Akú máte prácu?

24. sep 2022

Ahojte, ženy poraďte, akú prácu hľadať ? Mám vš ekonomického zamerania , absolútne ma práca za Pc v kancli nenapĺňa, nebaví . Aké profesie vykonávate aj fyzické kľudne, aby som zarobila aspoň nad 1200-1300 e v čistom. A nie som v Blave. Kde pozeráte ponuky, profesia nič moc, samy IT ....dajte tipy

darius_a
25. sep 2022

Ja robím odbornú predajkynu.
TJ plánujem na mieru.
Ale chce to zacvik a vášeň.
Plat podľa výkonu okrem zakladu

darius_a
25. sep 2022

@darius_a je to síce za kompom ale je to predaj takže plus ľudia a kreativita na max😉

lilinka88
25. sep 2022

Robím čo verejnej správe, 8-10 hodín denne za Pc v kancelárii. A nezarobim až 1300 čo je tvoj limit. Čiže ti neporadim,tak načo to tu budem dopodrobna rozpisovať. A predsa si,že drvivá väčšina žien ozaj zarobí 500-800€, co je hlboko pod tvoj limit. Napísali ti tu ženy, chod robiť naprk zdravotníctva, tam sestry s priplatkami za víkendy,sviatky, prip za prácu na covidovom odd majú v pohode tých 1300€, lenže to by si si musela dorobiť školu. Alebo si urob pedagogické minimum a choď do školstva. Alebo ponukaj služby ako maserstvo,pedikúra,kaderníctvo, lenže to tu tiež už bolo spomínané,že sú vysoké vstupné náklady a je to na dlhšiu cestu,kým sa dostanes na taký plat a musí ťa to naozaj baviť,aby si sa presadila,musíš sa nonstop vzdelávať. Potom sú pozície ako napr manažér,vedúci a pod,ale to už je zas vo veľkej miere administratívna práca,čo nechceš. Rovnako účtovníctvo ak si rozbehnes, vieš robiť z domu a mať takú klientelu,že zarobíš. Ak ovládate jazyky, môžeš prekladať a tým si privyrábať

iwesska
25. sep 2022

Tipov si dostala dost,ale hej chapem,tazko sa cita,ze s tou skolou co mas ti ponuky mimo kancelarie za 1500+ padat z neba nebudu. Je jednoduchsie sa ofuknut,ze ti nikto konkretne miesto rovno neponukol. Vsak ked si sikovna,podnikat mozes zacat kedykolvek,v akomkolvek smere a zarobit kolko len chces,nikto ti nebrani.

simca06022011
25. sep 2022

vymysli si biznis a podnikaj v tom. Tvoj cieleny plat je dost vela, na zamestnaca, mimo BA.
@huxy len treba stupen narocnosti rpace pozerat a nenechat sa odrbkat (sorry za vyraz), prvy stupen realne ma malokto. Druhy uz je 762EUR / brutto

oli18
25. sep 2022

Obchodní zástupcovia farma firiem zarábajú nadpriemerne. Avšak musíš cestovať, 1 noc v týždni si mimo domov. Bez zdr. vzdelania však neviem, či je šanca.

1andrea111
25. sep 2022

Pracujem v štátnej správe

fiffinkaa
25. sep 2022

Určite najväčšie benefity majú učitelia, dorob si vzdelanie a uc ekonomické predmety na sš alebo vš

alchemilkazltozelena
25. sep 2022

@fiffinkaa aké benefity máš na mysli?

fiffinkaa
25. sep 2022

@alchemilkazltozelena fajn pracovná doba na sš max.do 14-15 hodiny, lacnejšie stravovanie v sk.jedalni, 45 dní dovolenky, vyučovacia hodina 45 min...a zvyšovanie platu podľa odpracovaných rokov..ak teda sa bavíme o benefitoch.

alchemilkazltozelena
25. sep 2022

@fiffinkaa ano. A naproti tomu drzi fagani nevychovani, ich rodičia ani nehovorím, milión papierovačiek a dristov. Každý vidí len "dovolenku" a 45 minútové hodiny. Ale čo to obnáša nevidí nikto. Len ten, kto učí....

lucinka5051
25. sep 2022

Ja som vystudovala tiez ekonomicku a robim pre banku audit so zameranim na money laundering (pranie spinavych penazi). Je to super zaujiamve, vela citas a zistujes kadeco o roznych podnikoch. Robim z domu cize pohodicka a zarobim okolo 1200 v cistom..neprecestujem nic 🙂

fiffinkaa
25. sep 2022

@alchemilkazltozelena opakujem hovorila som o benefitoch, ak má kocka chuť učiť prečo nie..v každom povolaní je okrem A aj B...netreba v každej téme vymenovávať aké to majú strašné, každý kto sa v učení nenašiel má možnosť zmeniť prácu..pardon nemienim sa hádať..pre mňa by to boli vítané benefity, to je všetko.🙂

zmrzlinka2021
25. sep 2022

@fiffinkaa Preco si myslis, ze ako ucka koncis o druhej / tretej?
Dnes to uz tak nefunguje - ucitelia bezne riesia veci aj z domu, mnohi aj pomaly pred polnocou + extremne obrovsky tlak zo strany ucitelov, ktori si svoje jedno decko nezvladaju a ocakavaju, ze ucka, co sa trapi s 20tymi, spravi z ich dietata genia...

Povolanie ucitelky - od 6 litrov v cistom a zacnem uvazovat, inak nie

zmrzlinka2021
25. sep 2022

@autorka

Ja len s ty "bavenim" - v kazdej praci mas aj nieco, co ta nebavi a frustruje, unavuje. Podstatne je aby tie pozitiva prevysovali.

Inak, nerozumiem, co si predstavujes pod kancelarskou pracou... lebo moze to byt aj primitivna administrativa, kde ti staci OA ale zaroven mozes pracovat aj na strategickych veciach a projektoch, ktore budu mat vplyv na cely stat....

ysseba
25. sep 2022

A preco ze ked chlap vie remeslo? Ved aj zena moze vediet remeslo - kadernicka, kozmeticka, manikerka. To ide aj mimo “Blavy”.

andrej241
26. sep 2022

Finančnictvo

1ryba
26. sep 2022

@fiffinkaa vyučovacia doba 45 minút je benefit? To je vtip? Veď potom letíš na dozor alebo si prehodíš materiály, ani wc nestihneš niekedy. Prosím Vás, tie čo jej radíte školstvo, na Slovensku nie je škola, kde nástupný plat je 1300 eur. Hovoria vám niečo úväzky učiteľa? To neznamená, že keď niekto učí má 100% úväzok. A zvyšovanie platov za odrobené roky ako benefit? Prosím Vás dajte si námahu pozrieť platové tabuľky.

wiqi
29. sep 2022

Kamionistka.. 🙂