56 dní žiadna menštruácia

mer12
21. okt 2021

Zdravim, som takmer 11 mesiacov po pôrode, ms som mala prvý x v júli, ptm v auguste 24. A odvtedy nič. Tehotná nie som. Syna kojim, ale len 4-5x za 24 hodín,.predchádzajúci cyklus bol 47 dní, počas tohto cyklu som mala 3x silnejšie bolesti v podbrušku, ktoré trvali 4 dní, ale krvácanie žiadne. Viem,že kojenie ovplyvňuje ms, ale nemal by sa cyklus postupne skracovať?! Chcem ísť k dr len neviem či má neotoci vo dverách,že čo tam robím. A teda otázka na vás, je to normálne,že po pôrode a počas toho,že kojim sa cyklus predlžuje??

ckatka
21. okt 2021

Ahoj. Odpoveď profesora Zahumenskeho- po pôrode počas kojenia (akéhokoľvek), je úplne normálna menštruácia pravidelná, nepravidelna aj žiadna.

Ja som rodila 12/2020
Jedinu menštruáciu som od pôrodu mala 3.9.2021 a odvtedy nič. Tehotna nie som.
8 mesiacov som cievkovala (um), čiže kojenie je to také....pseudokojenie. Občas si cucne trochu, hlavne v noci, inak ma tuhú stravu a UM 3x denne. Očividne to však stačí.

mer12
autor
21. okt 2021

@ckatka hm, ďakujem za odpoveď, my by sme sa aj chceli začať snažiť o druhé, aj kvôli tomu som to chcela riešiť s dr, ale asi bez toho, aby som prestala kojit to nepôjde, ďakujem za odpoveď 🙂 PS. Ja práve,že všade teraz čítam ako otehotneli tie čo koja a buď nemali ms alebo mali len raz a ptm tu som ja čo som od júla mala 2x a teraz asi ani ovulácia nebola 😢

luccija
21. okt 2021

@mer12 je to úplne normálne.Niekto má hneď menzes a koji, niekomu príde ako chce, ja som nemala 1,5 r akonáhle som začala menej kojit som dostala.Ak chces bábo, tak prestaň kojit.

vitriolka
21. okt 2021

@mer12 ale ovulaciu mozes mat aj bez menstruacie predsa. rob si ovulacne testy a uvidis

mer12
autor
21. okt 2021

@vitriolka ovulacne testy som robila skoro celý cyklus, skoro 2 týždne meriam aj teplotu a ovulaciu som nezachytila

mer12
autor
21. okt 2021

@luccija ale veď ja som ho mala 2x a kojim aj odvtedy menej, malý mi je 5x denne normálnu stravu a to kojenie je len na zaspatie, nechcem sa mi veriť,že by to malo až taký účinok mať, ale ktovie, mozno

kiki68
21. okt 2021

@mer12 otoci vo dverach. Kym kojis, tak tie hormony to reguluju rozne. Ja som tiez jeden dostala, o mesiac tiez, o dalsi uz to bol 1,5 mes. Teraz uz preslo 1,5 mes a menzes nikde. Tehu nie som, ale kym kojim to bude skakat. Mna na to gyn vylozene upozornil.

kiki68
21. okt 2021

@mer12 A ja byt Tebou mesiac normalne idem bez ochrany a naplno. Nesleduj ovulaciu. Lebo zase to moze nieco vyvolat a sup budes tehu. Pri kojeni sa na tie testy neda spoliehat. Mne gyn povedal, ze podla usg mam vsetko tak nachystane, ze keby nieco do toho tukne tak v momente ovulujem. Este mi povedal, ze nech neberiem kojenie a vynechanir ms ako antikoncepciu. Lebo inak som tam o dva mesiace s dvomi ciarkami. Cize ja by som skusala. Nikdy nevies

luccija
21. okt 2021

@mer12 áno má to takú účinok🙂

mer12
autor
21. okt 2021

@kiki68 no, toto som chcela vedieť presne, čo nato lekár, ideme na plno furt každý druhý deň skoro tak hádam teda, ďakujem 🙂🙂

kiki68
21. okt 2021

@mer12 len drzat palce, mna prekvapilo to sono vtedy. Ten uz si mydlil ruky, ako sa nam posmykne a zas zarobi kazde dva tyzdne 140 eur 😂 a este aj uvidi mojho muza ( neviem preco, ale s nim by sa bavil do vecera) 😀

janickacrazy
21. okt 2021

@mer12 no kojenie 4,5-krat za deň mi príde dosť často, možno keby si to trochu obmedzila, tak sa vám skôr podarí, ja som kojila prvého syna 9 mesiacov, ale normálny menzes mi prišiel až niekoľko mesiacov po skončení kojenia a ani ovulácie som nemala, asi je to dosť individuálne

mer12
autor
21. okt 2021

@kiki68 haha 🤣🤣🤣 dobrý doktorko

mer12
autor
21. okt 2021

@janickacrazy tak ono 2x cez deň na uspanie, večer tiež na uspanie a nad ránom ešte, ja myslím,že on sa už ani veľa nenapije, skôr je to ako náhrada cumlika, ktorý nechce

siska53
21. okt 2021

@mer12 ja som nemala vobec, az.ked som ich odstavipa alebo dojcila uz len 1x za den.. cize 1. Po roku a 2. Po 23m. Od porodu.

mer12
autor
21. okt 2021

@kiki68 ešte mám otázku na teba, mala si aj nejaké bolesti počas cyklu mimo ms ??

kiki68
22. okt 2021

@mer12 mala som prvy raz strasne bolesti, ale nikde nic,siahnem si dole a krcok asi na 1cm otvoreny. Potom som to konecne dostala a zase sa to vsetko stiahlo. Teraz uz len citim ako keby sa ten System niekedy chcel zapnut a zase sa vypne. Ale vcera som po 2 mes len tak dostala kramy. Bez varovania.

mer12
autor
22. okt 2021

@kiki68 no, to je zaujímavé veru, neznášam, keď neviem čo kedy presne bude a ako...ale tiež už teraz 4.krat bolesti tento cyklus a ms nič

denda007
22. okt 2021

Ja som po pôrode ešte nedostala menštruáciu, už sú to 2 roky. Tiež by som chcela druhé dieťa. Lekár mi odporučil ukončiť dojčenie nakoľko mám vysokú hladinu prolaktinu 🙂

mer12
autor
22. okt 2021

@denda007 fijha, tak to som nevedela veru,že až takto dlho sa dá byť bez ms, držím palce, aby vám to vyšlo rýchlo 🙂