Kúpa aktívneho chodítka pre 9 mesačného

evalin88
23. dec 2018

Dobry den. Syncek ma 9 mesiacov a vyberam choditko na tlacenie. ( nieco ako vozik so 4 kolesami) Rada by som drevenne pripada mi stabilnejsie. To ktore som vybrala stoji cca 65 eur a moja otazka znie:
Tie z Vas ktore nieco take mali/maju ako dlho ste ich vyuzili ?? Kym sa dieta naucilo chodit alebo aj neskor ?? Bavi v tom deti napr vozit hracky aj ked su starsie ??? Chodili ste s nim aj von ?? Ci sa oplati investovat taku sumu... prip. Ktore odporucate??

bobricek1979
23. dec 2018

@evalin88 veď to ti už čochvíľa začne chodiť.. Od kedy sa stavia na nôžky

evalin88
autor
23. dec 2018

@bobricek1979 cca 2 tyzdne. Este nechodi okolo nabytku ale stavia sa pekne napr v postielke.. preto chcem to choditko aby ho mal ako oporu

evalin88
autor
23. dec 2018

Mam na mysli nieco taketo

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
23. dec 2018

@evalin88 Žiadne.

lenzas
23. dec 2018

@evalin88 My sice mame ine tlacitko. Ale u nas mala dlho s tym sa nehrala, je to len na par mesiacov, takze by som do toho velmi vela neinvestovala. Jedine kedy tlacitko malo aj ine funkcie, napriklad ako multifunkcna panel, ktoru sa da dat dole a neskor sa hrat. Ide najma o vysku rucky, vo vacsinu tlacitok je to cca 47 cm, a uz starsemu dietatu to bude nizke. Ale nasa je dost vysoka a zacala chodit ako 18 mes, ale 2-3 mesiaca ju to velmi bavilo, teraz jej to uz nizke a nepohodlne, takze je to odlozene v kute.

evalin88
autor
23. dec 2018

@kuravesele pavuka nechcem citala som ze skodi . Ale on sa tak drzi napr vysavaca ktory je maly cize sa velmi predklana

yanni
23. dec 2018

Zbytocnost

jankalukasova
23. dec 2018

@evalin88 dostali sme tiez nieco podobne, dcerke sa na tom pacili hracky ale na chodenie sa nevyuzilo. To co sme mali jej "utekalo" proste kolecka sa tocili tak lahko, ze sa o to nemohla opriet a vykrocit. Proste sa to naucila sama. Jedneho dna sa pustila a urobila nie, ze jeden krok ale proste isla uz kam chcela a kolko chcela. Ono to tu chodzu popri nabytku/stene nenahradi lebo (vacsinou ) najprv idu decka bokom, drzia sa oboma rucickami, potom idu rovno, drzia sa jednou az sa pustia.

lenzas
23. dec 2018

@evalin88 No a radsie by som niekde podobne skusila, lebo to len moze vyzerat stabilne ale v skutocnosti nebude. My mame dva, a jedne je dost stabilne na neho sa dieta moze aj opriert, ked bude vstavat, ae te druhe, dokonca drahsie, nie je take stabilne, dieta ho o vela lahsie prevrati. V tomto drevennom je vyhode, ze mozes tam polozit nieco tiazke, potom bude stabilnejsie, ale potom moze bude velmi tiazke pre dietatko to tlacit.

evalin88
autor
23. dec 2018

@lenzas maly je mensi. Teraz ma cca 73 cm. Podla poslednej poradne ale akcny je strasne. V poho vylezie na sedacku a plazy sa uz straaasne dlho tusim skoro 3 mesiace. Ja som ako dieta mala "pavuka" to nechcem..

evalin88
autor
23. dec 2018

@lenzas dakujem. Este sa opytam znamych ci nieco take vobec riesili.

lenzas
23. dec 2018

@evalin88 Tak na vysku mu to moze byt dlhsie dobre, ale ci ho to bude bavit to nezistis. No a este treba pozerat ako rychlo sa budu tocit koleska, ked velmi rychlo tak dieta nebude stihat. My sme mali dve rychlosti, co je teda plus pre mna. Pavuka neoporucaju lekari (ani neurolog, ani fyzioterapevt, ani pediater), takze to spravne robis, ze nechces 🙂 Moj nazor, ze za 65 eur sa to neoplati, kedze to ziadne funkcie nema, okrem tlacenia. By som radsie kupila za 10-15 eur pouzivane na bazariku, ale ine, ked dobre vyberies, tak to bude skoro ako nove.

bobricek1979
23. dec 2018

@evalin88 tlačítko aha

janinah
23. dec 2018

je to zbytočnosť,naučí sa aj bez podobných pomôcok

maciatkolulu
23. dec 2018

@evalin88 mali sme Janod,dostal ho malý má 1.narodeniny a veľmi pekne sa s tým hral. Za.mna.fajn investícia a neskôr si v tom hračky po záhrade vozil.

pininka
23. dec 2018

Aj my sme mali a také čo sa dalo prerobiť na odrážadlo. Malý sa s tým stále hral.

bosorkabb
23. dec 2018

Kúpila som použité, moc sa s tým nehrala. Potom som predala. Využiteľné na zopár krát.

lenka1993
23. dec 2018

My sme take dostali na krstiny ale podla mna blbost. Nevyuzili sme to moc.

ellieellie
23. dec 2018

Svokrovci nám ho núkali - kúpili pre prvú vnučku, ale tá ho nevedela a nechcela vôbec tlačiť pred sebou, 0 bodov, nevyužité. My sme si ho odmietli zobrať, nechceli sme ani zadarmo.. nie je to zdravé pre dieťa, nech sa len učí pekne samé prirodzene chodiť. Škoda peňazí, určite sa dajú investovať lepšie 😉

lenzas
23. dec 2018

@ellieellie No, neviem preco to nezdrave, nam to dokonca navrhla fyzioterapevtka a neurologicka suhlasila, ze mame kupit tlacitko, som ani nevedala, ze nieco take existuje.

ellieellie
23. dec 2018

@lenzas To je v poriadku, keď to
vidíš inak 🙂 Ako v každej téme, aj tu je množstvo protichodných názorov, dokonca aj medzi odborníkmi. Takisto ako väčšina pediatrov neodporúča nosiče (pritom nám to pediatrička navrhla a odporúčala, ja sama som nosiť neplánovala...), takisto ako väčšina fyzioterapeutov neodporúča deti posadzovať, keď sa ešte neposadili samé (nám, naopak, fyzioterapeutka toto nariadila). Takže samozrejme niektorí lekári môžu nariadiť aj kúpu chodítka alebo odporúčať vodiť dieťa za ruky.. čím však dieťa vyvíja pohyb, na ktorý ešte nie je pripravené (keby bolo, chodilo by samé bez pomoci).

lenzas
23. dec 2018

@ellieellie ja asi malo citam, lebo pravdu povediac nestretla som s tym, ze lekari neodporucaju nosice a odporucaju posadit deti. O choditku viem, ze nie je dobre "pavuk", ale o tlacitku som tiez este nepocula, ze nie je to Ok. Som si myslela, ze aspon v tomto lekari maju rovnake nazory, ale zjavne som sa mylila. Kazdopadne s tlacitkom mala menej padala, tak som sa menej stresovala, ked bola s tlacitkom. Lebo mala najprv sa naucila behat, potom stat bez opory a potom chodit a dost dlho trvalo, ked zacala mat stabilnu chodzu.

ellieellie
23. dec 2018

@lenzas Práveže som písala, že lekári neodporúčajú pasívne posadzovať deti.

ceresnovci
23. dec 2018

kup mu kocik .... (: nasim babam to pomoholo... chytili sa ho aj chlapci na ihrisku .. (:

lubi40
23. dec 2018

@lenzas zijem v zahranici a tu sedenie, resp posadenie dietata je uplne bezna vec. Tiez som pri prvom nechapala, ale tu to lekri normalne radia robit. Lebo sa tym spevnuje chrbatik. Vraj statie je zle, ale sedenie nicomu nevadi. Napriek tomu som to velmi nerobila, len na margo toho, ze nazory lekarov sa lisia.

lenzas
23. dec 2018

@ellieellie Ano, ja som myslela tak, ze ked vam to naradili, to pasivne sedenie, tak ani v tomto lekari nie su jednotni. To ako vzdy treba pocut viac nazorov a vybrat si aky najviac paci alebo akomu lekaru viac veris. U nas ale aspon vsetki tri ku ktorym sme chodili, tak maly ako tak jednotny nazor, tak som neriesila. Ale najviac som verila fyzio, ani neviem preco 😁

yanni
24. dec 2018

@lubi40 A tov ktorej krajine zijes? Toto som este od nijakeho pediatra nepocula a to sme ich pri 4 detoch mali neurekom. Okrem slovenskych aj zahranicnych, kedze zijeme v dvoch diametralne odlisnych krajinach paralelne (jedna zapadna EU, druha mimo Europy).

lubi40
6. jan 2019

@yanni v Belgicku. Rozny pediatri, rozne deti, ta ista informacia...

ellieellie
6. jan 2019

@yanni Aj na Slovensku sú stále pediatri, ktorí to tak radia, napr. moja kamoška má presne takúto skúsenosť. Neviem, čo je na tom šokujúce, veď čo lekár, to iný názor. Niektorý lekár radí pasívne posadzovať, iný nie. Niektorý pediater radí pevnú obuv, iný barefoot. Ďalšej kamošky sa pediatrička pýtala, či malej 4 mesačnej už dáva vývar. Že už môže začať. atď atď