Pomoc zápcha - prikrmovanie

marhulka88
23. okt 2008

pomoc pomoc 6.5mes. babo ma zapchu po zavedeni prikrmov co robit???
papame 3tyznde...dva na obed zeleninu (mrkva-len na zaciatku,petrzlen, spenat, zemiak,tekvica,salat)
tyzden papame obed aj desiatu (jablko)....babetkos sa nevie vykakat...stolica je husta ale nie bobkovita ... pomahame mu kazdy den teplomerom prip. rektalnou lebo place nemoze spat stale sa chce kojit a neustale tlaci...co robit???
moze byt zapcha zo zemiaku?? konzistencia jedla je polievkova ziadne huste jedlo...
mam vynechat obed ked ma taky problem?
pocula som ze pohanka prip. spalda pomaha moze to uz aj od takeho veku??? dakujem

jankando
24. okt 2008

Viki..uz som vsetko hodila do skypu..tak citaj...
ty mi napis tiez..oki..az budes mat cas..teraz ta malicka vycerpava co.. 🙂

chromozom
24. okt 2008

Baby, ja davam malemu obden hrusku a kaka krasne.
Inak slivkovu stavu som objavila aj v DM, sedmicka flasa stoji nejakych 60 korun, ale je vyborna. Je to cierne ako ropa, no chuti vyborne, maju to v tych regaloch so zdravou vyzivou BIO. V kritickych chvilach by som to mozno skusila dat aj babatku.

jannicka
24. okt 2008

maminky aj my to mame za sebou a teraz kaka trikrat denne. co pomohlo nam: za prve rurku neodsudzovat, pomoze na zaciatku kym tie stuple co tam tvrdnu vylezu. ked uz pojde makke nepouzivat viac kym nie je fakt nutne. stravu sme upravili takto. do obedov sme pridavali lanove semiacko, netreba ho ani drvit je drobne. okrem toho troska olivoveho alebo slnecnicoveho oleja. kvapky bio gaia (bifidus bakterie) staci 5 kvapiek denne. tekutiny. ovocne stavy. ale pozor na tu slivkovu od hippu ako aj na ich slivky je tam cukor. co sa lepku tyka, spalda ho obsahuje. ale niekedy ju vraj znasaju aj celiatici. my prave so spaldovou kasou zaciname s lepkom. ma sa vraj zacinat kym mama este koji. kasa z prosa lepok neobsahuje a da sa zarobit len s vodou a ovocim. pozor aj na ryzu a mrkvu to zarucene zapchava skoro vsetky deticky. drzim palce prejde to!! zo zeleniny je dobra zlta tekvica este na zmakcenie stolice.

sipcek
24. okt 2008

jankando,skus zmenu UM,inac,neporiesis este to kojenie?Ja by som tak rada ale nejde,annag je na to odbornik,najdi temu o kojeni,urcite Ti poradi. 🙂

jankando
25. okt 2008

sipcek
myslis, ze je to UM? ako ze znackou?
mne povedali, ze sa mam pripravit, ze ak pojdem na UM ze bude mat zapchu, preto som to neriesila zmenou znacky..
petkovi sa kakanie lepsi..ale i tak to nie je to co ma byt..
inak , Petik kaka taku jednu velku tvrdsiu a na to este kaka potom riedsie..tak neviem..to tiez nie je dobre..ale aspon nieco..raz za 2 dni..joj..ja si tak namyslam, ze to jeho telicko si len zvyka na UM
a ze postupne si privyka a bude dobre..tu u lekarov si z toho hlavu nerobia nejak extremne..
no a chdela som poriesit este kojenie..ale neda sa..boli sme v nemcke za odbornickou a maly sa nechcel prisat a reval ako sialeny tam..i doktorka mala dost uz.. 😠

sipcek
25. okt 2008

janka,my mame Nutrilon,tiez som sa toho bala,ze bude zapcha,no nejak to slo bez nej.Ale pocula som,ze Beba zapchavaSkus inu znacku.Ja som malej davala cez den UM a vecer co som dokazala odsat.Cez noc mi este nejaky ten tyzden sala z prsnika,no potom uz nechcela ani cez noc,tak som uplne presla na UM,a na druhy den som uz nemala mlieko vobec.Dala som jej ten odvar z ovsenych vlociek a potom ked sme presli na prikrmy som pozorovala aku ma stolicu ked spapa to ci ono.Niekedy mi kakala raz za den rano,no teraz ma obdobie,ked kaka viackrat,prv taku tvrdu sulinku,potom uz tiez trochu riedsie.Ale tiez pije menej,mozno je to tym.A to som ju chcela postupne ucit na nocnik,ktory mimochodom povazuje za super hracku,len nie na sedenie.Deti su same prekvapenie,ked si myslis,ze uz je vsetko ok,tak zas pride nieco,co Ta nuti skrabat si hlavu.Ale potesim Ta,oni z toho vyrastu.Uvidis,pri dalsom babu budes vediet pohotovejsie reagovat na cokolvek. 🙂

jankando
26. okt 2008

sipcek, dakujem za rady..
no ohaldom nocnika..ja som si ho na hlavu pokladala ked som bola mala.. 😀 😀
no a ze druhe dite..no sranda riadna..akoze brala by som este dievcatko, ale tak skoro nie.. 😠

norik1
27. okt 2008

Mamusky dakujem za vase rady, kupili sme Hipp slivkovu stavu aj slivkove pyre a zapcha je tatam....je to urcite lepsie ako rekt.rurka... 😵 😵

chromozom
27. okt 2008

Ozaj a este zlta tekvica je fakt ucinny protizapchovy liek.

sipcek
27. okt 2008

aj cuketka je dobra na zriedenie stolice.Dnes som vyskusala,bola redsia. 🙂

lulu723
28. okt 2008

ahoj jankando.ja sama som mala malo mlieka tak uz po 3 tyzdnoch som jej zacala davat UM.tiez sa nemohla vykakat a pomahala len rurka.kazdy den sa vykakala raz a bolo dobre.az ked som jej zarabala viac mliecka potom kakala aj 3 krat za den.to si musi na to babetko zvyknut.u nas to trvalo nejake 2-3 tyzdne a teraz ked papame tak aj hned kakame. 🙂 musis mat vela trpezlivosti tak vela stastia 😉

erikasadek
28. okt 2008

ahojte namiesto rektalky, ktora nie je naozaj dobra, pre dietatko skuste , obycajnu mineralnu vodu bohatu na magnezium, velmi bohatu, prirodzene, prehanadlo, pridajte trochu tejto vody do flase z mliekom, a stolica bude normalna ... 😉

mgurnak
6. jan 2009

ahojte....aj my sme zacali prikrmovat....a uz nekakame treti den, aj ked predtym to bolo stale...my sme na MM...vcera som kupila slivkovu stavu, tak som mu ju dnes dala asi zo 2 cajove lyzicky, tak uvidime...inac, baby, pisete, ze davate cuketu alebo tekcivu...a ako ju pripravujete? tiez len varenim alebo dusenim?

babo5
6. apr 2009

Dobrý deň,
prosim Vas kto mi pomoze, mam 2 tyzd. babetko a ma strasne problemy
s kakanim. Ake caje alebo iny napoj mu pomoze
Dakujem

bibianka
6. apr 2009

Ja neviem, čo je to zápcha. Od 4 mesiacov dostávajú probiotické kvapky a kakajú, ako keby im za to platili. Odporúčam Bio Gaia.

bubatenko
12. aug 2009

baby chcem sa spýtať , tú slivkovú šťavu ste riedili vodou, alebo ste dali priamo 2-3 lyžičky pre začiatok a pekne sa vykakali ?

katrin21
12. aug 2009

baby, kukla som sem... moja mala tiez kakavala pomenej, ked som ju kojila tak nekakala kazdy den, ale bola v pohode.. a doktorka mi povedala, ze ked je kojena to nevadi, lebo mam dobre stravitelne mlieko ( a papavala malo, netahala dlho..) a ked sa raz za tyzden vykakala tak v pohode riedke...

bubatenko
12. aug 2009

karin ked kojiš je to v pohode, ale my sme začali pred dvomi týždnami s príkrmami a malý ma problém vytlačiť bobky, už to nie je také riedke ako pri mliečku a je problem na streche... teraz plakal skoro pol hodinu čo tlačil o dušu a nič....

briketa
13. aug 2009

Prikrm davat len jeden druh a vymenit az po dvoch-troch tyzdnoch.
Skusala si davat tekvicu? Oranzovu tekvicu zmrazenu (tym nadobudne sladkastu chut), dat bez vsetkeho upiect, potom stiahnes vrchnu opecenu vrstvu (ide to krasne dole v jednom platku) a stred pekne rozmixovat. Je bohata na vlakninu.
Ja som v zahr. a tu sa dava medzi prvymi prikrmami sladky zemiak yam a topinambur, tak isto aj avokado. S tym zemiakom nebyvaju problemy so zapchou, tiez mal syn problem, ked sme zacinali jest. Velmi dobre nam robila aj broskyna.
Nedavaj ryzove, bananove (to sa myslim na SVK aj povazuje za alergen), mrkvove, to vsetko nas zapekalo.

mami.sk
13. aug 2009

dcerka tiez pri prvych prikrmoch tlacila o dusu a nic 😒
skusila som zaliat horucou vodou susene slivky / cerstve ovocie mi nechce jest 😒 / a tu vodicku som jej dala vypit 😉
potom pomohla aj HIPPka slivkova a hlavne vela, vela tekutin 😉

jankapiknova
13. aug 2009

malemu sa sice kakalo tazko len ale dva krat ale tiez pomohla slivkova voda hipp.

matysekasasenka
13. aug 2009

baby, moj maly ma tiez problemy s kakanim odkedy sme zacali s prikramami ale nasla som system, kazdy vecer ked ide papat kasu tak miesto cistej vody mu davam vodu z ovsenych vlociek. normalne vlocky trosku povarim a s tou vodou urobim kasu, aj mu to velmi chuti. ale popri tom este kojim, tak ktovie ked prestanem ake potom bude mat problemy, mozno ani tie ovsene vlocky nepomozu.

sloto
14. aug 2009

ahojte moja mala ma tiez problemy s kakanim. ma uplne tvrdu stolicu od kedy prikrmujem a vobec nekaka kazdy den, ale raz za 3 dni a to aj tak z nj vyjde len taky bobcek. chuda aj vcera vecer tlacila o dusu a aj hrozne plakala popri tom a zase tvrde. nedavam jej ani ryzu, ani mrkvu a aj tak ju zapeka. papa vela cukety aj tekvice ale poda mna nam to nepomaha. mozno je problem v tom, ze ju kojim a malinka mi neche pit ine tekutiny. ak do nej dostanem za den tych 20 ml vody alebo caju tak je vela. neviem ako jej pomoct. inak aj Bio Gaja papame kazdy den a ani to nam nepomaha.

matysekasasenka - to tou vodou zalievas tie kupovane kase ako su od Nutrilonu, alebo Hipp...? rozmyslam ze to vyskusam aj ja. a ked nic tak skusim aj tie slivky - aj ked neviem - moze o uz ked sme este neukoncili 6ty mesiac? inak prikrmy papame 3 tyzdne....

babetka88
7. sep 2009

Ahojte.Mam 6t dcerku a tiez mame problem s kakanim mala sa vykaka len s rurockou.Tento problem uz mame 2 tyzdne.Mala nie je kojena papa nutrilon H1,vyskusala som uz aj masaze,davam ju na brusko,cajik pije a stale nic aj bio gaju davam uz naozaj neviem.Stale len tlaci potom nevie spinkat a je zla.Doktorka nam poradila prevariť dojcensku vodu + harmančekový caj a do toho zarabat mliecko ale nepomohlo.Poradi mi niekto?dakujem

amy14
7. sep 2009

ahoj babetka88-ja tiež dávam nutrilon1,nútim malú veľa piť.po harmančekovom čaji hipp mi kakala 8x minimálne.teraz dávam feniklový na prdíky,a osvedčil sa mi espumisan,dávam ho ráno a večer a do polhodiny sa pekne vykaká.skús.ja dávam UM 2týždne a zatiaľ každý den kaká.my sme sa zasa trápili od 3týždna s kolikami a teraz má malá 10týždnov a až teraz si užívame materstvo.daj vedieť ako pokračujete.

babetka88
7. sep 2009

dakujem za radu amy.Ja jej davam aj espumisan raz denne 25kvapiek a nic.Feniklovy som jej prestala davat lebo mala velku plynatost a bolelo ju brusko.Tak rada by som jej pomohla ale uz neviem ako

babetka88
7. sep 2009

Amy prosim ta aky pomer zarabas cajik hipp harmancekovy?

amy14
7. sep 2009

ja jej dávam na 200ml jednu plochú čajovú lyžičku.no skús,uvidíš.držím palce

krka21
15. nov 2010

Ahojte. Mám 6 mesačnú dcérku. Kojím ju, ale už som ju začala aj prikrmovať a zapieklo nás. Večer pred spaním som jej začala dávať banánovú kašičku, čo sa riedi vodou, pretože mi v noci zle spáva, tak som si myslela, že je hladná, aj keď v noci stále papá prsník. Ale nespí mi lepšie, no problém máme ten že je zapečená, myslíte si, že je to z banánovej kaše? Jedla už aj čerstvý banán a neviem ako jej pomôcť.

ichbinich
15. nov 2010

@krka21:
Skus slivkovu stavu, napr. od Hipp. Zried vodou a daj malej pit. Alebo jej daj cuketu. Lepok si asi este nezaviedla, ak ano, mozes skusit ovsene vlocky alebo odvar z nich.
Mozes skust aj viac kojit, lebo mm ma mierne prehanajuci ucinok.
Tazko povedat, z coho ju zapieklo. Moze to byt z bananu, moze to byt z tej kase, moze to byt prechodom na tuhu stravu, prikrmovanim ako takym, lebo jej traviaca sustava si musi pomaly zvyknut na ine ako tvoje mliecko.