Ako ďalej riešiť prácu?

16. jún 2023

Ahojte ženy, matky ako riešite prácu vy? Ja mám prácu ktorú milujem aj dobre zarobím aké nastali problémy keď som sa vrátila po materskej myslela som si ,že všetko bude super, ale prácu mám vzdialenú cca 30km s pracovnú dobu od 5:30 do 14:00 čiže z domu musím o 4:30 a tu nastali problémy priateľ pracuje v zahraničí čiže stále je preč. Rodičia z malým nepomôžu su už starý a nemám nikoho kto by k nemu vstal tak skoro a vychystal ho do škôlky 🥺. V práci nechcú ani počuť o zmene pracovného času nakoľko ma tam potrebujú na tú hodinu . Neviem čo mám robiť , priateľ stále na mňa tlačí nech ostanem doma že sa finančne postará ( malý nieje jeho ) a niesom zvyknutá aby mi niekto niečo platil od školy som stále zamestnaná a sebestačná . Ako riešite prácu vy? lepšie povedané akú prácu? keď máte malé deti ? Nechcem ostať bez roboty ale ani v tejto práci už nemôžem zostať. Díky za rady

zmrzlinka2021
16. jún 2023

To je šialená pracovná doba (aj pre bezdetnú).
Nie je možný kratší úvazok? Napr. začínať o 07_:30 alebo posun smeny? Ideal je podla mna robit od 08:00 do 16:00

kvetinka75
16. jún 2023

tak hľadať inú alebo dočasne niekoho zaplatiť, komu dôveruješ a bude ti syna nosiť ráno do škôlky.

cookie29
16. jún 2023

A to si doteraz neriesila? Si zistila az teraz? Pises, ze problemy nastali az ked si sa vratila po materskej. Nie ten problem bol evidentny uz predtym, len si ho neriesila. Toto odla mna nema racionalne riesenie, pokial si nechces najst nejaku au-pairku alebo prenajat niekomu izby, s tym, ze maleho rano vychysta do skolky, pretoze najst niekoho kto pride k Tebe domov od 4:30 do tej 7-8hod kym maly pojde do skolky je asi dost nerealne. A niekam ho vodit tak zavcasu, aj keby si nasla, je prilis velka zataz pre male dieta. Bohuzial, tam asi moc rieseni nez zmenit pracu nebude...

h2
16. jún 2023

Mám jednu známu, po rozvode riešila podobný problém (len ona nechodila až na takú šialenú dobu). Mala zaplatenú jednu pani, ktorá už bola na dôchodku. Ráno, keď odchádzala do práce, k nej prišla tá pani, počkala u nej, kým jej deti vstávali, dozrela na nich a odprevadila ich do školy. Potom išla domov. Len ona k nej chodila tuším nejako medzi 6:00-6:30. Tak neviem, či na 4:30 niekoho takéhoto zoženieš.

0silvia0
16. jún 2023

jedine nejakú dôchodkyňu zaplatiť, tie majú problémy so spánkom, možno by jej nevadilo takto skoro chodiť. Nijak inak sa to riešiť nedá. A momentálne to riešiš ako?
Kedysi pracovníčky JRD mali nočné škôlky, čiže večer odniesli dieťa do škôlky, lebo ráno museli ísť skoro do práce a keď išli z práce si dieťa vyzdvihli. Možno k niekomu by mohol ísť večer spať, že by ho ráno odniesol do školky? Ale na toto treba už veľmi dobré medziľudské vzťahy.

felycity
16. jún 2023

ked ťa práca baví a slušne zarobíš, tak by som si niekoho zohnala na ráno..

deti95060810
16. jún 2023

držať sa práce zubami nechtami - ak je dobre platená, a dokonca si v nej spokojná... ver, viem o čom píšem.
Pre slobodnú prac. doba nie je problém, pre matku s deckom áno... nepíšeš koľko má dieťa.... mňa už v 8 rokoch nechávali doma samú - ráno odchádzali rodičia na 6 hod. do fabriky, o 5 hod. ráno som už bola sama. ale to som mala 8 rokov.... v zime keď bola tma to bol dosť problém - pre mňa.

marcellka32
16. jún 2023

V dnešnej zlej dobe s prácou sa určite nájde niekto kto príde aj skoro ráno 4.30 a zostane do 7.30 (zavedie dieťa do škôlky), to má 3 hodiny k dobru zaplatené od teba ...a potom môže ešte ísť ďalej do svojej práce

vanilkovazmrzka
16. jún 2023

Chapem potrebu pracovat a byt sebestacna. Tu teda pomoze jedine zmena prace.

luccija
16. jún 2023

To by ten niekto musel byť u teba o 4,4:15 a to si myslím, že bude nerealne.Hladala by som inu pracu

kvetinka75
16. jún 2023

@luccija veru, ja osobne by som tak skoro nevstávala a potom utekať ešte do svojej práce. Ozaj už len tá dôchodkyňa čo nemôže spávať.

bimbambim
16. jún 2023

Ja by som skúsila niekoho zohnať ráno k dieťaťu.Nemas blízko dáku susedu staršiu,že by len tak skoro zbehla k tebe? Kebyže nie si spokojná v práci tak riešenie by bolo zmeniť prácu , ale si spokojná aj dobre zarobis tak to by bola škoda odísť z nej.

vamajka
16. jún 2023

Aka je to praca, ze tam musis byt uz o 5:30?

letfenixa
16. jún 2023

@deti95060810 píše o navrate z materskej, tj asi RD a skolkarovi.

deti95060810
16. jún 2023

@marcellka32 je zlá doba na prácu? počujem prvý krát... nezamestnanosť je nízka - nepracuje len ten čo nechce...

buba183
16. jún 2023

Je super ze máš prácu ktorá ťa baví a dobré zarobíš. Nevahaj nájdi si študenta,babku opatrovateľku.

autor
16. jún 2023

@vamajka v kuchyni menu musí byť uvarené do 8:00 . Porcií robíme cca 450 ( múčne jedlá )

autor
16. jún 2023

Skúšala som , zháňala som kamarátky, sestru babky ale každý to vydržal chvíľku . Potom každého omrzí vstávať tak skoro a každý potom cúvne .

vamajka
16. jún 2023

A neda sa v gastre najst praca blizsie k tvojmu bydlisku s prac. dobou ktora ti bude vyhovoat viac? Mozno v skolsk. jedalni alebo nieco podobne

autor
16. jún 2023

@vamajka skúšala som poslať životopis všade kde sa len dalo. Spomeniem že mám škôlkara a už sa mi nikto neozve . Mám remeslo v rukách ( roky praxe v cukrárstve + kuchyni ) a neviem to využiť chcela som živnosť a osamostatniť sa ale v tejto dobe nájsť dobrý priestor spĺňajúci európske normy na cukrársku výrobňu je nemožné . 🫤

rebrambora
16. jún 2023

Pobalila si veci a sla za priatelom. Tak by som to riesila.

marcellka32
16. jún 2023

@deti95060810 nevieme odkiaľ je autorka, ale v istých okresoch je to fakt bieda s pracovnými ponukami....

janage
16. jún 2023

@rebrambora dieťa nie je jeho, je tu teda ešte bio otec, ktorý by s niečím takým musel súhlasiť

janage
16. jún 2023

Ja tiež poznám dôchodkyne, čo už od 3 nemôžu spať 🙂 hladala by som ale blizko svojho bydliska. V okolitých branach, vo vchode. A čo bio otec? Nechcel by sa podieľať? Že cez deň pracovný by bol malý večer a skoro ráno s ním? S tebou poobede a cez víkend plus dohoda, kedy by s ním bol on cez deň? Aby ste si vyšli kvôli dieťaťu v ústrety.

autor
16. jún 2023

@janage jeho otec tiež pracuje v zahraničí a má už vlastnú rodinu . A žijú dosť ďaleko . Čiže s tým sa počítať nedá, ani cez leto .

autor
16. jún 2023

@marcellka32 okres Žilina , žijem na dedine nič tu nieje ani len lekári

janage
16. jún 2023

Tak zožeň viac ľudí, ktorí by sa dokázali po týždni striedať. Miesto jedinej dôchodkyne 4. Spocitaj si, či bude lepšie ak ostaneš bez roboty, alebo budeš platiť pomoc. A súhlasím s babou čo už písala, že toto si mala riešiť omnoho skôr.
Mame kamošku oni vyriešili starostlivosť o mamku čo potrebuje 24/7 troma zenickami čo sa striedajú po týždni resp.10 dňoch.

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
16. jún 2023

@oonnaganamakusai a kto povedal že za 5 eur? Vieš koľko sa platí na hodinu opatrovateľke? Asi nevieš

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz