Mám doma malé dítě a pracuji. Jste na tom rovnako?

jitrenka4505
7. mar 2010

Ahojte holky,
dcera ma 11 mesicu a ja jsem zacala pracovat. Na plny uvazek. A nelibi se mi, ze se kazdy na me diva pres prsty, ze je moje holcicka moc mala atd. Proto, je tu nejaka maminka, ktera taky pracuje s tak "malym" ditetem? At se necitim sama.

martinka81
7. mar 2010

Co to znamená musela? Smím-li se ptát?

lucenek
7. mar 2010

meleri, doktorka nejsem
a nemám pocit že bych malé chyběla manžel je s malou
to že se snažím dopřát něco navíc už vyplynulo ze situace, rozhodně to nebylo to, proč jsem nastoupila do práce

zuzanockamt
7. mar 2010

ja planujem, ak sa situacia nezmeni a babo bude OK ist hned po MD do prace, takze to bude mat babo 5 mesiacov alebo az ked bude mat 11 mesiacov ... uvidime, aka bude situacia ... najradsej by som ostala doma co najdlhsie, ale bohuzial, peniazky tiez treba 😖

meleri
7. mar 2010

lucenek,

promin to jsem se spletla, ale děláš přece ve zdravotnictví?

ale to je v poho že je s tatkou, já si myslím že akorát ty jesle jsou prostě nic moc.

henikav1
7. mar 2010

prepac rimmel, neodpisala som hned, bola som s malym v parku, to vies, aj pracujuce mamicky sa detom venuju a vychovavaju ich. Ak si pozorne citala, tak som napisala, ze je to u kazdeho podla vlastneho CITENIA a HLAVNE FINANCNYCH MOZNOSTI. Ale ty si to napisala tak, akoby matky ktore pracuju uz svoje deti ani nevychovavali. Dalsia vec, nenapisala som, ze aj moj syn siel do jasli 3 mesacny, len ze sa to tak v belgicku robi a je to uplne normalne. Takze aby si nemala pocit ze sa tu musim ako kazda mamicka obhajovat. Ja mam o dieta perfektne postarane a je tiez velmi dobre vychovany, poslusny, sikovny a dobry chlapcek. Ja pisem skor vseobecne, keby kazdy cakal na to kedy si bude moct dovolit doma sediet 3 roky s dietatom, tak by sa asi rodilo ovela menej deti. Je to tak, ze kazdy to robi ako najlepsie vie.
Myslim si ze jitrenka potrebuje skor podporit, pretoze urcite nie je jedina co zacala skor pracovat 😉

beruska2x
7. mar 2010

musela? co to znamena? v 15m neni nic co by matka musela vic, nez se venovat prckovi ne 😅 😕 do prace pak budu chodit do smrti - a v situaci kam se riti nas duchodovy system mozna i po ni 😀
takze neznam situaci co by me donutila jit od malyho, a ze diteti nechybi mama je blbost, kazdej v tomhle veku je jen nahrazka 😉

rimmel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sayast
7. mar 2010

souhlasim se shaulou a kubakou 🙂
my teda penize taky spis nemame nez mame, dceri nic nechybi,ani materialne a citove uz vubec 😵 a my se uskromnime. zatim je moc malinka (rok) a neumim si predstavit od ni odchazet.
ja teda mam v planu jit do prace driv nez mi skonci materska (mam ji na 3 roky),ale tak 1 vikend v mesici. na cely bych nesla.
tim ale neodsuzuju nikoho kdo to dela. kazdy ma svuj nazor, vi co je spravne a urcite dela to nejlepsi pro sve milacky 😵

lucenek
7. mar 2010

meleri ano na JIP a na rychlé, ale jako sestra
samozřejmě, že jesle jsou poslední štace....prioritou je hlídání manželem, nebo sestrou, ta s náma tráví nejvíc času, ale doufám, že situace jet do jeslí nikdy nepřijde
zuzi držim pěsti at jsi co nejdýl a nějak se to vyřeší
marti no.....divej zkrátka manžel přišel o práci v jehoprofesi by dlouho čekal, hledal....takže jsme tomuseli udělat takto, já zpět do rachoty a on na RD z jednoho RD bychom nevyžili jako hypotéku nemáme auto taky nesplácíme ale jsou tu jiné výdaje a stát co 3m na socce a žádat přídavky a dokazovat jak bchom na tom byly zle to fakt jako nejdu,

rimmel
7. mar 2010

henika ok jitrenka chce podporit, ale odo mna sa podpory urcite nedocka 😔

lucenek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucenek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka81
7. mar 2010

Lucenek aha, tak to je situace, které rozumím a chápu ji, navíc malá je s tátou, což je super.

zuzanockamt
7. mar 2010

beruska ... niekedy sa jednoducho situacia vyvinie tak, ze matka naozaj musi ist do prace ... u mna to bude tak isto ... MM je nezamestnany uz vyse roka, mne zmluva konci v juni 2010, riaditel mi ju sice nepredlzi, ale je ochotny ma po MD pripadne ten dalsi skolsky rok, ak budem chciet, vziat naspät a peniaze su dolezite tiez ... neviem si predstavit, ze budeme zit len z rodicovskeho prispevku a minat uspory, ktore su urcene na väcsi byt, kedze teraz mame len jednoizbak ... nie vsetky si mozeme dovolit, aby nas zivili manzelia

beruska2x
7. mar 2010

lucenek nebud vztekla... pisu svuj nazor, pokud si ty za svym stojis tak jsi v poho ne... nemyslim ze mas pravo odsud kohokoliv vyhazovat...
mozna by ses mohla probrat ty, co kdyz treba dalsi dite mit nebudes, nebude ti lito ze sis malou ani neuzila, cas rychle utika a ty nej prozitky kde se uci a poznava svet ti nekdo nevrati... snad nebudes litovat

ja urcite ne 😵

rimmel
7. mar 2010

no ale je rozdiel ak zena musi ist do prace s tym ze sa o dieta postara otec...

my tu skor hovorime o sit. ked matka ide do prace skoro lebo ja neviem co zda sa jejze ma malo penazi, nudi sa doma, kariera nepocka..atd..atd.

lucenek
7. mar 2010

berusko ty jsi fakt expert... 😀 😀 😀 se u tvůch příspěvků i pobavim 😀
koho vyhazuju napsala jsem snad někomu vypadni? Ne tak se nauč číst
a to jestli budu nebo nebudu mít další dítě laskavě nech na mě jo? 😀

beruska2x
7. mar 2010

zuza ale to je spouuuusta casu, to si MM za rok nenasel praci 😕 a za skoro 2 dalsi nenajde? 😅

nikollette
7. mar 2010

Baby prečo všade musí vzniknúť hádka, na základe odlišných názorov?
Ja osobne sa tiež stotožňujem s názorom, byť s malým doma ako dlho sa len dá (t.j 3roky u nás) a vychutnávať si to, keďže tak rýchlo rastie. Aby som raz neľutovala...

Ale neodsudzujem, a nerýpem do báb, čo sa rozhodli inak. Buď z vlastnej hlavy, alebo že jednoducho museli, nakolko im to situácia inak neumožňovala...

Ja len toľko...

rimmel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
7. mar 2010

beruska ... no cuduj sa svete, ale nenasiel ... je inzinier strojar a je to teraz v tomto obore bieda, takze pocitam radsej s alternativou, ze pojdem od 5-mesacneho baba do prace ... ale v kutiku duse sa snazim dufat, ze sa predsa len najde nejaka praca

rimmel
7. mar 2010

a nemohol muz vziat hocijaku pracu? ved nemusi v obore pracovat 🙂

zuzanockamt
7. mar 2010

rimmel ... mame take skusenosti, ze na take obycajne robotnicke pozicie ho nechceli, lebo prekvalifikovany ... mal jednu brigadu v jeseni, tiez len taka obyc.robota ... ale vzhladom na vek je dobre si najst pracu v obore, aby nestracal skusenosti ... uz teraz je to straaasne dlho, co je doma

beruska2x
7. mar 2010

no nevim muj MM teda aky nedela prave praci svych snu asi ale dela ji aby se postaral o rodinu a taky mimo obor 😨 al eto je jedno...

hlavne ja si nedokazu predstavit ze bych se na praci soustredila, porad bych na malyho myslela, bylo by mi smutno...

chci si ho uzit dokud o to ma on zajem 🙂

beruska2x
7. mar 2010

a kdyz je roky doma tak zkusenosti neztraci 😅 prece to i pro nejmusi byt ponizujici ne 😒

zuzanockamt
7. mar 2010

beruska ... myslis, ze mne smutno nebude? ... nuz ale taky je zivot ... MM tiez nehlada pracu snov, ale zase nebude s VS robit robotnika ... ved teraz je o kazdu pracu zaujem, takze najdu na take miesta hocikoho a nemusia brat inzinierov ako kedysi ... a hlavne zamestnavatelia neradi beru cloveka s vyssou kvalifikaciou na nizsiu poziciu

lucenek
7. mar 2010

zuzis tu překvalifikovaností , to chápu, taky jsem čekala na místo, i když místa byly, ne v mém oboru, takže tak
neboj snad se to vyřeší.....

zuzanockamt
7. mar 2010

beruska ... jasne, ze straca skusenosti, ved som to aj vyssie spomenula ... snazi sa hladat ... rozbehli sme jeden projekt - profirodicovstvo, takze ak to vyjde, tak pracu bude mat ... ale uuuuuplne mimo svoj odbor 😀

zuzanockamt
7. mar 2010

lucenek ... ja pevne verim, ze sa to vyriesi, ked sme sa konecne po mesiacoch cakania dockali tehu, tak snad sa dockame aj tej prace 🙂

kubaka
7. mar 2010

lucenek - měla jsem tě za velmi jemnou a kultivovanou bytost ☹ Tenhle způsob vyjadřování a ta agresivita mi teda fakt k tobě nesedí. Nemáš PMS? 😉
Třeba tvoje situace se dá pochopit, ale taky bych předpokládala, že si muž hledá intenzivně novou a dobře placenou práci, protože ze zdravotnictví se ještě nikdo neuživil. A předpokládám, že až ji najde, budeš zase zbytek MD doma?