Maminky po rodičovskej hľadajúce prácu

mimkaa10
16. okt 2012

Ahojte babulky. Ste tu niektorá z vás, ktorá si hľadá práve teraz prácu? ... Aké máte skúsenosti?
Ja osobne hľadám zatiaľ takmer dva mesiace, bola som na štyroch pohovoroch a zatiaľ nič z toho. Pritom si myslím, že to so mnou nie je až také zlé,..... ale to odmietnutie dosť ubíja, aj keď samozrejme viem, že hlavu musím držať hore. 🙂
Možno keby sme sa vzájomne podporili a povzbudili, potešilo by 🙂

simca06022011
16. okt 2012

Inak IT obchod je vzdy dobra vec, ale treba si vybrat sortiment, ktory potrebuje vela ludi a mozno aj pravidelne, viete ho zohnat lacnejsie zo zahranicia a napriek tomu je to kvalita.. potom treba byt zbehli v IT a nadupat si reklamu na google, etarget apod. Ked budu ludia spokojni, reklama pojde uz sama...
Ja osobne by som mozno babam, ktore vedia nieco robit odporucila nieco ako Sashe, robit vlastne veci a predavat. Krajcirok je teraz uboho a pritom ludia sa radi obliekaju pekne neustale a napr. take baculky maju stale problem najst nieco co je in. V Zv uplne chyba kvalitny detsky obchod... ale aj poriadna kvalitna obuv... treba najst nieco co chyba... Taktiez by bola podla mna (keby sa spravil nejaky prieskum) vhodna aj firma co bude mat pod sebou viac dievcat s viacerych miest a budu chodit robit napr. gazdine alebo upratat alebo postrazit deti. Pripadne by tam bodli aj muzi, co vedia urobit chlapsku robotu 🙂)) Vela ludi zije single a cim dalej tym viac chlapov nevie co je to vrtacka :P

amouramour
16. okt 2012

@simca06022011 ale IT hluposti si vyklika uz hocikto na e-bay, navyse aby si zarabala nevies ponuknut ani konkurencne ceny voci velkym firmam...a sashe mozno tak ako zabava, je tam uz strasne vela ludi a nemyslim, ze ta to uzivi

simca06022011
16. okt 2012

@amouramour podla toho kto sa k tomu ako postavi, vela ludi si na ebay nevyklika nic, ceny tam nie su ani nahodou nakupne pre obchodnika a veeela ludi tomu ani nedoveruje, pretoze to nevratia spat ak sa im to nepaci. Teda aspon neviem ako bude niekto taketo daco riesit do zahranicia a pod. (postovne nie je zadara, a tovar treba poistit). Clovek sa aj k normalnej praci za 500E moze postavit, tak ze ho to neuzivi... ale co je to normalna praca? za vsetci budu sediet za pc v kancelarii? alebo obiehat ako obchodnici zakaznikov? 🙂 jasne ze vyrabanie sponiek na sashe je nerentabilne, ale vyrobit sveter/mikinu za 200E+ na ktore maju tie baby objednavky aj na viac mesiacov, uz je rentabilne... (hlavne ked napr. detsky sveter "zbucha" baba za vikend) a nejake to euro sa na tom da zarobit. Zaklad je zacat, inak sa spravaju ludia k niekomu kto sa snazi a nieco robi, resp. aspon ma nejakeho uzitocneho konicka, ako k takemu co doma sedi a iba lamentuje ako sa nieco neda... A aj ten clovek ma potom zo seba lepsi pocit. My mame shop, zijeme z neho dost slusne uz 8 rokov (dokonca som musela prestat pracovat inde, lebo nestiham ani uctovat...), znami si tiez urobili eshop a ide to! A pritom, vyklikajte si to na ebay! 🙂)) Jasne, ze ked niekto pojde nakupit nieco do tesca a ponukne to online tak to nepreda 🙂) ale su stale veci co ludia zhanaju a urcite je niekde diera na trhu.
A nie len eshop som spominala, vyborna je kombinacia kamenny + eshop, ale na to treba ine peniaze uz. Preto je pre zacinajucich najlepsi prave ten online sposob.. nemusia mat tisice eur skladom. Aj sluzby sa daju robit online ale na to treba hlavicky (poradenstvo a pod.)

amouramour
16. okt 2012

@simca06022011 no jasne, ja chapem co chces povedat, manzel ma eshop tiez, a prave preto viem co to obnasa a plus co to aj stoji a ako je tazke najst nieco coho nie je strasne vela🙂len som za skutocne premyslenie si veci pred tym, nez sa clovek do toho pusti...a myslim, ze prave IT veci by az tak nesli, ale to je moj nazor

simca06022011
16. okt 2012

@amouramour ej.. teraz neviem, ci sme sa dobre pochopili, ja som it myslela na internetovy obchod, a nie IT veci, ako pocitacove veci... 🙂 A strasne vela... no v SR stale plati, ze obchodnici si prihadzuju vysoke marze na tovaroch co nema kazdy, takze vzdy sa da hybat s cenou. Naklady si uz potom musi kazdy vypocitat podla svojich moznosti a vedomosti sam (co si musi dat niekomu urobit/co si vie a za kolko spravit sam). 🙂

amouramour
16. okt 2012

@simca06022011 jasne, ja som narazala len na tie IT veci, ze podla mna velkym obchodom s elektronikou nevies konkurovat

simca06022011
16. okt 2012

@amouramour No to teda nie. Ale asi ziadna mamicka sa neda na predavanie pocitacov a prislusenstva 🙂 Kto by riesil taky pocet reklamacii? 🙂) Tak aspon, ze sme sa nakoniec pochopili 🙂 Ja odporucam spotrebne veci, take co clovek bezne pouziva a ked su este aj nejake zaujimave a disajnove, tak maju u mna+ 🙂

ootaznik
16. okt 2012

maminky, zucastnili ste sa niektora takeho pohovoru, kde od vas ziadali na uvod nejaky poplatok? ze napr. 10€ na uvod, ze pootm pri prvej provizii by ho vratili (pricom ta by vobec nemusela byt a prisla by som aj o tych 10€) alebo ze ked postupim do druheho kola, tak potrebujem licenciu a za nu 50€........

amouramour
16. okt 2012

@ootaznik nie, ani by som tam nesla, zavana to odrbom a riadnym

ootaznik
16. okt 2012

@amouramour no ja som bola, ale uz som im na to nereagovala. pri prvom hned odo mna chceli 10€, tak som povedala, ze nemam pri sebe a prave som sa docitala tu na MK o tej licencnej zmluve......riadne ludi zavadzaju :(

simca06022011
16. okt 2012

@ootaznik nie, pretoze ak by to aj robila personalna agentura, tak tu vzdy plati zamestnavatel a nie kandidat... cize niekto si chce lacno zarobit asi...

ootaznik
16. okt 2012

@simca06022011 no nevedela som do coho idem, tak som sa tam aspon isla pozriet a dobre som ich odhadla - nastastie 🙂

mimkaa10
autor
16. okt 2012

@ootaznik nechoď tam, len aby z teba peniaze vytiahli, tipujem, že je to nejaká pyramídová hra

mimkaa10
autor
16. okt 2012

@ootaznik aha prepáč, až teraz pozerám, že si tam už bola...

mimkaa10
autor
16. okt 2012

@simca06022011 dobré rady.
Pozerám stránky firiem, profesiu, ponuky cez úrad práce.. najnovšie odporúčam www.ponuky.sk ... ak to ešte niekto nepoznáte, celkom v pohode ponuky práce... aj som na jednu reagovala a vo štvrtok sa mám zastaviť na pohovor..

simca06022011
17. okt 2012

@mimkaa10 som rada🙂 drzim palce...

ematko29
17. okt 2012

och mamičky ,ktoré nemaju komu zveriť deti cez prázdniny ako to budete riešiť?amám aj dylemu,ja mám takú medzeru v kaderníctve,teda už sa tomu nechcem venovať,stojím na mrtvom bode

barbishkamiracle
18. okt 2012

Hladame maminku - lektorku, instruktorku, ktora sa venuje nosicom, satkam, babyvakom....na vedenie prednasok a workshopov v nasom studiu v Bratislave. Ak mate zaujem,napiste mi prosim do IP.vdaka.

matulka82
19. okt 2012

@mimkaa10 takze nic 😒 uchadzala som sa o poziciu prevadzkarky,som sestra,co uz clovek sa chyta uz aj odborov ,co maju menej docinenia 😖 s diplomom,mozno nabuduce...

mimkaa10
autor
19. okt 2012

@matulka82 neboj, vyjde to nabudúce, isto ťa čaká lepšia ponuka 😉

ja idem v pondelok na druhé kolo do SLSP, tak uvidíme 🙂

ematko29
22. okt 2012

@mimkaa10 no ozvali sa mi z kaderníctva,podotykam novvootvvoreného.tak vám dám vedieť ako to tam vyzerá tak o 2alebo3dni.

mimkaa10
autor
22. okt 2012

tak kočky, dnes som bola na 2.kole v banke, mám z toho dobrý pocit 🙂 uvidímeeee 😀

@ematko29 držím palce!

ematko29
22. okt 2012

@mimkaa10 aj ja ti držím palce.aozaj ako smalym?nemáš strach ked bude treba marodovvať?ma sa ti kto on postarat.?mna toto štve najviac lebo ja som sama na deti,manžel pracovne zanemprazdneny amomentálne jediny živitel

mimkaa10
autor
22. okt 2012

@ematko29 aj u nás je to tak - mm ked ide do roboty, tak od rána, do 22hej a nemôže prísť keby sa niečo udialo, s tým vôbec nerátam.
Jediné super je to, že robí na krátky a dlhý týžden, číže pondelok, utorok a piatok je v robote a druhý týžden streda, štvrtok. V tie dni by pre malého chodila svokra.. boli by vonku alebo u nej kým by som neprišla z práce... a keby bol chorý, snád cez tie volné dni môjho muža + svokra .... tak snád takto by sme to nejako zaplátali. Samozrejme, keby sa inak nedalo, tak ja by som zostala 🙂

ematko29
23. okt 2012

mamičky,písala som ,že mám možnosť ísť do práce,práca ale nieje velmi perspektívna,hovorí sa ,že za pokus nič nedáš ale ja dám,tým,že mi treba detom polplatiť stravu vv škole aškôlke je to cca50e.amy zrovna nemáme na rozhadzovvanie,dalej v niečom takom som už bola anevvyšlo to tak si myslím,že to nevyjde ani tentoraz,ked mi zavolali tak som s vvelmi potešila ale po prebratí všetkych pre aj protisi uvedomujem,že je to velmi ryskantné,navvyše ak nevvyrobím na seba tak prídem o peniažky za ktoré by som mohla detom kúpiť oblečenie na zimu ☹ je to smutné.navyše si uvedomujem,že mi nemá kto postrážiť deti v prípade choroby,a mladšia ma velmi potrebuje.poradte čo dalej ☹

mimkaa10
autor
23. okt 2012

@ematko29 a o čo ide presne?

ematko29
23. okt 2012

volajú ma do novotvoreneho kaderníctva bez klientely.
@mimkaa10 v takom som začínala pred materskymi dovvolenkami,ale bez klientely ani peniažky,aja nemôžem ryskovať,že nevyrobím ked idu vianoce aj detom treba oblečenie na zimu.robila som na živnosť 2roky viem ako to chodí,ponuka ma láka ale spadnúť zblata do kaluže?navyše prečo by ma vvvolali ked vedia že mam deti malé asi im tam fakt nemá kto isť robiť

martinkatinka
24. okt 2012

Ahojte, nemáte skúsenosti s tým, že by ste ponúkli nejakým firmám administráciu web stránky???

mimkaa10
autor
28. okt 2012

ahojte baby. tak ma chcú zamestnať v slovenskej sporiteľni ako poradcu klienta - za prepážkou. Ale očakávajú tri dvojtýždnové školenia mimo domu ☹ Najprv mi povedali dve - neskor pribudlo aj tretie. Ked som chcela vedieť, prečo mi to nepovedali narovinu, tak som dostala "zdrba" že ešte nevideli takéhoto zamestnanca, ktorý má toľko problémov so školením ako ja. 🙄 Asi si myslia, že akonáhle nastúpim, prestávam byť matka a rodič s povinnosťami. Otázka znie - do akého prostredia by som prišla, ked už teraz ma zdrbali. Veľmi som sa tešila, ale teraz som z toho taká sklamaná ☹ muž stojí pri mne, ale tiež sa mu nepáči takéto nefér jednanie.

emily_666
28. okt 2012

@mimkaa10 nuž moja, práca v banke (podotýkam, že ktorejkoľvek, mám osobne 2 vyskúšané, aj tú tvoju 😀 ), je síce krásna, veľa vecí ťa naučí, budeš mať zaujímavú kolónku v životopise, ale pokiaľ si osoba s chrbtovou kosťou na správnom mieste, tak s touto prácou spokojná nebudeš. Tým ťa nechcem odradiť, treba vyskúšať, vo vašom regione môže byť vedenie trošku iným štýlom, ako v našom. Školenia sú fajn, to sa dá vydržať, všetko sa za pochodu v banke nedá naučiť.