Nedarí sa mi nájsť prácu

sallybork90
30. aug 2023

Ahojte, som na Modrom koníku pomerne nová, ale tak dúfam že sa to tu nesie v priateľskom duchu, a že táto sekcia "Diskusia" je niečo na ten štýl ako sociálne siete, že si skrátka pokecáme. Moja téma momentálne je že som už duševne vyčerpaná hľadať na tomto po*ratom Slovensku malom prácu. Je iné, keď je niekto zdravý a lenivý, ale je iné keď má niekto zdravotné problémy a snaží sa, a aj tak sa mu na životopis neozývajú. Všade majú uchádzačov. (Životopis je napísaný kvalitne, skúšala som aj šablónu cez profesia sk aj kariera sk)

sallybork90
autor
30. aug 2023

Ty kokos typická slovač. Ja sem napíšem normálne milo priateľsky a už útoky. Jasne som dala najavo že je rozdiel keď je niekto zdravý a lenivý, a rozdiel keď má niekto zdravotné potiaže a snaží sa o prácu. Vidím že ísť na Modrý koník bola chyba. Ak som tu našla zopár normálnych a milých ľudí tak ich spočítam možno na jednej ruke. A nechápavosť jednej Pani alebo slečne tuná, keď jasne napíšem bullshit k tej téme že "kto chce si pracu najde" že to proste je bullshit lebo je to len o šťastí lebo všade vyberajú z uchádzačov a ona to pochopí že teraz na všetko sa sťažujem tak toto je typický slovenský mindset. Človek sa sem príde porozprávať, pokecať poradiť a ano aj sa posťažovať ako každý, všetkých nás predsa sere ako kde život a situacia a inflacia a tak celkovo proste videla som tu rôzne témy na modrom koniku , a čakala som že si sem pridem oddychnuť od stresu ale to sa nedá. Všade sa nájde nejaký vyrývač.

babulkomale
30. aug 2023

@sallybork90 tipujem ze si tak o polovicu mladsia odo mna.
Ked som potrebovala pracu, poslala som si ziadosti.
Skoro odvsadial sa mi ozvali a odkial sa ozvali, tam som presla pohovormi a vzali ma. Niekedy na pohovore rovno ponukli vyssiu poziciu ked ma uz osobne videli.
Mohla som si vyberat. Takze niekde bude chybicka, mozno v tvojej osobnosti.
A gramatika az taka super nebude, mas zvlastnu stylistiku a slovosled.

adrianka2606
30. aug 2023

@sallybork90 Nechcem ta urazit ani nahnevat, ale gramatiku super nemas 🙂

limoncino
30. aug 2023

@sallybork90 áno, presne, my sme tie zle a ty si len nepochopena hlupanami, ktoré majú už čo to pracovne za sebou

sallybork90
autor
30. aug 2023

@babulkomale Mala ste len šťastie. A kedy sme si potykali? Ja tu každému slušne vykám. A vidím že ste ďalšia čo rada rýpe. No, ja na takýchto ľudí nemám energiu takže ak si potrebujete niečo dokazovať alebo niekoho urážať (lebo viete prd koľko mám ja rokov) tak si choďte ďobať do inej osoby, ale nieje to pekné. Prajem pekný deň ;)

babulkomale
30. aug 2023

@sallybork90 ty nie si Slovenka? Ahá, ty budeš tá dvadsiatka s tým zvláštnym mindsetom!
Tipujem, že tvoj zdravotný problém je tvoj mindset.
Veď skús v zahraničí, či sa o teba pobijú, posli si CV mailom, veď oni nevedia, či si fyzicky v tej krajine a uvidíš, koľkí sa o teba potrhajú 😃

denkabemommy
30. aug 2023

@sallybork90 nájsť prácu na tom "posratom" Slovensku sa dá. Je to niekedy náročnejšie ale dá sa to. Dôležité sú ale 2 veci 1. Čo ovládaš 2. Čo z teba vyžaruje. Absolvovala som nedávno 5 pohovorov. Z toho tretí bol pre mňa úplná facka, vďaka úprimnosti a priamosti šéfa firmy, taký feedback ako mi dal on som naozaj potrebovala, aj keď bolel. Ďalšie 2 pohovory boli pre mňa úplne iné. Dokonca, mi obe roboty boli aj ponúknuté. Podotýkam 2 deti, 0 pracovných skúseností a naozaj dobré pozície, žiadna pásová výroba, upratovačka alebo podobne. A šlo čisto len o to, ako som sa odprezentovala, dala som do toho úplne iný, pozitívny vibe, než do predchádzajúcich pohovorov. A áno, poslala som milión životopisov, samozrejme, s motivačným listom, kde ukážeš, že nie si úplný retard a vieš gramatiku, taktiež v ňom vieš obhájiť svoje schopnosti a hlavne, keď si dáš námahu napísať motivačný list šitý na mieru pre danú firmu, tak uvidia aj tvoju reálnu snahu a to, že tam naozaj chceš ísť.

Ešte podotknem, mám diagnózu vhodnú na invalidný dôchodok 😅.

jana_eyre_2
30. aug 2023

@melanta ja chápem že si jej chcela pomôcť, čo je super z tvojej pozicie, ale ja si myslím že autorka sa proste chcela len posťažovať, vlastne to píše hneď v úvode.. taktiež chápem autorku, je tu anonymná, ty si pre ňu tiež anonymná tak nevidela dôvod písať o sebe podrobnosti.. asi by reagovala inak keby si jej napísala súkromnú správu s vysvetlením..

Keď si predstavím že tiež sa chcem len posťažovať napr na to že sa mi nedarí nájsť prácu tak asi nezačnem na anonymnom fóre hneď hovoriť verejne všetkým podrobnosti o sebe.. ani tu ste na ňu neboli nejako extrémne chapave aby nemala dojem že sa musí obrániť.. tak sa nečudujem jej reakcií.. sme tu na anonymnom fóre, mám dojem že sa tu na to stále zabúda..

trema
30. aug 2023

Ta otazka "kedy sme si potykali?" je na internete uz dost trapna.

janai1
30. aug 2023

@sallybork90 stále si nám ale ani nepovedala akú máš školu, akú prácu hľadáš, aké zdravotné komplikácie ti bránia v nájdení práce .
A teda mňa neserie ako ide život ani inflácia. Jediný kto sa tu sťažuje na všetko si ty.
Mimochodom, na internete si tyká v diskusiách.

babulkomale
30. aug 2023

@sallybork90 šťastie opakovane počas dlhých rokov? Nemyslím...
A vyká sa: mali ste šťastie, nie mala ste.
Ty si ženská verzia nášho omg1992 😂
Na sociálnych sieťach sa tyká už desaťročia, to si si nevšimla?
Tvoj zatrpknutý mindset ti diktuje, že keď ti niekto napíse pravdu ako pôsobíš, tak rýpe. Toto keď si opravíš, bude sa ti ľahšie žiť, aj prácu si nájdeš.

beata_k
30. aug 2023

@jana_eyre_2 A na co sa prisla postazovat? Na posrate Slovensko? 🤷

zmrzlinka2021
30. aug 2023

@jana_eyre_2
Stazovanie este nikomu nepomohlo, prave naopak, clovek unika do sebalutosti a hladania vinnikov za jeho situaciu. Vo vseobecnosti taki ludia nie su velmi ziadani ani na pracovnom trhu.

drahomirrra
30. aug 2023

@trema Najma, ked je prva veta na MK v pravidlach, ze si vsetci tykame.

jana_eyre_2
30. aug 2023

@beata_k tak sa jej proste nedarí a je frustrovaná.. ty si nikdy nepoužila výraz posrate Slovensko? Lebo všetko tu na 100%funguje.. 🤔

sallybork90
autor
30. aug 2023

@babulkomale 1. Ja si vykám aj na instagrame directe aj na Messengeri keď niekoho nepoznám. 2. Čo viete omne a mojom živote keď si dovoľujete súdiť a urážať? 3. Až na niektoré výnimky - česť vám ❤️ to tak vyzerá, že sem chodia ludia nie pokecať, ale doslova hladať do koho si rýpnu, do koho sa navozia asi nemate nic ine na starosť ;) Majte sa tu!

babulkomale
30. aug 2023

Vzdelanie mám obyčajné - žiadna Vysoká škola, ale aspoň Maturita plus aj výučný list. Odbor ktorý ma nebavil ale to je jedno. Keby vrátim čas, šla by som študovať niečo v čom som dobrá a čo
ma baví - umenie / herectvo / spev

Mas poslane fotky a info do castingovych agentur?
Niekolko ludi co poznam hrava v tych relaciach kde potrebuju stale nove tvare, Sudna sien a podobne, neviem nepoznam to, nepozeram.
Invalidny dochodok na srdce si si skusila vybavit?

bessie12
30. aug 2023

@sallybork90 za prve vitaj na MK, kde je aj v kódexe napísané, že si vsetci tykame. To si zrejme čítala, ked si sa registrovala nie??
Za druhé, ak si nevieš nájsť prácu na Slovensku, tam chod do zahraničia, tak ako to urobilo tisíce iných ludi. Sťažovať sa na niečo či všetko vie snáď každý. Existuje veľa pracovných agentur, ktoré ti poskytnú aj ubytovanie, transport do i z prace a aj prvú pozicku do výšky cca 100€, ktoré ti neskor z výplaty strhnú.

beata_k
30. aug 2023

@jana_eyre_2 Ale pouzila. No ona je jedovata na kazdu. Bola jej ponuknuta pomoc. A zverejnit uroven anglictiny, odvetvie a pod. nie je nic tak neskutocne tajne pod vymyslenym nickom.

mogaa
30. aug 2023

@sallybork90 neverím že na Slovensku nie je žiadna práca kde ťa nevezmú....ale vždy záleží o akú prácu sa uchádzaš a čo vieš ponúknuť zamestnávateľovi ty - teda či máš na danú prácu vzdelanie alebo aspom prax.....lebo ak nemáš ani jedno, musí ťa zaúčať a to je akoby si kupovala mačku vo vreci.....nie každý sa hodí na každú pozíciu....anglický jazyk vie dnes každý druhý, takže tým neohúriš.... musíš len skúšať, ale netvrď že prác sa nedá zohnať a nikde ťa nechcú....poviem to za seba - mám tiež len SŠ, AJ viem základy ale robila som už rôzne práce - v banke, v obchode, vo výrobe, v štátnej správe, opatrovateľka v DSS....ak nemám prácu vezmem čokolvek a popri tom hľadám niečo lepšie...teraz som v štátnej správe - jediná výhoda tejto práce je pohyblivá prac.doba - inak práce veľa a slabý plat....ale hľadám niečo vhodnejšie - síce už 2roky ale stále hľadám.....inú prácu som samozrejme za tie 2roky našla, ale neviem či by som nešla do horšieho ako teraz....ja však hľadám lepšiu prácu....netvrď mi že do takého Kauflandu alebo do DSS-k ťa teraz z fleku nevezmú.....alebo do automobilky.....až potom môžeš tvrdiť že na Slovensku žiadna práca nie je.....

babulkomale
30. aug 2023

@sallybork90 kto ta sudi a uraza? Co zle som ti napisala?
Oprav si mindset, s tymto zit je ocividne utrpenie.

jana_eyre_2
30. aug 2023

@zmrzlinka2021 občas sa posťažovať pomáha psychicky.. nepoznáme ju možno proste potrebovala vypustiť paru.. ale ten pocit všetkých že ju tu idú poúčať ma mrzí fakt.. keby to bol nejaký známy obľúbený nick, nikto si to tu takto nedovolí.. to je to čo má vždy zarazi..

babulkomale
30. aug 2023

@beata_k ked niekto vie po anglicky a nepozna vyznam slova headhunter, tak to je na zamyslenie.
Niekto si pozrie Hru o trony a uz si mysli, ze vie po anglicky 🤭

drahomirrra
30. aug 2023

Tak ja ti priatelsky pisem autorka,
@sallybork90 ze pracu sa da najst aj v Prievidzi, aj v Gelnici, aj v Bystrici (jednej aj druhej). Ze posobis katastrofalne zatrpknuto, akoby ublizene, nic bojovne, ziadny drive (verim, ze vies, co to je). Zdravotne problemy mame dnes vsetci a to doslovne. Verim, ze aj tvoje su liecitelne, alebo take, ze pracu popri nich zvladnes. Dnes pracuju aj velmi chori ludia, lebo hypoteka si nevybera a prist o strechu nad hlavou si moze dovolit malokto. Si casnicka? Kucharka? Baristka? Mas Hotelovu akademiu? V com si dobra? Ved v Bratislave by po tebe podniky len zapistali. Si evidentne velmi mlada a citat od mladeho cloveka tolko sebalutosti je az neprijemne. Zacni tym, ze ti CV skontroluje HRista, mame tu take baby. Mame skupinu zeny v biznise, uprav si vyjadrovanie, nauc sa vykat, ked na tom bazirujes, usmievaj sa viac, popracuj na svojich skills, s anglictinou a maturou by mozno aj nejaky korporat siel, len musis chciet.
@melanta Projektakov nehladas? 🥹🥹❤️

valeria_h
30. aug 2023

Autorka, nehnevaj sa, ale ide z Teba negatívna energia, hundreš ako pes. Melanta Ti ponúkla pomoc, ona sa fakt vyzná a Ty jej pomoc takto zadupeš? To je taký problém napísať, akú máš školu, akú máš prax, kde všade a ako dlho si pracovala, či máš na jazyk aj certifikát a hlavne aký máš zdravotný problém? Bez tohto Ti nikto neporadí. A ak si sa prišla len sťažovať ako je všetko zlé a všetky Ťa budeme ľutovať, tak nehnevaj sa, ale baby tu sa Ťa budú snažiť nakopnúť a nie ľutovať. Ale kto chce kam...

sallybork90
autor
30. aug 2023

@babulkomale Invalidny mam ale z neho platim byt a eketutora takze potrebujem popri ňom aj pracovať. Nemám také šťastie ako niektori že maju milujucu rodinu za riťkou. A už som chcela odísť z tadeto, ale tento komentar respektive jednanie už bolo lepšie tak reku ešte odpíšem

beronsche
30. aug 2023

@sallybork90 pri registraci na stranku musis suhlasit s podmienkami, medzi ktorymi je aj to, ze na modrom koni si vsetci tykaju... Tolko k tvojmu pohorseniu, ze ti uzivatelky nevykaju.
Nik tu na teba neutoci, reagujes velmi vztahovacne, to ale vobec nie je dobre. Pracuj na tom!

sallybork90
autor
30. aug 2023

@valeria_h Ja som na to odpisala nebudem sa predsa opakovat. Odpisovala som jednej pani / slečne v komentari a tam som to uviedla. Aby som to predsa nemusela pisať sto krat každemu to iste

lenkakravcova
30. aug 2023

@sallybork90 Vždy sa môžeš zamestnať ako upratovačka, alebo popýtať sa vo fabrikách na pomocné práce.
Teda ak pracovať skutočne chceš..
Keby si normálne odpísala @melanta , mohla si už možno aj mat nejakú prácu a nemať také finančné problémy.

zmrzlinka2021
30. aug 2023

@sallybork90 Ake mas pracovne obmedzenia?