Nedarí sa mi nájsť prácu

sallybork90
30. aug 2023

Ahojte, som na Modrom koníku pomerne nová, ale tak dúfam že sa to tu nesie v priateľskom duchu, a že táto sekcia "Diskusia" je niečo na ten štýl ako sociálne siete, že si skrátka pokecáme. Moja téma momentálne je že som už duševne vyčerpaná hľadať na tomto po*ratom Slovensku malom prácu. Je iné, keď je niekto zdravý a lenivý, ale je iné keď má niekto zdravotné problémy a snaží sa, a aj tak sa mu na životopis neozývajú. Všade majú uchádzačov. (Životopis je napísaný kvalitne, skúšala som aj šablónu cez profesia sk aj kariera sk)

trema
30. aug 2023

Tym stadom nepriatelskych oviec si to zabila 😀 vela stastia pri hladani prace, budes ho potrebovat

zmrzlinka2021
30. aug 2023

@sallybork90
Normalne som ti polozila otazku a tym na nazyvas protivnym rypacom?
Na zaklade čoho?

drahomirrra
30. aug 2023

@jana_eyre_2 Ale veď baby jej chcú pomôcť, aj keď si chce len "vyliať dušu". Však veľa z nich vo firme hľadá sily. Keby bola normálna a odpisovala, možno by od 15.9 mala robotu !!

zmrzlinka2021
30. aug 2023

@jana_eyre_2
Mozno mala jednozacnejsie napisat, ze to nechce riesit, realne podniknut kroky k tomu aby mala pracu, len sa stazovat a nech jej tu nikto nepise rady, ako si najst job, ale rada uvita lutovanie.

terezka1947
30. aug 2023

@drahomirrra ďakujem.
Prvý dojem je naozaj neopakovateľný,ale...dosť sa človek boji práve toho "prvého dojmu".

luccija
30. aug 2023

@sallybork90 aku máš teda strednú školu?oslov DSS si vraj empatická s dobrým srdcom tam takých ludi potrebuju.Doteraz si nenapísala ako Tá to srdce znevýhodňuje môžeš pracovať nočné, nie fyzicky...doteraz ponúkal úrad práce kurzy škoda, že si si niečo nespravila.Daj si inzerát, že upratujes byty, domy, kancelárie neviem či to zvládneš vlastne si nenapísala ani čo vieš, ani školu ťažko radiť
Na čerpaciu stanicu ako obsluha zvládneš toľko hodín byť na nohach?

sallybork90
autor
30. aug 2023

@lujza123 Presne! ❤️ Každý je dobrý na niečo iné ale tí zamestnávatelia sú vyberaví neska strašne. A vôbec neberú ohľad na zdravotný stav no skrátka príšerná bezohľadná doba že? A Lujza 123, tak dobre mi padlo že sa tu našli zatiaľ aspoň dve milé Pani / slečny ako Vy. 🙏 Teda..ty, a ešte jedna zlatá. Ostatné sú protivy len domňa j*bali, šak si sama možno videla / čítala... Urážali ma aká som a popritom ja práveže niesom konfliktná osoba ja som sa len bránila voči nim. 😔 A s tým tykaním som sa sem registrovala tak som si nečítala tie pravidla poriadne, iba jednym očkom že sa tu musí tykať. 😀 Odkiaľ si? 😇

sallybork90
autor
30. aug 2023

@luccija Nemôžem nočné a 12/ ky. A nič fyzicky náročné. A to ma štve lebo ja som veľmi pohyblivý typ, milovala som činky, bycikel, plávanie a ine veci a musela som sa ich vzdať. Mam aj nizky aj vysoky tlak že aj aj sa to strieda a k tomu arytmiu ale zabudla som aky druh / typ konkretne to sa musim opytat svojej internej ked tam pridem na ďalšiu kontrolu EKG. Okrem srdca mam aj ine zdravotne potiaze ale na tie sa dochodok nedava, s tymi sa normalne pracuje aj keď tiež niesu sranda

melanta
30. aug 2023

@jana_eyre_2 ja jej nemám dôvod písať správu. Ja ju nepotrebujem. Ona je tá, ktorá potrebuje pomoc. Takže keď už, tak ona môže v správe osloviť kohokoľvek, kde má pocit, že by jej mohli pomôcť. Píšeš na reakciu od @zmrzlinka2021 že autorka jej na otázku obsiahlo odpovedala. No nie, napísala len kopec prázdnych rečí. A bez ohľadu na to, že v rámci anonymity možno nechce hovoriť nič konkrétne, to ako vystupuje, ako na všetko len frfle a má výhovorky, to je jasný dôkaz toho, že nemá zamestnanie, pretože takéhoto človeka nikto nechce. A kým to nepochopí a nezačne niečo robiť sama so sebou, nezmení sa to.

katka0123
30. aug 2023

@sallybork90 ak nevies, coznamena headhunter, uroven tvojej anglictiny urcite nie je "pokrocily".

jana_eyre_2
30. aug 2023

@melanta nikde som nenapísala že jej máš písať správu, písala som že by to brala a reagovala zrejme inak ak by si sa pýtala v súkromnej správe.. to nebol žiaden návrh ale konštatovanie..

babulkomale
30. aug 2023

@sallybork90 a aky mas mindset? Ved uz prezrad.
Nedotklivy, utocny, konfliktny, vztahovacny a urazlivy, ak teda nie je slovensky, tak aky je? To sa nejak deli podla narodnosti?

janai1
30. aug 2023

@jana_eyre_2 ďakujem za starosť ale ja dotknutá nie som. Ak si niekto myslí, že je pre neho malé posraté Slovensko o ničom tak páči sa, môže ísť do toho nepostratého veľkého sveta.

sense
30. aug 2023

Na margo jedovatých, tak si označila každú ktorá ti položila základné otázky od ktorých odpovedí sa dá odraziť a poradiť. Na ktoré si ty neodpovedala.
Aké máš zdravotné z nevýhodné ia? Akú máš školu? A akú prácu hľadáš? Co vieš zamestnávateľovi ponúknuť ty?
Pretože životopis spravený podľa šablóny profesie nemusí byť vždy dobre a čisto spracovaný a tak isto pokiaľ ta doteraz odvšadiaľ prepustili, tak nebude určite chyba len na strane zamestnávateľa.
A keď nadavas na zasrate Slovensko, ver mi, a ani v zahraničí ti nedá nikto nič zadarmo a ak nemáš čo ponúknuť nikto s otvorenou náručou ta tam necaka

sante81
30. aug 2023

@sallybork90 ja som rozvedena s 2 deckami a práce je dosť. Chodila som osobne, posielala životopis so žiadosťou o prijatie do práce. Prácu som si našla sama. Teba by som však za kolegyňu nechcela

limoncino
30. aug 2023

Mňa teda pobavilo ako nemá problém tykať keď jej niekto napíše čo chce, ale ostatné jej majú vykať 😄

diewcatqoo
30. aug 2023

Autorka, si sen kazdeho zamestnavatela a skvely partak do timu! 😬

mogaa
30. aug 2023

@sallybork90 ono ak si limitovaná zdravím, vhodná práca sa hľadá ťažšie - to je pravda....ale napr.takú predavačku v trafike robiť môžeš rovnako ako napr.poštárku.....hľadaj teda ľahšiu prácu ale zase neočakávaj vysoký plat, máš to tam vyrovnané tým ID, takže si môžeš dovoliť hľadať aj ľahšiu prácu, prípadne prácu na skrátený úväzok.....teraz napr.všade hľadali asistentky učiteľov aj do ZŠ aj do MŠ - vo väčšine prípadov stačilo mať stredoškolské vzdelanie a do 2okov si doplniť vzdelanie......práce je naozaj dosť, len sa treba rozhliadnuť.....ano ID môže byť v tomto prípade priťažujúcou okolnosťou, lebo budúci zamestnávateľ vie že máš zdrav.problémy a to znamená že môžeš byť častejšie na PN a on nepotrebuje človeka čo mu bude stále na PN....on nepozná tvoj zdrav.stav, on potrebuje človeka čo bude chodiť do práce a nie byť na PN...na druhej stane platí za teba nižšie odvody, takže ťa zamestná aj ako ID....

melanta
30. aug 2023

@terezka1947 ja robím pre klientov mimo SR, ale pohľad bude viac menej rovnaký. A myslím, že nenapíšem ti nič konkrétne ani neznáme. Ak odhliadneme od zručností, ktoré sú pre danú pozíciu nutné a nemožno pri nich robiť ústupky (napr. určitá úroveň jazyka, určité vzdelanie pri niektorých pozíciách) tak stále platí podľa mňa to, čo platí už desiatky rokov. A to je prvý dojem. Ten robí to, ako je človek oblečený a upravený (kľudne môžu byť aj šaty z pepca), dochvíľnosť, úsmev, pozitívne vyžarovanie, podanie ruky (žiadna skapatá ryba). A potom EQ a človečina. Pretože či manažér (ak sa nebavíme o boarde) alebo recepčná, vždy je človek súčasťou tímu a musí do neho zapadnúť. Radšej odporučím kandidáta, ktorý má menej skúseností ako toho, kto profesne odborne je pecka, ale ako človek z neho nevyžaruje pozitivita a dobro. Pretože málo skúseností doženie človek, ale ak niekto nemá napr. EQ, tažko ho zrazu nájde. A potom sú aj manažéri a majitelia firiem, ktorí idú čisto po zručnostiach, biznise a možnosti zaplatiť čo najmenej a takým je jedno, či človek zapadne a je príjemný. Ale pre takých klientov nerobím. A samozrejme, kým sa človek nedostane na pohovor, tak podstatné je CV a motivačný list. Ak otvorím list a je tam prepísané CV, ani to nečítam, alebo ak to má 2 strany, nečítam to. Čítam to, čo je krátke a výstižné. A ešte ma napadla jedna vec a to je klamstvo. Ľudia majú pocit, že občas niečo musia zatajiť alebo pozmeniť. Skúsený človek to zistí. Nevidím dôvod napr. nepovedať, že v skúšobnej dobe to so mnou skončili oni, prečo si vymýšľať? Nemyslím, že som napísala niečo konkrétne, možno som teda ani neodpovedala na tvoju otázku. Ale asi ani jednotná odpoveď neexistuje na toto.

buberova
30. aug 2023

@melanta je pre teba necelá A4 ako motivačný list veľa alebo akurát? Samozrejme s odsekmi, nie len neučesaný text

terezka1947
30. aug 2023

@melanta ďakujem,úplne mi to stačilo.

melanta
30. aug 2023

@buberova necelá A4 je akurát, úplne mi stačí pár riadkov (rozumej kľudne aj iba 3-4), ak sa dozviem niečo, čo potrebujem a čo ma zaujme.

luccija
30. aug 2023

Co máš so srdcom okrem arytmie?to môže byť zo psychiky.Tak musíš hľadať jedine kancelársku prácu, alebo za pokladňu, pozri DM drogériu tam berú aj na kratší pracovný čas.Aj do DSS len na 8 hodín či denne.Tam hľadajú vždy opatrovateľky aj kurz sa dá spraviť zadarmo.nechce sa mi čítať znova ty máš ID?nejaká vratnicka v škole?fabrike?
Čo si robila naposledy?

bessie12
30. aug 2023

Už sa od nej nič nedozvieme ..

chichua
30. aug 2023

@sallybork90 keď budeš niekde na pohovore a bol by z ich strany problém tvoj zdravotný stav (napriek tomu, že by si tu prácu zvladla) tak im môžeš povedať, že môžu pre teba vytvoriť chránené pracovisko a úrad práce im bude poskytovať príspevok na tvoje mzdové náklady.

miskakyska
30. aug 2023

Autorka mi príde,ako ten agresor, čo tu nedávno komusi roztrepal v práci okuliare..🤭 ani neviem prečo mi to vlastne napadlo😀🤷

simona92101
30. aug 2023

Mna celkom zaujal vyber zamestnania Barista🤦‍♀️ s tvojou diagnozou a ID uplne krok vedla a cudujem sa ze ta vobec prijali.ved to je narocna praca xy hodin na nohach,musis dost ovladat,ale hlavne sa musis obracat,byt komunikativna,empaticka a prijemny spolocnik.ked niekto sadne k baru,ide si dat drink alebo dobre kafe tak ho ma privitat tvoj spuchnuty a ublizeny face?🙈

buberova
30. aug 2023

@miskakyska toto ma pobavilo viac ako je zdravé 😂😂😂😂😂

hladamematku
30. aug 2023

Zas ste sa predviedli slovenské slepice 🤣🤣🤣👍

babulkomale
30. aug 2023

@simona92101 najhorsie je, ze ona si mysli, ze empaticka je 🤦