Umelé mlieko verzus kozie, kravské, plnotučné krabicové

sonia1501
8. okt 2012

Ahojte, zakladam taku diskusiu, zaujima ma co si myslite, preco vsade uprednostnuju UM pred zdravsim napr. kozim mliekom, co je najzdravsie. Ci to nie je vsetko o biznise, aby sa lepsie predavali umele mlieka a i napriek tomu je vacsina deticiek alergickych. Ved davno sa rodili take iste deti ako teraz a od narodenia im davali kravske a kozie mlieko, kedzde v tej dobe si ludia nemohli dovolit a ani sa tak nevyrabali tie susene mlieka. A vyrastli z nich zdravi ludia nebolo tolko alergii ako teraz...

ildici12
16. dec 2012

ja som nazoru, ze kravske mlieko je pre teliatka a kozie pre kozicky male... babatko ma dostavat materske mlieko, ak z nejakeho dovodu sa netvori, tak umele, co uz ale urcite nedavat 3tyzdnovemu babu kravske mlieko. clovek nepotrebuje k zdravemu zivotu kravske mlieko a tie veci o vapniku su podla mna uplna kravina... 🙂 🙂

dodkap
16. dec 2012

@sonia1501 a Ty mas istotu, ze napr. kozie mlieko obsahuje vsetky latky, vitaminy, mineraly, mastne kysleiny, probiotika atd., ktore su v umelom mlieku? Ja by som toto riziko urcite nepodstupovala, ak ide o babo.

A k nazoru, ze kravske mlieko je pre kravicky, co sa casto pise a casto aj zle interpretuje. Tento slavny vyrok bol mysleny tak, ze kravske neupravene mlieko a nie umele mlieko.

dodkap
16. dec 2012

@chovancova27 ja myslim, ze ma vsetkeho dostatok vdaka dojceniu do 18. mesiacia a normalnej strave, ktoru ma, nie vdaka rastlinnym mliekam.

dodkap
16. dec 2012

@kubankakubanka Tvoja skusenost vypoveda, podla mna, len o tom, ze Tvoj syn mal stastie, ze mu kravske nevadilo a ze sa narodil s celkom dobrou imunitou. O nicom inom. Urcite to neznamena, ze je to pre deti vhodne alebo vhodnejsie ako umele mlieko. To aby zas mamicky nezacali menit um za kravske. Alebo....ved ak chcu, mne je to jedno, napokon, su to ich deti.

tigra440
16. dec 2012

moja znama dava malemu kravske mlieko skoro od 1 mesiaca ako prikrmovacie a maly je zatial zdravy.........aj ked ja stym moc nesuhlasim .....

careamell
16. dec 2012

Prečo sa to mlieko tak veľmi rieši? Je snáď nevyhnutné pre život? Mamička, pokiaľ môže, má svoje dieťa dojčiť a kravské nech pijú teliatka a kozie kozliatka. Ak nemôže, dieťa má piť mlieko umelé, ktoré obsahuje presne vitamíny, ktoré potrebuje. Áno, vyrába sa z KM, ale ,,rozobrané" do poslednej časti a upravené tak, aby dieťa z neho rástlo a dobre sa vyvíjalo. T.z., že neobsahuje také množstvo bielkovín, ktoré potrebujú teliatka, aby rýchlo rástli, je obohatené o železo, ktoré KM obsahuje minimálne, na vývoj mozgu...atď.
Po roku mlieko nie je pre deti vôbec potrebné, všetky dôležité látky sa dajú ľahko a ešte v lepšej a prospešnejšej forme doplniť inými potravinami.
My ho nepijeme, nechcem, aby moje deti v dospelom veku alebo starobe trpeli cukrovkou či hypertenziou, tú má teraz každý druhý dôchodca, no len nik to nebude pripisovať tomu, že od 3. mesiaca života pili mlieko 🙂 To môj názor. 🙂

ildici12
16. dec 2012

nehovoriac o tom co je to "mlieko co pisete nehovorim o antibiotikach tie uz boli spominane. ta krava je umelo oplodnena, vynosi teliatko ktore ked sa narodi odstavia ho na umele mlieko a my pijeme to mlieko od kravy ktore je urcene pre to chudatko. desne kravy produkuju uz x nasobne viac litrov mlieka ako to bolo kedysi, a omnoho dlhsie su dojene ako ten prirodzeny cas po ktorom sa teliatko odstavi. tak dobru chut 😉 😉

kubankakubanka
16. dec 2012

@dodkap ,,,Keby to KM mojim deťom vadilo tak im ho určite ďalej NEDAVAM!!!!
Takže so šťastím to nemá nič!!!
A áno každá mama si rozhodne sama.
To že je vhodnejšie ako UM som nepísala

dodkap
16. dec 2012

@kubankakubanka ahoj, ved ani ja som nepisala, ze by si im ho davala, keby im skodilo. Netreba tu davat velke pismena a vykricniky, pohoda.
A s tou imunitou, nuz, su kojene deti stale chore a kojene zdrave a su deti na UM stale chore a deti na UM zdrave, holt, niekto ma lepsiu imunitu a niekto horsiu a to je o stasti. Tot moj nazor a skusenosti aj z mojho okolia. Zazraky sa ani pri MM nedeju, co neznamena, ze si myslim, ze nie je pre deti najlepsie.
Ano, nepisala si, ze je vhodnejsie. Ved ja nechcem nikoho presvedcit.

kubankakubanka
16. dec 2012

@dodkap to ani ja,,,,
len sme to tak riešili,a nemalo to zlý dopad,,,ja by som prirodzene najradšej dojčila,aspoň pol roka,,,
ale bohužiaľ moje deti nechceli moje mlieko ☹

chovancova27
16. dec 2012

@dodkap Presne to som tým chcela povedať, že iné ako materské mlieko detičky nepotrebujú ak majú vyváženú stravu a pitie živočíšneho mlieka sa dá nahradiť aj rastlinnými mliekami.

dodkap
16. dec 2012

@kubankakubanka dolezite je, ze su v pohode a tak mozes byt aj Ty 😉 . Na tom svet nestoji, ze si nemohla kojit dlhsie, je tam vela dalsich faktorov, ktore maju vplyv na dobre a dlhodobe zdravie deti a tie ovplyvnit mozes aj nadalej 🙂

katrenka111
13. jan 2013

maminky ktore radite malý ma 10mesiacov a uvažujeme o kozom mliecku od roka nakolko je zdravsie a lahsie stravitelne ako kravske....este mam aj trosku materske ale už ubuda....
a co poviete na toto:
http://biocare.sk/eshop/produkt/bambinchen-2

sorciera24
13. jan 2013

@katrenka111 ja kozie velmi chvalim....materske vydrz, kym sa da 😉 a postupne by som presla na to kozie, ja som toto pozerala......no obsahuje len 48% kozieho mlieka, cize nie je 100%....cize, ak chces toto, tak by som ho zvolila mozno na rozbeh a od roka by som presla normalne na 100%tne kozie mlieko;)

katrenka111
13. jan 2013

@sorciera24 no tiež som nad tým myslela, no ja so už od 8m.len odsavam a momentalne ma moje už len 1x skoro rano tých 200ml....
a mame možnost davat cerstve domace kozie ale este sa bojim ale napriklad mohla by som urobit krupicku, puding z kozieho alebo kravskeho???
No pocula som chvaly na kozie mliecko ..... 😉

sorciera24
13. jan 2013

@katrenka111 ak mate moznost davat cerstve domace, tak urcite ju vyuzi (len pokial viem, v zime koza mlieko nema...).....zas az v amrci-aprili......a to uz budete mat rok, takze by som sla nan.....ak mas overeny zdroj, tak ani pevarat nemusis.......resp. slaba pasterizacia staci.....a ajsne, kludne z neho aj var 😉 nam velmi pomohlo, odkedy ho drobec pije, nebol chory;)

katrenka111
13. jan 2013

@sorciera24 toto iste mi povedala moja sesterka, dava ho malemu od roka a pol dovtedy stale chorý, ekzemový a odkedy ho pije tak nic....
no svokra robi sestricku na dedine a jedna pani jej nosi a maju aj v zime, maju len jednu kozicku takže mliecko maju, no skusime teda.... ale možem aj z kravskeho skusit nie kasicku???

lululilien
13. jan 2013

UM je biznis, aby mohli predávať. Oni vymysleli tú fámu, že by sa malo v šiestich mesiacoch skončiť s dojčením, lebo blablabla...a tiež čo UM obsahuje... MM je chemik, vedel by to lepšie vysvetliť. My bývame v Bratislave a pediatrička mi poradila kde v rakúsku si môžme prísť kupiť mliečko priamo od kravičiek. Pravé nefalšované, so smotanovou penou a voňavé, mňam, že ho pijeme celá rodina a kupujeme si tam aj biele jogurty a nakoniec to víde cenovo narovnako 🙂 a malý má ešte zážitok a cestou naspäť múúúkame:D a tiež je dôležité aby sa mlieko nespalilo, ako hovorí sorciera24, slabá pasterizácia stačí.

sorciera24
13. jan 2013

@katrenka111 ano, mozes, ja som pudingy, ci kase robila z kravskeho.... a na pitie teda skus to kozie, rozhodne! 😉

katrenka111
13. jan 2013

@lululilien ciže len ho nechat zovret a hotovo ci ako???

katrenka111
13. jan 2013

@sorciera24 a z 3,5% krabicoveho možem???

sorciera24
13. jan 2013

@katrenka111 ja by som skor polotucne dala a je to jedno, aj tak sa to uvari.... a pri tej slabej pasterizacii staci 70 stupnov...

katrenka111
13. jan 2013

@sorciera24 iže to ako normalne na sporaku nechat na miernom ohni zovret??? už sa pýtam jak blbec co ale tak nech viem aby som neznicila to dobre v nom....

bastilly
13. jan 2013

Urcite by som to kozie davala. Maly ma od mala ekzemy , ,ked mal 18 mes.(dokonca ajmne po 25 rokoch 🙂konecne mu stanovili dg. mame HIT (histaminovu intoleranciu) a lekarka hend povedala, ze najlepsie by bolo kozie mliecko , dokonca lepise je ovcie, lenze ovecka dava malo mliecka....ale kozie vrelo odporucam.Sesternica ma babatko ma 4 mesiace a uz zacala pridavat aj kozie mlieko , pretoze kojenie nestaci, ....smelo do toho...UM je urcite horsie nez kozie,kravske....

bastilly
13. jan 2013

UM je urcite len a len o biznise, staci pozriet kolko druhov sa na trhu nachcadza, v tejto dobe je to tak so vsetkym , kapitalizmus kapitalizmus....a hlupy ludia....... a ked vidim nazor, ze kravske je pre teliatka, kozie pre kozliatka, sa neda ani reagovat na toto, neviem kto s tym zacal ale pride mi to take BUKOVSKE:D pardon ak sa mylim:D

katrenka111
13. jan 2013

@bastilly dik moja za radu neviem preco su vsetci zasadne proti original mliecku a odporucaju do 3 rokov UM, ved to už z nazvu je ,,umele"
Presne toto ma sesterkin malý a odkedy o pije no problem....
Ja som atopicka preto sa bojim lebo malý može schytat tiež....
Ja davam materske rano a potom Sunar Nutradefense HA ale už potrebujeme silnejsie 3 zatial sme na 2 tak už asi kupim teda to kozie radsej.... stale je hladný v noci....

katrenka111
13. jan 2013

@bastilly tiež si myslím ved volakedy neboli žiadne umele mliecka no nie.....

katrenka111
13. jan 2013

@lululilien pediatricka vam poradila kravske??? a kde prosim ta v AT???
to pocujem 1x že pediatricka dala taketo odporucenie a kolko ma drobec ???a odkedy ste na normalnom mliecku???

tetapetra
13. jan 2013

@katrenka111 uht mlieko netreba prevarat. Len ho ohrej a dieťa môže piť.

zana0077
13. jan 2013

NOOO....maminky, urcite ste neskusala konske ako ja....:o) boli sme na nakup v nemenovanom polskom obchode a ja som sa ulakomila na lacnejsie plnotucne mliecko. este som aj svokru stihla nahovorit. a aby sa vyplatilo viac, tak ona karton, aj ja cely karton. prideme domov a pozeram....pozeram, na krabici nadpis- KONSKIE.... TAAAAK, moja zlata, teraz s tym pekne do hajzlu, a usetrila si....pomyslela som si a uz aj svokre kricim, ze nech nepije, ze je to konske.... vyliala som asi 4. krabicu, az som si vsimla na zadnej strane obalu....adresa distributora: konskie 1236/2.....a nejake cislo....polska....:oD
ani ma nenapadlo, ze kon asi mlieko nedaaaaava, ze? vtedy ked sme sa to ucili som chybala v skolke....:oD

som rada, ze je tu taka tema, nakolko vo svojom okoli pocuvam na adresu kozieho mliecka same superlativy, zvazujem podavanie aj malej, je od odstavenia dojcenia slaby jedak....ak vobec...tak 2-3x flasa mlieka a inu stravu odmieta alebo po par lyzickach vyzvracia, podla lekarky je v pohode, no....