Nedávam kašu, vadí to?

zuzikmeduzik
7. júl 2009

ahojte maminky,
vadí to, ak malému nedávam večer kaše?
príkrmy papá od 4,5 mesiaca a máva nemliečny obed aj olovrant.
Ak by som mu dala miesto večerného mlieka kašu, mal by za deň iba 3-4 dl mliečka = všetkých tekutín, lebo vodičku ani čajík nechce.

jakoubka
9. júl 2009

Já myslím,že nevadí. 😉

Já spíš než kaši jsem dávala mlíčko s kaší od Nestlé(banánové,medové,hruškové ,rýžové)a dávám doteď. 🙂

hubinka
9. júl 2009

soanpe- tak to jsme na tom podobně, ale mi ani tolikrat to mlíčko nedáváme, ty ho dáváš asi skoro před každým příkrmem, a kolik ti pak sní toho příkrmu?Nelinka má mlíko v 7:00,10:00,15:00,19:00, a to jí výjde těch asi 500ml ☹ , vodu, nebo čajík taky po lžičkách, nebo nějakým takovým způsobem a to něco kolem 100ml, ale spíš míň ☹ , víc do ní nedostanu, jinak v noci spí celou noc, tak nevím, jestli ji treba budit, aby se napila, ale stejně nevím, kolik by si dala????

tinus20
9. júl 2009

ahojte,moj maly ma sice iba 5 mes.ale tiez dakedy do neho neviem dostat ani kvapku caju a hlavne teraz ked je take teplo by pit urcite mal...tak robim to tak,ze ked vidim ze je hladny tak mu "strcim"flasu s cajom tak sa napije aspon trochu denne to je asi 150ml caju
a co sa tyka kase ja osobne davam od 4,5mes. chuti mu a prespi 7 hodin v kuse cez noc,kamoska nedavala vobec kasu dcerke a nechyba jej ani teraz...ale ja si pamatam ako mala som jedavala kazdy vecer kasu-krupicovu alebo puding,bola to pre mna velka mnamka a dufam ze aj mojmu (zatial) synkovi bude chutit ked trocha vyrastie.. 😝

zuzikmeduzik
autor
9. júl 2009

tinus aj ja som skusala dat malemu sa napit pred jedlom, ale dopadlo to obrovskym placom a odmietnutim prikrmu, pricom inak je maly velky papkac...ale dnes si dal na ex 40 ml vodicky !! to mame rekord 🙂

lacostina
10. júl 2009

Holky vůbec se netrapte kvůli pití...oni se naučí, jako se naučí na příkrmy jen jim to trvá...malej začal pít až v 11 měsících jinak o byli boje, ale každých 14 dní jsme udělali malý pokrok co se týče kolik toho vypil. Takže nervy a pořád jim to dávát a připomínat...moje máma mi říkala, že až měla strach kolik málo vypije. Ale přežili jsme to a teď už vypije celkem dost. Ale pořád musím sama mu dávat, sám by si vzal těžko.