Nepríjemný odchod zo zamestnania

tipka
1. okt 2012

pred tyzdnom som podala sefke vypoved dohodou s tym, ze 1.11. uz nenastupim do prace. odvtedy sa mi vsemozne snazi "sprijemnit" pobyt v praci. dohodu mi (zrejme neuvazene) podpisala, vzapati sa mi snazila podstrcit vypoved s dvojmesacnou vypovednou dobou, co som jej nepodpisala. okrem toho, ze si ma dovolila dourazat na pracovnej porade pred vsetkymi kolegami, nazvala ma chrapunkou a podobne, mi dnes prostrednictvom svojej zastupkyne poslala oznamenie o vyske funkcneho platu. odobrala mi osobny priplatok. na novom pracovisku som mala nastupit uz dnes, avsak chcela som byt empaticka a dat zamestnavatelke dostatok casu na najdenie nahrady. takto sa mi teraz odvdacuje. neviem si predstavit, ze by som mala v takom prostredi zotrvat este mesiac, poradte mi, prosim, co by sa stalo, ak by som napriklad nenastupila do prace v priebehu par dni, ako by ma mohla sankcionovat? mala vobec pravo stiahnut mi osobny priplatok spatne aj ked som si pracu vykonavala v rovnakej miere ako doteraz? na oznameni samozrejme uviedla datum 24.9. a nie 1.10. dakujem za rady.

tipka
autor
1. okt 2012

@liz_lemon ...Na zmiernenie dôsledkov znevýhodnenia zamestnávateľa, ktorý sa ocitne v podobnej situácii, je zamerané nové znenie ustanovenia § 62 ods. 3 ZP, v zmysle ktorého vznikne zamestnávateľovi nárok na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku zamestnanca za jeden mesiac, a to za predpokladu, že sa táto peňažná náhrada dohodla v pracovnej zmluve. Dohoda musí byť písomná, inak je neplatná. Účelom novej právnej úpravy má byť satisfakcia pre zamestnávateľa v prípade takto vymedzeného nekorektného správania sa zamestnanca.

red_kika
2. okt 2012

@liz_lemon hovorim, ze tam uz niesom vyse 2 rokov. a vtedy ked nam zamestnanci neprisli tak sa nic take nerobilo. jasne ze ti za ten mesiac nezaplatia, ale nik nemusel platit este viac!

red_kika
2. okt 2012

@liz_lemon a za dalsie. to bola velka firma, takze im to bolo uupplne jedno ci dostanu 1 plat ako pokutu navyse alebo nie.

tipka
autor
2. okt 2012

zienky, dnes som obdrzala doporucene psanicko od sefky. oznamuje mi, ze na zaklade mojej ziadosti so mnou rozvazuje pracovny pomer a 1.10. mi zacala plynut dvojmesacna vypovedna doba. volala som s pravnickou, zajtra sa s nou mam stretnut. v skratke mi povedala, ze moje psanicko aj sefkine su bludy. ze tym, ze podpisala moju ziadost o dohodu, potvrdila iba prevzatie ziadosti. nie to, co je v nej uvedene. avsak aj ona mi nema na zaklade coho stanovovat vypovednu, kedze ja jej, ani ona mne sme vypoved nedali. aaaaach. zajtra budem mudrejsia :/

sjuz
2. okt 2012

@liz_lemon ta pokuta musi byt pisomne v pracovnej zmluve. myslim, ze doslova tak je to v zakonniku.

liz_lemon
2. okt 2012

@sjuz ano, mas pravdu, je to tam