Môže 6 mesačné dieťa papať sladké pečivo?

lady511
28. máj 2012

Ahojte mamičky,,moja otázka znie troška inak ako nadpis,,tejto temy,,ide o to že by som chcela vediet či taketo dietatko može papat niečo take ako brumik,,ale nieje to s čokoladovou naplnou ale takou mliečnou 😒 ,,,nie samozrejme som ja som jej to nikdy sama nedala,,,ani by ma to nenapadlo,,kedže je to velmi sladke,,ale viac ako 3 ludia mi to potvrdili že to može,m,čo je na tom pravdy?,,,pretože,,akosi ked som bola u kamarátky ta jej to po troške dala(ma dieta a ja som vetdy nebola pri nich,,)a povedala že to može,,,a mala taky jemny vísip na tvaričke,,,už sa to stalo asi 3X a vždy mala ten isty visip,,len neviem ako jej to jemne povedat že take babo take veci nemože,,,ona ma taktiež deti,,,a vraví že v jej veku už take papali,,poradte ako jej to vyhovorit ...Dakujem

sisaha
28. máj 2012

@lady511 je to tvoje dieta a kamaratku by som upozornila, nech mi dieta nicim nekrmi. Kedysi na dedine v pohode strcili do ruky dietatu klobasu, ze to môže.. dnes by to ziadna z nas nedovolila..
Tvoja mala ma iba pol roka, zacina si iba zvykat na príkrmy, nieco take ako Brumik ju v pohode môže počkať na čas po 1. narodeninach. 😉

strapco13
28. máj 2012

moze..neumrie na to 😅 ..ale podla mna naco riskovat alergiu, kozne tazkosti a to ze si zvykne na sladke, nebude chciet papat zeleniu a ovocie ..na taketo somarinky bude mat cas po zvysok svojho zivota, naco sa ponahlat
a asi by som nedovolila aby niekto mojej daval nieco bez mojho suhlasu

lilla244
28. máj 2012

@lady511 vzdy je na tebe,co svojmu dietatku das alebo nedas papat 🙂
ja osobne som nedavala a stale ani nedavam nic take ako "brumik"
naco?
a povedat to treba uplne vecne a jasne, ved ma z toho vysyp ..tak jej to evidentne skodi 😒

kokorunecka
28. máj 2012

No, podľa mňa 6mesačné bábo toto jesť nemôže... Teraz by malo začínať postupne ochutnávať zeleninku apod.. Pokiaľ teda je dojčené... Keď nie je dojčené, tak už asi aj pomaličky ovocie..
Ale teda Brumík a tomu podobné kraviny... 😒 A ešte keď to je sprevádzané výsypom... Ten sa asi neobjavil len tak pre nič za nič.. Nedávať... Vysvetliť narovinu, žiadne skrývanie sa za niečo.. Žiadne jemné napomínanie... Teda, v rámci toho, že by to dávala môjmu dieťaťu.. Svojmu nech si robí čo uzná za vhodné...
Ale potom nech sa nečuduje, keď nastanú problémy 🙂

anjelicek26
28. máj 2012

Brumik je presladena hnusnost, ktore moje deti vypluli, ze je to prilis sladke a to je uz co povedat... neviem, aky to ma podla teba mat pre 6 mesacne dieta prinos - ale okrem traviacich tazkosti a zlych navykov asi ziaden. Dieta pod jeden rok, lepsie pod dva (ale to uz u surodencov tazko realizovat) ziadne umele sladkosti nespozna...

Drz sa svojho a nenechaj si ludmi krmit dieta somarinami.

lady511
autor
28. máj 2012

presne tak aj ja si to myslím už teraz moc nechce zeleninku a ešte si bude zvikat na taketo podla mna,,,len zbytočne sladkosti lebo aj pre mna to bolo dost sladke,,..a myslím že ma vísip vždy len po takýchto sladkostiach ktore jej dáva....ps:nieje to kamaratka ale švagrina len som to tu enchcela moc písat pretože,,,neviem či aj ona tu nieje prihlasena noo,,nehccem s nou mat konflikt,, ☹ ☹ ona je z dediny ,,a presne ako píše sisaha,,,v tej dobe dali dietatu do ruky hocičo nech si žuje,,,len neviem ako jej to povedat,,,a pritom,,aby som neurobila tžým niaku roztržku v rodine

lucka1987
28. máj 2012

ako to vyhovorit kamoske ? no kazda mamina si dava dietatku to, co uzna za vhodne, urcitie vie, ze to nie je najlepsia forma stravy aj ked sa dietatku z toho nic vazne teraz nestane . ja neupozornujem na toto druhe mamicky v mojom okoli.. su dospele. vedia si spocitat dva a dva . osobne brumika nedavam. my papame pohankove, ryzove alebo kukuricne nesolene chrumky, pripadne cem tam z domcaeho kolacika si dame.. vzdy lepsie takto z domcahoe ako brumik.. aj ked je tu milion mamiciek co si bruma zastavaju.. ja zastavam radsej to co je z domu.. ale ... ked sme na navsteve a sem tam ktosi mu cosi hodi do pusinky nerobim scenu

anjelicek26
28. máj 2012

@lady511 - nenechaj ju samu s malou. Ono ked si zvykne na take, tazko ju budes zvykat na normalnu stravu a svagrina u vas pri ranajkach, desiate, obede, olovrante a veceri kazdy bozi den sediet nebude a nebude s malou bojovat, aby zjedla to ci ono....

lady511
autor
28. máj 2012

@anjelicek26 presne aj ja si to myslím nakoneic budem s nou bojovat ked mi nebude chciet papat,,,ine ,zdrave potraviny,,,zeleninku a pod,,len ona jej to da automaticky anis a ma nespíta,,,proste ja som hocikde na zachode alebo tak a ked prídem vidím ako moje dieta papa taketo somariny,, 😒 už tam ani nechcem chodit,,a povedala som mužovi ,,nech jej niako dohovorí a ked je pri nich aj on nech jej povie že mala taketo veci nemože papkat

tea333
28. máj 2012

@lady511 nechapem ako si tvoja kamoska moze dovolit dat tvojmu dietatu nieco jest bez toho aby sa opytala, a tiez nerozumiem preco nezakrocis, ked sa ti to nezda, ak sa to uz stalo.nemusis nikoho presviedcat alebo prosit, aby tvojmu dietatu nieco nedaval, naopak, daj jasne najavo a povedz - toto malej nedavame, neprajem si to.
nechas ludi davat tvojmu dietatu veci len preto, ze oni maju deti a povedali ze je to ok?
nemusis kamaratke vyhovarat, mala by si jej povedat aby bez tvojho dovolenia malej nic nedavala.
moja babka tiez mala deti a tvrdi, ze plnena paprika je v 6 mesiacoch ok. moja svokra zas od 4 mesiacov davala kakavko, sladkosti. to neznamena ze je to spravne.
no nic.k teme pecivo - davat dietatu to MOZES, resp su mamicky ktore pchaju aj brumikov 6 mesacnym, takze ti to nikto nezakaze. druha vec je ze je zodpovednostou kazdej mamicky, aby sa zamyslela nad tym co dava svojmu dietatu a ci je to vhodne a potrebne pre jeho vyvoj a rast. ja by som sladke vobec nedavala, kedze si dieta zbytocne zvyka na cukor, a potom ti moze odmietat jest nesladene veci. podla mna 6 mesacnemu dietatu mozes dat ozuzlavat korku z obycajneho chleba, ale v prvom rade by malo poznat zeleninu a prve prikrmy.
tam sladke vobec nepatri, prve sladke do roka by malo byt ovocie.
to co dala tvoja kamoska malej pravdepodobne obsahuje alergen, na ktory reaguje.ten vysyp okolo ustociek sa nam prvykrat objavil, ked sme testovali mliecny jogurt. je z toho alergia na bielkovinu kravskeho mlieka.
samozrejme, mohla reagovat aj na konzervant, vanilku a ine, ktovie co v tom bolo 🙄

bosoriak
28. máj 2012

Odpovedala si si sama, nie, nie je to spravne. Neviem, preco sa to stalo uz 3x. Pokial by moja kamaratka dala mojmu polrocnemu dietatu take cosi na jedlo, tak jej dorazne vysvetlim, ze si to neprajem. Pokial sa to zopakuje, tak uz nenecham dieta u kamaratky.
A ze traja ludia potvrdili, ze moze? Kedysi vacsina ludi verila, ze Zem je plocha. 🙂

li_la
28. máj 2012

Nemáš jej čo vyhovárať. Je to predsa tvoje dieťa a tvoja kamarátka nie je tvoj poručník. Treba pekne povedať, že si to nepraješ, aby ti dieťa kŕmila niečím, čim nechceš. Na mňa tiež občas pozerajú ako na debila, keď skonštatujem pri podarovaní arašidových slaných chrumiek, že my také nejeme.

tea333
28. máj 2012

@lady511 uf ked citam ako to ta baba pcha dietatu, tak to ide doslovne poza tvoj chrbat. to mi pride ako vrcholna drzost. ja by som jej to jednak vytmavila a jednak by som tam uz nesla.
ja som to povedala aj svokrovcom - ak nebudete dodrziavat nase pravidla, nebudeme chodit 😉

lucka1987
28. máj 2012

@lady511 aha.. az teraz som pochopila, ze ona dava tvojmu dietatku toho brumika ? no ved jednoducho.. povedz jej : amička, nedavaj jej to, minule sa mi vysypala, a taketo sladke by tak male deti jest nemali.. ked tak radsej korku z chlebika, to ju viac zabavi " napriklad... ci ? a v ramci slusnosti, ak niekto nieco dava tvojmu dietatu, mal by sa ta najskor spytat ci to moze, lebo dnes si clvoek nemoze byt isty ci nema na nieco napr alergiu a podobne ..... ked si toto nechas, tak za schvilku ju bude krmit arasidami

lady511
autor
28. máj 2012

len,,prišlo mi to dost drasticke,,pretože oni nam v živote velmi pomohli,,aj finančne,,, 😒 takže nechcela by som aby to dopadlo až tak aby sme tam nechodili,,ale musím to vyriešit,,nechcem aby sa našej malej niečo stalo,,a ja budem mat potom aj problem aby zjedla niečo zdrave,,,a hlavne primerane jej veku,,samozrejme že som nidky nebola pritom ked jej to davala,,pretože som bola bud na zachode,,alebo som nebola v meistnosti aj včera ked som musela na chvílku odbehnut,, 😕 ,,

anjelicek26
28. máj 2012

@lady511 - ved to sa da spravit uplne normalne - kup kukuricne a pohankove chrumky, postav pred malu a povedz, ked by bola mala hladna, daj jej chrumku... problem hadam vyrieseny. A keby nabuduce taha brumika - jej to nie, mala sa posledne chudatko tak vyhazdala a smutny vyraz... hadam pochopi.

hajanka
28. máj 2012

@lady511 nedovolila by som nikomu aby mi niecim pchal babetko (nech je to hocico) bez mojho vedomia a uz vobec nie takymito sprostostami

nice202
28. máj 2012

@lady511 ahoj, tak podla mna poprve ti kamoska tvoje male urcite nechcela zabit alebo otravit. myslela to skor v dobrom, ze sa mala potesi a bude sa oblizovat. po druhe: ak sa mi to nepaci a dietatko sa vysipalo, tak razne ale slusne zakrocim. ako napisala @lucka1987. jazyk ti neodpadne a ona to pochopi. bez urazky, bez vsetkeho. o nic nejde.....

lady511
autor
28. máj 2012

@anjelicek26 ano spravím to tak alebo skrátka tak ako to budem cítit,,,nechcem aby mala alergiu,,ona to ymslí určite dobre,,,ale na taky maličký organizmus to je určite zataž,,

hajanka
28. máj 2012

@lady511 ako jej to povedat? No jednoducho, ze si to nezelas 😉

strapco13
28. máj 2012

@lady511 jednoducho povedz ze si to nezelas a ak bude chciet vediet ze preco, tak mala alergicku reakciu na to
ale nie si povinna vysvetlovat
aj ked chapem ze v rodine sa taketo tazko riesi
ale je to tvoje dieta a kedze ma zdravotne tazkosti z takychto somarin, co naozaj k zivotu nepotrebuje, tak musis zakrocit ty, alebo otec dietatka..vy ste zakonny rodicia, vy chranite jeho zdravie..kedze uz ide aj o zdravotne problemy..vysyp na tele je to najmensie zlo z alergii ☹