Čerpanie dovolenky po návrate z rodičovskej

veron215
6. dec 2022

Ahojte, prosím vás o radu. 17. 01. 2023 mi končí RD. Nakoľko v práci pokračovať nebudem dohodli sme sa so zamestnávateľom, že si po návrate z RD dočerpám dovolenku a potom ukončíme PP dohodou. Nakoľko by som si chcela následne na úrade žiadať o podporu, riešim jej výšku. Chcela by som dosiahnuť najvyššiu možnú podporu a preto ma zaujíma, či po návrate z RD čerpať iba jeden deň dovolenky (zvyšok si dať preplatiť) a následne po tomto dni ukončiť PP dohodou, alebo si môžem čerpať celú zvyšnú dovolenku a až potom ukončiť PP dohodou. Má počet dní čerpanej dovolenky po návrate z RD vplyv na následnú výšku podpory? Ďakujem

anike1
6. dec 2022

ja som cerpala dva dni a bola podpora najvyssia

basska_b
6. dec 2022

Uplne presne neporadim, ale treba dat pozor, ci do vypoctu nevstupuje aj vikend. Napr. do vypoctu materskej vikendy vstupuju a tym to znizuju

lucik194
6. dec 2022

má vplyv pocet cerpanych dni po navrate z RD na vysku podpory.....

ked vycerpas vsetky budes mat iny zaklad z ktoreho Ti vypocitaju podporu.

preto sa odporuca cerpat 1-2 dni a potom ukoncenie pracovneho pomeru dohodou.....

lenze tu je problem, musi s tym suhlasit zamestnavatel. nie je to jeho povinnost.

liliana363
6. dec 2022

@veron215 čerpanie dovolenky si dajte 18.1., a zároveň tento deň aj ukončenie PP dohodou. Je dôležité, aby čo najviac dovolenky bolo na preplatenie. Ak jej máte veľa, môžte si dať čerpanie 2dni. Ale viac by som neriskoval.

saxana000
6. dec 2022

1-2 dni ideal.
Ak mas narok na odstupne a bude ti vyplatene mozes si vycerpat aj viac dni dovolenky a ten maximalny zaklad budes mat.