Prikrmujem 5 mesačné bábo

lenuska8
15. jan 2013

moja mala ma 5,5m dieta este kojim ale pani doktorka na povedala ze uz mozme prikrmovat . Moja mala uz papala mrkvicku, zemiacik, broklolicu, petrzlen a to vsetko som jej miesala dnes jej dam kalerab a potom by som dala karfiol a spenat ak vyskusa vsetku zeleninu co jej mam dat ako dalsie 😀

nikolet_89
15. jan 2013

@lenuska8 cukynu a potom mozes skusit cevenu sosovicu...a pomaly aj kuracie masko...

lea641981
15. jan 2013

tekvicu,

sante81
15. jan 2013
alena0305
15. jan 2013

To čo si napísala jej striedaj + kuracie mäso alebo 1krát do týždňa varený žltok, neskôr hoväzie (niekto dáva radšiej hovädzie ako kuracie). Neskôr môže trošku ryže do zeleninovej polievky alebo aj kuracie mäso + ryža + jablko. Potom trošku ovsených vločiek.

stanislavao
15. jan 2013

5,5 mesacnemu dietatu by som strukoviny urcite nedavala. zeleninu, prestriedat, spojit, recepty najdete na webe. treba davat vzdy len jeden druh, lebo ak by vznikla alergia, tak ked jej date viacej druhov naraz, nebudete vediet, ze na co ma alergiu. davat po jednom druhu s odstupom cca 3 dni. kuracie maso z obchodu by som nedavala, lebo je to uz sama umelina a pozor na ryzu, lebo zapeka. je vhodna pri hnackach.

careamell
15. jan 2013

Ja by som ti poradila sa hlavne nikam neponáhľať. Dojčenie je naďalej veľmi dôležité a príkrmy sú spočiatku najmä na ochutnávanie. Pozri stránku www.kojeni.net Na pravej strane Zavádzanie príkrmov. Je to staršia stránka, okrem zavádzania lepku všetko platí aj doteraz. Nájdeš tam nielen postupy pri zavádzaní príkrmov ale aj recepty.

careamell
15. jan 2013

Alebo, ešte ma napadlo, stiahni si knihu Návod na prežitie pre baby, tam sú úžasné recepty, ja som ich dávala malému skoro všetky, hneď ako sme začali s príkrmami v 7. mesiaci. Tiež som dojčila.

cawes
16. jan 2013

ahojte chcela by som sa spytat ze tiez prikrmujem maleho tiez ma 5.5. Myslela som si ze ked bude mat tak 6 ze mu zacnem davat do jablkovej presnidavky bezlepkove piskotky, no ale vcera som citala novu mama a ja a tam sa pise ze sa piskotky nemaju davat kvoli tomu ze obsahuju bielok a ze je to velmi silny alergen. Tak som potom premyslala ze co mu mam teda vlastne dat ake pecivo, ci keksy. Lebo bezlepkovy chlebik obsahuje zase cukor a neviem co vsetko. Dakujem za radu.

miruska27
21. jan 2013

@cawes Ahoj. No neviem, mne zase kamarátka doktorka poradila začať dávať piškoty skôr, aby potom nechytila alergiu na lepok. Dávam jej tak jednu rozmrvenú do strúhaného jablčka a veľmi jej to chutí.. 🙂

cawes
21. jan 2013

@miruska27 moj mm ma celiakiu preto musim pockat do 6. Mesiaca alw moja otazka bola inaohladne bielka v piskotoch. Kedze biwlok sa smie az po roku.