Nástup do práce - váš názor

martina00707
24. jún 2013

Ahojte mam syna a v septembr bude mat 2 rocky. Mam moznost v oktobri nastupit do prace. Maleho by varovala svekrusa a ked bude mat volno tak aj svagrina maleho krsna. Maly ich ma rad a viem ze by sa dobre postarali. Byvaju hned vo vedlajsom vchode tak budu mat kluce a nemusi sa maly prevliekat autom. A ked pride okolo 18 tej manzel tak bude s nim.Len problem je v tom ze je to praca na 12 tky. Kratky a dlhy tyzden. Takze v mesiaci odrobim 15 dni a 15 dni som doma. Neviem co spravit ci nastupit ci nie.. Ci to nieje skoro.. Bude mi luto ze dni ked budem pracovat tak maleho uvidim dve hod rano a na chvilku vecer.....ale kazda vieme ze 200 eur to je almuzna....dakujem za nazor a pekny den prajem

anjelicek26
24. jún 2013

@martina00707 - skoro to nie je urcite, ved nema par mesiacov, ale dva roky, nedavas ho do verejnych jasiel ci skolky s 25 dalsimi detmi, ale bude u svokry. Pracu dnes zohnat je umenie, vobec by som nespekulovala. Plus peniazky sa vzdy hodia.

mima4
24. jún 2013

@martina00707
pokial manzel dobre financne zabezpeci rodinu, teba to do prace netaha a mala by si psychicky problem ist od maleho, tak nenastup do zamestnania.

A ci je to skoro pre dieta? Neexistuje asi ani krajina (resp. je ich extremne malo), kde by zeny boli tak dlho doma s dietatom. Bezne vo svete je materska par mesiacov a je to pre tych ludi absolutne prirodzene, nezamyslaju sa nad tym.

Ale pravdaze, dolezite je, aby s ty bola s tym vnutorne vysporiadana a spokojna, takze ak mas v tom nepokoj a citis nejake "vycitky" voci dietatu, tak ostan doma. Pravdaze treba ratat s tym, ze o rok tu "moznost" nemusis mat, a to potom nebude ani tych 200 eur. Zvazujte s manzelom 🙂

petula8
24. jún 2013

ahoj, podstatné je, že máš prácu a budeš mať tým pádom aj viac peňazí pre syna. Myslím si, že takisto nevadí , že budeš robiť 12-ky, aj keď to je náročná práca. Ale verím tomu, že ak budeš mať voľno ako píšeš tak to synovi vynahradíš. Ja som tiež po prvej materskej sa vrátila do práce , a dcéra mala 19 mesiacov, chodila do jasličiek, nemala problém sa adaptovať. Ty to máš lepšie v tom, že bude tvoj malý s osobami, ktoré pozná, takže ty v práci môžeš byť kľudná. Teraz som momentálne na druhej materskej a tiež plánujem budúci rok vrátiť sa do roboty a mladšia dcéra bude mať tiež dva rôčky. Nik ťa za to nemôže odsudzovať, veď ty sama určite chceš len to najlepšie pre svoje dieťa. Toľko môj názor prajem pekný deň

moncicip
24. jún 2013

@martina00707 Ja sa chystam v septembri do prace tiez, maly tiez bude mat dva roky a davam ho do sukromnych jasiel lebo inu moznost bohuzial nemame. Verim ze to zvladneme aj my aj maly. Takze si myslim ze ak mas moznsot tak urcite nastup, zaciatky bez maleho budu tazke ale zvyknes si. Ktovie co bude o rok a ci vobec budes mat kde nastupit. Takze moj nazor je ze by si nemala vahat a urcite pobuku prijat a nastupit do prace ked vies ze sa ma kto o maleho postarat.

kubuliatko
24. jún 2013

ak mas rodinu ktora ti ho ochotne postrazi nevidim problem. urcite ti bude za nim smutno ale 15 dni v mesiaci ste spolu. a uz nie az taky malicky

graceful9
24. jún 2013

Keby som mala tvoje možnosti tak nevaham. so svokrou máš podľa oslovenia pekný vzťah a doveruješ jeej.malý ju pozná a bude to brať ako “prazdniny“ moja malá má síce teraz obdobie že bezo mňa odmieta fungovať ale inak tiež bola rada keď prišiel niekto známy a “vzal“ ju a hrala sa s inými ľuďmi ako so mnou...malému to rozšíri obzory a uľahčí socializaciu 🙂

garzonka
24. jún 2013

@martina00707 Ahoj, mam tri deti. Teraz su dvaja starsi uz velki a najmensi ide do skolky. Mna osobne neskutocne tesi, ze som nesla do prace skor...deti rastu, cas sa zastavit neda....a aj ich detstvo je len jedno a prave teraz.
Kazdy sa musi rozhodnut za seba, ja osobne by som pockala este rok. Cas s detmi je nenahraditelny, praca neutecie.
Je to moj pohlad. Ty uz a rozhodnes sama za seba.
P.S.Mam kamaratku ktora pracujet atk ako pises 12-ky. Je z prace znicena (a to ma vacsie deti), a velmi je smutna ze je s detmi malo. Zial financie ju pritlacili ist do prace.

julkamk
27. jún 2013

Ahojte zienky 🙂
Ja osobne babatko nemam ale aj kvoli tomu aby som sa vyvarovala takymto situaciam si teraz rozbieham podnikanie s Mary Kay. Mam kopec kolegyn ktore si nevedia vynachvalit to ze mozu byt s babakom kolko casu chcu vidiet ho vyrastat a popri tom maju pracu ktora ich bavi a mozu si ju casovo prisposobit harmonogramu svojho dietatka a navyse zarobit tolko peniazkov kolko potrebuju. Viem ze by to nevedela kazda, ze niekomu vyhovuje byt v praci kde je 8 hodin a potom uz nic neriesit ale pre tie ktore chcu mat v zivote viac slobody to je aspon trochu lakave 🙂
Ak by ste chceli viac info kludne mi napiste, verim ze som Vas tymto neotravovala ale ponukla som Vam aspon tochu iny pohlad na vec 🙂

Krasny den vsetkym.