Prebieha pri výpovedi dohodou dvojmesačná výpovedná doba?

Zodpovedané
27. máj 2022

Dobrý deň,

13. augusta bude mať dcéra 3 roky a k tomu dňu mi končí aj rodičovská dovolenka. Mám TPP a chcem podať výpoveď dohodou ku dňu kedy mi končí rodičovská.

Mám dať výpoveď ku dňu 13.8.2022 (sobota) alebo k 14.8.2022 (nedeľa)?

Prebieha pri výpovedí dohodou dvojmesačná výpovedná doba, keď som na rodičáku?

Alebo sa stačí len písomne dohodnúť k tomu dátumu a následne nahlásiť potom už na úrad práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výpovedi sa počíta výpovedná doba od 1. dňa po mesiaci, keď ste podali výpoveď. To znamená, že nezáleží, či doručíte výpoveď 13.8., alebo 14.8. Výpovedná doba začne plynúť od 1.9.2022. Vaša výpovedná doba bude dvojmesačná.

Váš zamestnávateľ by nemal mať problém s akceptovaním Vašej žiadosti o skončenie pracovného pomeru dohodou k dátumu, ktorý si zvolíte.

Na úrad práce budete potrebovať potvrdenie od zamestnávateľa (zápočtový list). Budete sa vedieť nahlásiť až po skončení pracovného pomeru.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources