Obliekate doma deťom pančuchy?

mata0410
9. jan 2017

Pomoc ludia uz neviem ci ja som ten debil alebo moja svokra.... Od kedy sa mala narodila vzdy pocuvam dookola, ze preco nenosi pancuchy po dome a na spanie, ze ona detom do 8 rokov obliekala.... Vzdy, vzdy to iste... Ona je stara ma vyse 70 rokov a preto je jej furt zima.... uz mam chut jej povedat nech si tie pancuchy oblecie ona... Preto sa pytam obliekate detom pancuchy doma a na spanie? Mame cca 20°c.

moni244
9. jan 2017

@mata0410 a co tak ju pocuvat jednym uchom dnu a druhym von a nereagovat?

mondolina
9. jan 2017

Nie

dai
9. jan 2017

@mata0410 neviem/... 20 stupnov je pre mna strasna zima na vnutrajsok a neviem ci by som po tych pancuchach aj sama nesiahla🙂
za seba - nie, deti doma chodia v trickach a kratasoch, ale teda my mame najmenej 24 - 25 stupnov doma , akurat v noci je nadstavene v spalnach na 20 stupnov

krajco
9. jan 2017

My kurime na 24 stupnov a nie neobliekam ani jednej pancuchy vzdy maju ponozky a teplaky a na spanie tiez ponozky a pyzamove gate😊 Ked maju nahodou pancuchy tak to len vtedy ked od niekal prideme a nechce sa mi ich obliekat do teplakov tak im necham iba pancuchy ale uz bez teplakov

mata0410
autor
9. jan 2017

@moni244 to ja nedokazem vzdy sa nastvem

@dai pri takych teplotach by sme sa doma uz potili ja ked citim 22 uz mi je horuco....

jasminet
9. jan 2017

ano, vcera mala, ale okrem nich uz nic ine - iba tricko 🙂 ta najmensia teda... prisli sme z vonku a nechcelo sa mi ju prezliekat do ineho oblecenia...dve starsie deti mi chodia takmer hole doma...ale tiez mame 25 cca teraz. ak je chladno, daju si len leginy alebo teplaky

mata0410
autor
9. jan 2017

@krajco to obcas robim aj ja a teplaky ma take teplejsie alebo som ju obliekala len do pancuchy takych frote

elviku11
9. jan 2017

naša má doma napríklad iba pančuchy. (Má 8 mesiacov a štvornožkuje). Keď má doma občas tepláčky, tak pod to samozrejme pančuchy nedávam.

tyelde
9. jan 2017

Ani na von ak nie je viac ako - 15 😂

mycuskaa
9. jan 2017

Bud ma doma len pancuchy alebo teplaky a ponozky 😊

mycuskaa
9. jan 2017

A tiez kurime na 19,5 - 20st. V noci 19

stastna17
9. jan 2017

nie , bud iba v teplakoch boli alebo iba v pancuchach.

cristi
9. jan 2017

my mame tiez cca 20st.doma ,nosia bud pancuchy, leginy alebo teplaky, v noci spia pri cca 18st v pyzamkach. Svokru ber s rezervou, ty si predsa poznas svoje deti najlepsie a zariadis sa podla svojho. Napr.moja svokra nevie pochopit, ze aj v aute sa da kurit a netreba deti babusit na cestu ako na severny pol...to je jednoducho ina skola a generacia..

didamt
9. jan 2017

@moni244 mám uplne rovnakú svokru, skoro 40tku na krku a táto otázka u nás padne ak nie 1x denne do telefonu tak neviem. Som proste neschopná matka, kt. nevie dieťa poriadne nakrmiť, obliecť, urobiť jej program ....vlastne všetko sa dá robiť oveľa lepšie....a pančušky sú top téma aj u nás a ešte šatka na krk..... 🙂 🙂

lululilien
9. jan 2017

Aj u nás doma je 20 stupňov 😄. Tepláky, ponožky, papuče. Pančuchy mu obliekam keď ideme von a keď si ich dávam aj ja a v pančuchách ho doma nechávam keď prídeme z vonku a viem že o chvíľu pôjdeme opäť von. A na spanie mu dávam pyžamo. Klasika 🙂

madamcoco
9. jan 2017

@mata0410 bud iba pancuhy, alebo iba teplaky.
Oboje naraz nie.
V byte mam 21 stupnov.
A co, ved si mama, vies zistit kedy jej je zima,nie?
Na svokru sa vykasli.

tinka_21
9. jan 2017

Každé dieťa je iné 🙂 Neriaď sa rečami druhých, riaď sa svojimi inštiktmi, ty si najlepšie poznáš svoje dieťa. Moja má pančuchy aj doma, pod teplákmi alebo legínami. Keď jej je teplo, behá len v pančuchách, keď zas už cítim že má studené ruky nohy, tak obliekame tepláky naspäť. Je dosť zimomravá (po mne 😉) Pančuchy v noci to by nezniesla, to sa asi robilo za dávnych čias, moja má klasicky pyžamo, ale tým že sa v noci raz-dva odkope, a ráno je studená ako cencúľ, som to vyriešila tak, že má navrchu ešte flisový overal, v podstate namiesto periny a nemusím sa báť že prechladne keď sa v noci odkope 😉
Máme malého kamaráta, ktorý aj v zime doma dokonca aj v škôlke chodí v tričku s krátkym rukávom, čo si ho pamätám od dieťaťa mal horúce ruky a stačila mu jedna vrstva, jeho mamina zas doma naboso v šľapkách lebo jej bolo teplo,...a moja malá pri tej istej teplote tielko, tričko a mikinu a ja som šla tiež zamrznúť 😀 takže riaď sa svojím dieťaťom 😉

bianca
9. jan 2017

nie.

siska53
9. jan 2017

@mata0410 Vsak to je tvoja vec!
Na spanie pancuchy nemavaju a ani nemali..
Na doma nosili,ale zvacsa tak,ze mali len tie alebo len teplaky a kym sa plazili,tak som.davala na pancuchy este teplaciky alebo kratasky,lebo mame len parkety a tie byvaju studene.
Neskor uz nie,cize odkedy boli na 4 ci vedeli chodit, tak dostavali len jednu vrstvu aj v zime.
Inak teraz pancuchy neznasaju,takze aj na von im dacam pod oblecko teplaky alebo elastaky..

fifina461
9. jan 2017

my mame 20-22, ANO...obliekam....ale na noc iba pyzamka 🙂

stanulienkat
9. jan 2017

nie, nedavam, no pri 20°C by mi bolo chladno doma

girlnextdoor
9. jan 2017

U nás je doma 20°C a na doma má pančušky, tepláky, body, tričko a na nohách papuče. V noci iba klasické pyžamo...

saimaa
9. jan 2017

na spanie pancuchy urcite nie (ak sa tým myslí pancucha a potom este pyzamo)! My máme v noci tak do 20st. maximálne...to ani nie je zdravé tolko obliekat...ALe nasa nosí tenší froté overal (zvykne sa odkrývat v noci, preto, ináč by nosila obycajné bavlnené pyzamo).
Cez den máme tak 21stupnov maximálne, a kedze máme plávajúce podlahy a niekedy je malá na zemi, tak nosieva niekedy tenké pancuchy a na to leginy alebo tepláky...ale vacsinou len hrubšie gate... Ja sa riadim podla seba v tomto (malá je po mne), a ked je mne zima, obleciem aj ju tak ako seba...ked este nechodila, pancuchy urcite nenosila, kedze sa na zemi nezdrziavala (ked sa plazila, tak ano)

monhla
9. jan 2017

Áno. Práve tu behá v pančuškách a v bodynku. Pôvodne mala aj papučky, no ako vdžy ich už niekde odkopla.
Doma nikdy nemali pančuchy a tepláčky naraz. Iba vonku.
Spia v pyžame. Nič pod ním ani na ňom - okrem paplóna pri starších či spacieho vaku pri najmenšej. V tom spali do cca 1,5-2 rokov, lebo sa v noci vždy odkopali. A hlavne sa mi lepšie uspali na rukách v prípade potreby /u nás je spánok pre deti nepriateľ č. 1/

Máš vlastnú hlavu, tak ju používaj. Moja mama dodnes nechápe, že moje deti žijú aj bez nepretržitého pobytu v perinke počas prvých mesiacov života a kamoška má svokru, ktorá nezniesla bábe bez čiapočky. Ani doma v lete pri 35 stupňoch 😎 A aj tak sme si obe robili po svojom.

P.S. Občas má staršia generácia dobré nápady, no nie vždy 😉

mima1
9. jan 2017

Nas nosi doma len pancuchy a body. Nic viac

lorela
9. jan 2017

Nie, niečo také by mi ani nenapadlo 🙂.

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima4
9. jan 2017

@mata0410
tak ale asi svokra myslela pancuchy na miesto teplakov, nie?

lebo pancuchy a tepláky, to je akurát na chorobu.

maxiva
9. jan 2017

Ak ti je dieta naucene,ze mu tie pancusky nedavas,tak nedavaj a hotovo..druhych nepocuvaj.ty s nou zijes,ty si ju poznas

stankaz33
9. jan 2017

Mňa vie tiež svokra vytočiť :D odkedy sa mala narodila stále počúvam že jej je zima :D ale už som si pomaly aj zvykla, jedným uchom dnu a druhým von, asi sa nezmení a ja si tiež budem stále robiť po svojom 🙂
A buď má pančušky alebo tepláky, obe naraz len keď ideme von 🙂
Ak by som jej dala pančušky pod pyžamko asi by ani nezaspala od nervozity :D