Práca - dilema

manuelis
25. mar 2024

Zdravicko. Prosím poraďte mi. Neviem sa rozhodnúť. Momentálne pracujem v obchode s oblečením pre jednu luxusnú módnu značku. Zarobím tu 1100 v čistom. Je to kľud, relax takmer sa nenarobím a pracujem krátky dlhy týždeň 11 hodín denne do 9 večer. Ale mám ponuku na prácu barmana kde by som zarobil 2000 v čistom, mám to hneď pri dome ale makal by som aj do pol noci a nezastavil sa celý deň ale zas mal by som zadarmo obedy aj večere. Čo by ste robili na mojom mieste? Čo by bola pre vás priorita, kľudný život a zarobiť menej alebo sa namakat, mať oveľa menej času na život ale zarobili by ste o dosť viac…

sterea
25. mar 2024

@manuelis máš rodinu, ženu a deti? Koľko máš rokov?

lakebabe
25. mar 2024

@manuelis záleží od tvojho veku ci si sám alebo s niekym ci plánuješ rodinu. Ak si sám a mladý v pohode vladzes kľudne aj barman zarobíš odložis si peniaze pocestujes ak máš rodinu tak určite nie celé noci v bare

manuelis
autor
25. mar 2024

@sterea som sám a nemám deti. Mám svoj byt a aj našetrené nejaké peniaze takže žiadne dlhy.

lb1984
25. mar 2024

@manuelis ked si sám šla by som do barmana...

syslik81
25. mar 2024

ja by som barmanku nerobila.. smrad ozrani hluk-to vsetko zanecha nasledky .. kazdopadne zalezi aj aky bar to je a co ta bavi.. ci si extrovert ci introvert a co vlastne chces od zivota .. ono ani jedno nieje vyhra ale v obchode mas aspon ten klud

manuelis
autor
25. mar 2024

@syslik81 ide o taliansku reštauráciu

lakebabe
25. mar 2024

@manuelis záleží či ta to baví a či si ochotný ťahať po večeroch a nocami

lindous
25. mar 2024

Ja osobne by som do gastra nešla, keby som nemusela, ale to je samozrejme individuálne, mam kamošku, ktorá si inú robotu predstaviť ani nevie… ešte by som zvážila či tých 2000 v čistom by si tam mal aj na papieri?

manuelis
autor
25. mar 2024

@lindous jasne že na čierno. Minimalka na zmluve a zvyšok do ruky. Ale vedel by som si každý mesiac tisícku odložiť bokom

anjelicek26
25. mar 2024

@manuelis na cierno ani náhodou. Prijde nejaká PN alebo najneskor na dochodok ta tie sumu ratanu s minimálky nechaju na chlebe a vode... ak potrebuješ zmenu,hľadaj ďalej,nič ta netlačí...

janinah
25. mar 2024

Kým si mladý a sám bez rodiny tak by som zamakala za čo najviac peňazí .

manuelis
autor
25. mar 2024

@anjelicek26 ja som tak pracoval že minimalka na zmluve a za 3roky som si našetril ako čašník 32000 eur. Keby príde pn tak vyžijem a na dôchodok sa spoľahnúť nedá. Za 20 rokov bude 1 pracujúci pracovat na 3 dôchodcov a celý systém skolabuje. Skôr rozmýšľam ešte zarobiť a investovať do akcií….

tiezjedna
25. mar 2024

@manuelis ak je to už aj s tringeltami, tak ani náhodou. Na to, že je to na čierno je to málo.

manuelis
autor
25. mar 2024

@tiezjedna áno aj s tringeltami.. ok asi mas pravdu ďakujem pekne za radu zostanem robiť tam kde som. Tam mám všetko na zmluve

michelle567
25. mar 2024

Možno na pár dní v týždni si privyrobiť na dohodu? Keď máš krátky týždeň napr ak by si si chcel ešte zarobiť

tiezjedna
25. mar 2024

@autor súhlasím s tým čo píše @michelle567. Stávajúci prácu by som rozhodne neopúšťala, ale v rámci zväčšenia rozpočtu by som si v dňoch voľna pokojne ako čašníčka niečo privyrobila. Teraz máš ideálne podmienky - mladý, bez záväzkov👍

buberova
25. mar 2024

Ostala by som v tom obchode