Výpoveď dohodou

20. apr 2023

Baby ako a kedy sa dáva výpoveď dohodou?
Vlani v novembri som začala pracovať v jednej firme, ťažko si tu zvyknúť na pracovné prostredie na stres, stále sa ľudia menia. V kancli som mala dobrú, nápomocnú kolegyňu tak som tomu dala šancu. Vo februári som mala úraz, som PN do konca mesiaca. Našla som si niečo lepšie , od prvého by som tam mohla nastúpiť. Do starej práce sa nechcem vrátiť, navyše kolegyňa z kancla odchádza na rizikové

janai1
20. apr 2023

Výpoveď dohodou sa nedáva nikdy

autor
20. apr 2023

@janai1 tak aký papier napísať keď tam po ukončení pn nechcem nastúpiť?

tessa165
20. apr 2023

dohoda o ukonceni pracovneho pomeru, zamestnavatel nemusi suhlasit potom ostava uz len klasicka vypoved

alenah31
20. apr 2023

Dohoda o ukončení PP k 30.4.2023. Pokiaľ súhlasiť nebudú - musíš podať klasickú Výpoveď a doručiť ju do 30.4.2023, v tvojom prípade s mesačnom výpovednou lehotou - čiže PP ukončíš k 31.5.2023 a od 1.6.2023 si voľná k nástupu inde.

janai1
20. apr 2023

Tak buď výpoveď a tam máš vypovednu doba podľa zákona alebo dohodu o skončení prac. pomeru ale s tým musia súhlasiť obe strany

opica_skorica
20. apr 2023

Skúsiť sa dohodnúť na termíne ukončenia pracovného pomeru k určitému dátumu (k dohode je potrebný súhlas zamestnanca a aj zamestnávateľa).
Alebo dať výpoveď, plynie však vypovedná doba.

autor
20. apr 2023

Keď to napíšem, môžem to odovzdať v práci spolu s plnkou aj dneska?

alenah31
20. apr 2023

áno môžeš. Dohodu píšeš dvojmo - jedno pre teba a druhú pre zamestnávateľa - treba ich aj tvoj podpis. Výpoveď stačí aj raz - dáš ju im - ale rozhodne ju tiež napíš dvojmo - tam ide len tvoj podpis a nechaj si tvoju kópiu od nich potvrdiť ako doklad, že to prevzali.

janulka155
20. apr 2023

Ja som takto napísala a úplne v pohodke
Hore si dáš svoje meno a adresu a telefónne číslo a dáš si svojho zamestnávateľa veď to je logické 😊

autor
20. apr 2023

@janulka155 super, ďakujem