Ako mám naučiť dieťa na fľašku?

evicka34
24. okt 2012

Ahojte, chcem sa opýtať, či my viete poradiť ako mám naučiť malého na fľasku kedže je kojený má 6mes. ale nehce nič z fľaše ani čaj a cumeľ vypluva, takže sa nemožem pohnuť od neho..nechem prestať kojiť len nech si zvyka na fľasku lebo mlieko nebudem mať stale..... ďakujem 🙂

gubcikova
24. okt 2012

s týmto som sa trápila 2,5roka dozadu pri dcérke a nenaučili sme ju.v roku začala s pohárika s náustkom a potom s klasického pohára.ona bola cecíková.syn sa naučil už od mala

sissy27
24. okt 2012

kúp iný cumel na fľašu...neviem akú veľkosť a tvar používaš, ale treba vyskúšať...
Som zvedavá, koľké tu budú do teba hučať, že ho nemáš učiť na fľašu vôbec 😎

brumka
24. okt 2012

naco ucit na flasu, skus poharik s naustkom alebo davaj vodicku lyzickou, flasu nepotrebujes. dojcit vecne nemusis 🙂

zuzka38
24. okt 2012

naco mu bude flaska ak ho budes kojit do 2 rokov alebo aj viac? ja som toto neriesila vobec, kojili sme sa a hotovo, potom zacal pit vodu z pohara.. flasku nepoznal

tilly24
24. okt 2012

aj u nas bol problem s dcerou, nechcela pit z flase, cajik pila z poharika s naustkom, ale mliecko z flase nechcela a az okolo roka zacala z mam flase inu nechcela, tak skus tu flasku alebo poharik, tie od tommee tippee su od 4+ mesiacov.

mimikas
24. okt 2012

skus vybrat taku flasu co ma cumlik pruzny, silikonovy a co sa sprava ako bradavka, moj maly chcel len flasu Lovi a chce to vela trpezlivosti, len skusat a skusat, ale nie vtedy ked uz bude zurivy od hladu, my sme mali doma 9 druhov flias kym sme prisli na to ktora mu vyhovuje a doteraz inu ani neda do ust 😅. Cumel skus kaucukovy a okruhly tvar, nie ortodonticky.

cacika
24. okt 2012

flasu kojenym detom vobec netreba. vodicku mozes davat aj z obycajneho pohara alebo lyzickou. a na cesty mimo domu sa nám osvedcila voda lucka, pollitrovka co ma ten sportovy uzaver. to vsetko sa da vyuzit aj v 6tich mesiacoch.

alexandra7575
24. okt 2012

Ahoj, aj moja dcérka odmietala fľašu aj cumlík, skúšali sme veľa druhov a nič. V lete, keď bolo horúco, som jej dávala vodičku na lyžičku , v 7. mesiacoch sa naučila piť z pohára s náustkom od Mam. Ale ani teraz veľa vody nepije a to má 9 mesiacov. Viem, je to náročné, ani ja sa od nej nemôžem nikam pohnúť, ale si vravím, že to nebude trvať večne, a mojím mliečkom jej dávam dobrý štart do života. Prajem veľa trpezlivosti 🙂

alena0305
24. okt 2012

Môj syn (5rokov) z fľaše nikdy nepil - kúpila som všetky druhy fľaší a cumľov ale nepil nič ani čaj .Dávala som viacej polievky, prevarenú vodu aj do presnedávky a pod. Bol kojený 16 mesiacov a potom nepil ani žiadne mlieko (nahrádzali sme syrmi, jogurtami, pudingami, kašami a termixami).Piť sa naučil až zo slamky. Teraz mám dcérku (5mesiacov) - kojená a tiež nechce žiadnu fľašu, takže všade chodí so mnou. Kojiť chcem čo najdlhšie ale ak budeš chcieť od malého odísť - nachystáš mu polievočku, presnedávku prípadne kašičku (sú mliečne aj nemliečne -miešajú sa do mater. mlieka - ak je veľa). Švagrine sa naučila neter na fľašu ako 2,5 ročná - keď sa im narodilo druhé bábo a aj ona chcela piť mliečko - dovtedy pila čaj lyžičkou - takže skúšať sa dá ale ak dieťa nechce tak sa to nenaučí. A niektoré kojené deti nevedia piť z fľaše preto - že je to úplne iný systém - ináč musí mať jazýček aj ináč sať.

ankaevka
24. okt 2012

mojej som skúšala dávať po 6m fľašu ale tiež neuspela, hrýzla ju a skôr sa s ňou hrala ako pila..tak som jej čaj alebo vodu dávala na lyžičku alebo rovno z pohára..teraz má už skoro 10m a už dva týždne mi pekne vypije aj z fľaše..treba ich len nechať si na fľašu zvyknúť, skúšať to znova a znova ale určite nie nasilu, len tak z času na čas dať do fľaše čaj a ponúknuť....a malú stále dojčím a vypije aj riedku kašu z fľaše 😉

zaza218
24. okt 2012

Ja som mala ten isty problem, starsia dcera sa naucila pit vodu az po roku ked uz vedela pit z jupikovej flasky, aj to pije iba cistu vodu z vodovodu. Teraz mladieho som musela odnaucit od dojcenia lebo som znova otehotnela. Isli sme na tyzden ku svokre a ona mu davala z flasky, odvtedy flasku neodmieta

ivasi
24. okt 2012

Ahoj, môj syn tiež nikdy nechcel "cumľovú" fľašu a tak sme v lete riešili náustkové poháriky, ale ani tie nechcel. Najlepšie sa mu pilo z už spomínanej fľaše Lucka s cucákom. A tak sme mu potom kúpili "zdravú fľašu" (tie kúpiš aj v MT vo VitaLine) a pije jedna radosť. Pokým sa mu dobre cucká tvoje mliečko, smädný isto nebude, tak nezúfaj, ak mu bude dlhšie trvať, kým si na niektorú z možností zvykne... a je celkom možné, že bude piť len z pohárika, u dojčených detí je to normálne, lebo cumlíky sú pre ne neznáme 🙂

nikuska111
24. okt 2012

My máme ten istý problém. Keď mala pol roka naučila som ju na pohárik z náustkom. Teraz má 10 mesiacov a vie piť aj z pohárika a aj z jupíkovej fľašky. 🙂

hajajanka
24. okt 2012

Podla mna je dobre, ked vie dietatko pit aj z flasky. Mne sa to osvedcilo, ked som napriklad potrebovala ist k lekarovi, neskor pri dcere aj do prace (pracujem z domu, ale niekedy treba vybehnut do officu). Detickam som vzdy nachystala moje mlieko, vzala si ich babka alebo boli s tatinom a ja som mohla kludne ist. Vzdy som sa snazila prist na obvykly cas dojcenia, ale nie vzdy to islo (napr. ked som bola u lekara v inom meste). Deticky sa najedli aj z flasky a ja som bola spokojna, ze maju moje mliecko a nemuseli sme pouzivat umele.
Moja dcerka nemala problem s flaskou, ale ked som musela ukoncit dojcenie, tak akokeby tusila, co sa ide diat a dva-tri dni chvilku pri flaske strajkovala (minutku). Potom uz nebol problem a pekne papa z flasky.
Skus kupit iny cumlik na flasku, mozno tento nevyhovuje (my sme pri synovi skusali pri dudlikoch tusim 7 roznych druhov 🙂 ). Treba skusat a byt trpezlivy. Drzim palce.

danusskaaa
24. okt 2012

s tymto problemom sme bojovali od 5mesiaca. kedze malinka bola kojena a nic ine nemala /sem-tam trosku caju cez lyzicku/ flasu nevedela chytiti. mlieko uz nebolo a neostavalo nic ine len sa trapit s flasou. nechcem strasit, ale trvalo to 2dlhanske mesiace, pokym flasu chytila a dokazala s nej pit. pomohla nam flaska TOMMEE TIPPEE-cumlik ako prsnik. vyskusala som vsetky flase, dudliky s roznymi prietokmi a tvarmi-jedine ta bolo OK. kedze som miecko uz nemala dostacujuce zacala som s prikrmami cez lyzicku. ako zacala papat mrkvu po 3dnoch chytila aj flasu. takze som bola moooooc spokojna. fungovali sme na materskom mlieky kym bolo, potom sme cucali pekne cez flasu, dali aj nejaky ten prikrm a hlavne pocas dna som co najcastejsie davala caj cez flasku, aby si zvykala. teraz lutujem, ze som dala na reci, ze kojenemu babatku nemozete dat flasu, lebo nebude cucat prsnik! babatko si pekne zvykne na vsetko!!! my sme boli aj kojeny aj cucali z flase. na uspavanie mame dudel. takze len a len skusat... co najcastejsie aj ked sa zlosti davat cajik!!! ked pojde caj, skusit mliecko+riedku kasicku... a neboj sa, kojit budes moct pokial budes mat miecko, dieta si zvykne aj na flasu aj na cicik!!!

ani2
24. okt 2012

pokial nechce flasu s cumlikom,nenut ho, o to budes mat menej problemov s oducanim od tej flase. moja dcera pila vodu z avent umeleho via poharika jedna radost od 5 mesiacov, neskor som davala jej tie mliecka s kasou poobede,ked sa mi zdala este po kojeni hladna,lebo velmi tazko prechadzala na tuhu stravu,este v 10.mesiaci bola plne kojena. potom som jej ako 10 mesacnej dala do ruky canpol flasu so slamkou a hned vedela,co ma robit,odvtedy na nej fici. a mozno,ze len od teba nechce flasu,lebo citi,ze mliecko je na blizku. od manzela tiez nezoberie?

mamavera
24. okt 2012

na čo ho potrebuješ učiť na fľašu? Moje deti prešli rovno na hrnček, nebudeš musieť riešiť odvykanie od fľaše 😉

dievcatko2011
26. okt 2012

moja dcérka ma 11 mesiacov a až teraz začala piť sama z fľašky,..ale nie dlho 🙂 🙂 Chce to len čas. 🙂

drrudolfko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz