštení".Keď malej stačí prsník,nieje dôvod nútiť ju jesť inšie

traktor
13. dec 2010

...nad tym sa uz nepozastavujem, nech si kazdy robí ako uzna za vhodne...je to zbytocne hovorit kedy, co ako..aj tak si kazdy urobí podla seba...niekto chce silou mocou urobit zo svojho dietata starsie ako je..a naco?s tym fakt nic neurobis, môzes sa rozculit, postazovat..ja podla seba..tiez sme nesli celkom podla tabuliek ale clovek uz sam v sebe vie, kedy je to fakt skoro este..a naco zatazovat babu brusko...a potom, ze preco je tolko alergii...dnes prides domov z nemocky a zajtra uz das decku kuraciu polievku...lebo ono si ju * pýta*... 😖

zebricka23
13. dec 2010

urcite nie ☹

ivett1
13. dec 2010

ahoj, no...neviem, či je to "odvaha", alebo skôr hlú...ť, či ako sa hovorí je "len zle informovaná"? 😅. ..

ivka1603
13. dec 2010

Ahoj.....môjho syna som začala kŕmiť lyžičkou, keď mal presne 4 mesiace a začal papať zeleninku.....bol na UM, tak preto tak skoro.....malý sa tešil, že môže papať lyžičkou a nemusí z fľašky, nerobilo mu to žiadne problémy.....jogurty a pribináčik a tvaroh mu začnem dávať, až keď bude mať rok...skôr určite nie.....normálne kravské mlieko začnem postupne dávať, až keď bude mať min. 2-2,5 roka....dovtedy len Nutrilon....

katy1979
13. dec 2010

lussy to verim ze ta to zarazilo ale je absolutne zbytocne jej nieco hovorit aj tak si urobi podla seba.
mozes si len kusnut do jazyka. v dnesnom svete plnom informacii takze kto chce si najde a ak jej to naozaj povedala lekarka tak jej treba zobrat diplom.
starsi syn jedol pribinacika snad v 1,5 roku. podla mna to je len kaloricka bomba. a UM pije dodnes. mladsi zatial na MM a po vianociach zacneme pekne s mrkvickou a zeleninkou. nic im neutecie

skolara
13. dec 2010

ja by som pribinaka nedala ani svojej skoro trojrocnej dcere 😝 😝 😝 su aj lepsie termixy 😅 hlavne zlozene len z mlieka, smotany cukru a nie rozne zahustovadla a gumy ble..

22mamina
13. dec 2010

velmi dobre to traktor napisala, ja mam 15 mesacne dieta a este vela veci neochutnalo, vsetko ma svoj cas 🙂

katren
13. dec 2010

V žiadnom prípade nedávaj !!!!

katka1981
13. dec 2010

Ja doporucujem chipsy a Mc Donald. Cim skor tym lepsie 😀 (v ramci srandy)

gumimaci
13. dec 2010

No co ja viem, tak konkretne pribinacik obahuje vela bielkovin (tvaroh) a preto neni pre take male deti vhodny 😒
A ano stretla so sa s podobnymi nazormi ako ty a ignorujem to. Moj maly ma 3 mesiace a uz som pocula, ze moze riedku krupicu. 😕

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarunka111
13. dec 2010

malý má 1,5 roka a ešte to nejedol a nevidím v tom nejakú chybu 😉 všetko má svoj čas, tak ako píšu baby, nič im neutečie 🙂 gumimaci - tá krupica nemá chybu 😀 😀 😀 poznám takých, čo by dali dieťaťu čokoľvek, že veď nech skúsi, ale to je každého osobná vec 😉

kibuk
13. dec 2010

pridam sa dnes som stretla kamosku,ktora ma o den starsieho synceka a padla rec na pribinacika tak mi povedala ze ona mu uz vo velkom dava,dva jedla na den,pribinacika a flasu mlieka.... no ostala som zaskočena a hm nas vysmiala ze sme zacali len mrkvičkou.... hm a potom sa čudujme prečo maju detičky problemy s travenim,vylučovanim... asi tolko v žiadnom pripade nie a tiez sa pripajam k @traktor 🙂

zuzlina1
13. dec 2010

ahoj, ano je pravda ze bielkoviny sutazke na travenie a nedavaju sa do 1 roka a krupica ako som tu citala sa dava po 7 mesiaci pri dojcenom dietati a po 6 u prikrmovanom. takisto nezabudni ze ak zacnes potom davat prve prikrmy sladke, mozno ti tu zeleninu a maso nebude chciet. inak ak mas kojene dieta, vacsinou sa zacina s jedlom po 7 mes, u prikrmovanych po ukoncenom 4,
inak vidim tu poznamky u jedeni lyzickou, my sme od zaciatku jedli len lyzickou, dieta nema problem otvorit ustocka, tak nechapem, comu sa pohorsovala mamicka na vrchu strany. mozno to zo zaciatku vsade tecie ale ved dieta vam samo nesedi a aj tak krmite v polohahu (dufam ze nevyvezujete mamicky deti do stoliciek??) uvidite ako rychlo sa nauci papat s lyzickou a ak nahodou urobite zasadnu chybu a jedlo rozmixujete uplne na kasu, mozete do 1 roka vsetko mixovat, krok za krokom davajte hustejsie jedlo. moj 1 rod syn mal vsetko roztlacene len vidlickou a nevadilo mu to, 2 musel na to ist postupne, kazde dalsie jedlo menej a menej rozmixovane.
prepacte ze som sa tu rozpisala.zuzka

titkovamiriam
13. dec 2010

určite pribinačika nie,aj ked si vezmem ze najstarsi ho uz ako 6m jedaval pri marekovi som cakala skoro do roka a pol-nové študie 😀 .čo sa týka lyžičky moje deti ju mali od cca 7 dna -čaj som lyžičkovala kedže som kojila a potom ked sme presli na jedenie lyžickou islo to jedna radost.Tiež poznam ludi co davaju pribnačiky od 4m ale extrem je obyčajne odstredené mlieko z krabice od 3m 😠 😠 😠 😠 ale rodičia na cigi majú

gaby21
13. dec 2010

No tak moja kamoska tiez dava svojmu sedem mesacnemu babu bribinaka a ine sprostosti, vratane ochutenych jogurtov, nedavno sa mi dokonca pochvalila ako velmi mu chuti bebe brumik a aka je nanho hrda ze ho tak pekne papka, ale zeleninu nezje lebo je cely po nej. No som si iba poklopkala prstom po cele a viac sa k tomu nevraciam 😕

pink_lady
13. dec 2010

moja znama davala 3 mesacnej okostovat pivo, krmila ju smelo kuracou polievkou...tvaroh jej davala zarucene po zaruke aspon dva mesiace ...ved bol vraj v mraznicke a mraznicky vymrazi bakterie 😕 😝 🤐

kvojtanikova
13. dec 2010

vobec sa nad takymi nazormi nezamyslaj. Lyzicka je v poriadku, ale pribinak je podla mna ozaj priskoro. No nic, ja ked som bola v porodnici prisla rodina jednej romky pozriet novopecenu mamicku, a jednodnovemu babatku strcili do ust rozok, ze "daj si, moje.." a mamicke ze : "ty, hybaj domov uz..."

vodnarky
13. dec 2010

pre 4 mesacne babo je pribinak podla mna urcite priskoro...na prikrmovanie treba ist pomaly..ved tie deticky este nemaju na taketo nieco pripraveny zaludok..

ba80
13. dec 2010

tak mne nasa doktorka nedoporucovala jest pribinakov minimalne do roka a vseobecne tvarohy...
nasa mala do pol roka tiez ani vodu nepila, bola len plne kojena... ale je pravda, ze po roku som jej uz postupne zacala davat takmer vsetko... ale hlavne postupne... 😉

manka76
13. dec 2010

Tak my budeme mat coskoro 4 mesiace a uz sa tesim ako zacnem nasich drobcov prikrmovat lebo vidim ze to UM im nestaci.Ale aby som im dala hned pribinacika tak to nehrozi.Najprv zacneme zemiacikom,zeleninkou,maskom,ovocim atd.A kym sa dopracujeme-prepapame k pribinaciku tak budeme mat mozno aj cez rok.A ked chlapcom bude chutit ako ich sestre tak ho nebudem ani kupovat 🙂 Pri starsej dcere ked zacinala jest mliecne vyrobky tak nam doktor odporucil zacat bielymi jogurtmy.

bobocka
13. dec 2010

moj syn ma 14 mesiacov a pribinacika este nevidel a ani tak skoro neuvidi.doteraz jedol len biele jogurty a maminky co maju tak stare deticky ako je moj misko mi poradili termix lipanek.je vraj ovela lepsi ako pribinacik.este som ho vsak nikde nenasla,ale vraj v bale a hypernove ho mavaju 😉 pribinacik isto nie a 4 mesacnemu dietatu uz vobec nie!!!naco.4 mesacne babo je kojene,alebo je na umelej strave a postupne sa zavadza,zeleninka,masko,ovocie,na pribinacika je kopec casu.pribinacik je dost tazky na zaludok,vsak take male brusko by z toho malo sok 😒

mataharyy
14. dec 2010

No já vím i o lidech kteří čtyřměsíčnímu dítěti dali svíčkovou s knedlíkem, tak to myslím mluví za vše... A ještě říkali co by se mu mohlo stát, však mu to chutná 🙄 Málem jsem se otočila naruby a když mi pak začali radit jak mám a nemám krmis syna tak jsem je poslala do háje 😝 Myslím že každá máma má svůj rozum a ne všechny rady i když jsou od doktora, jsou dobré... Tedy zapojit hlavu a trochu se zamyslet neuškodí, někteří lidé totiž nechápou že v ten okamžik mu ten knedlík se slanou svíčkovou nic udělat nemusí, ale za pár dní/týdnů/měsíců... Dětský organismus na takovou dardu není stavěnej 😉 Pravda je že můj syn prvně jedl lžičkou kolem čtvrtého měsíce, byl od malička na UM, tak jsme začali s příkrmama dřív a to velmi opatrně, nepotřebuji si doma vychovat dítko s bolením bříška, v tom lepším případě, v tom horším alergika atp. 😖 Přece mají celej život na to aby ochutnávali a objevovali, tak proč jim to všechno narvat do roku...? 😉

palomka
15. dec 2010

ja som zacala mliecne veci davat po ukoncenom 7 mesiaci a hned sme skoncili na gastroenterologii pretoze ma dcera alergiu na BKM. tak nechapem tych rodicov ktorí si ani neuvedomuju comu vsetkemu vystavuju sboje deti.
ved v zivote ma koooopec casu kym postupne ochutna kadejake veci...neviem preco to urychlovat. nie nadarmo sa to dietatko 9mesicaov vyvija v maternici a ked sa narodi pije materske, popripade UM a nezacne hned jest gulas a rezne a neviem co...och, ja by som jej dala 😠

silvia.t
16. apr 2012

No moj syn pribinaka ochutnal 1x ked mal tesne pred rokom 😅 4mes.jednoznacne nie,len mlieko a vodicku

pingu1
16. apr 2012

ak mu chces uhnat intoleranciu, tak smelo do toho