Je vhodné používať vankúšik proti zležaniu hlavičky počas celej noci?

Zodpovedané
7. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom používania vankúša proti zležaniu hlavičky. Dieťatko má 4,5 mesiaca, hlavičku má trošičku vzadu zležanú. Naša pediatrička tvrdí, že je to v poriadku. Nie je to typicky guľatý tvar. Hlavičku otáča krásne do všetkých strán, čiže polohovanie nie je možné. Na brušku je veľmi často cez deň, taktiež v nosiči. V nosiči maximálne 2 hodiny, viac nechcem zatiaľ dávať. Aj na vankúšiku sa sama pretáča a niekedy ju nájdem aj mimo neho. Pár dní dozadu začala trochu dvíhať hlavičku.

Je vhodné používať vankúšik proti zležaniu hlavičky počas celej noci?

Má to efekt a je to pre dieťa vhodné?

Nemôže vadiť dieťaťu vankúšik na krku?

Je z pamäťovej peny. Používame ho aj do kočíka proti otrasom.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa používanie vankúša nie je pre chrbticu vhodné, na celú noc určite. Ale podla mňa ani na polku noci. Dieťatko má spať na rovnom povrchu.

Nezabúdajte dávať dieťatku Vigantol? Ak áno, určite dávajte 2 kvapky denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas