Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú liečbu si vybrať?

mas48
2. jún 2015

ahoj žienky 😉 mám 21r. a takmer už druhý rok som bez menzesu. problém som s ním mávala vždy, v 17tich mi gynekológ odporúčal HA ktorú som brala vyše roka. bola super, cyklus sa mi upravil, mala som krásnu pleť, keďže som chudučkej postavy aj som pribrala na tých správnych miestach, cítila som sa plná energie a spokojná zo zdravotného hľadiska. HA som vysadila nakoľko som dostala zápal obličky a nechcela som kombinovať toľké množstvo liekov. no po vysadení tejto HA som postupne strácala na váhe, akné sa vracalo, a nakoniec sa nenápadne pominul aj menzes. je pravdou, že posledný rok bol pre mňa veľmi stresujúci, tak som všetky zdravotné problémy pripisovala tomu. no už mi to nedalo tak som sa to rozhodla riešiť a navštívila som pred pár týždňami môjho gynekológa, ten mi urobil ultrazvuk, ktorý mu vraj ukázal polycystické vaječníky, v krvi mi zistili zvýšený testosterón. gynekolog mi navrhol liečbu hormonalnymi liekmi alebo hormonalnou antikoncepciou alebo to vraj mám "nechať tak". mám sa rozhodnúť pre jednu z týchto troch možností. síce by som bola najradšej, keby som opať začala s HA, lebo viem, že pred tým mi pomohla, ale viem, že keď vysadím HA, tak sa mi všetky tie problémy vrátia, a to nechcem. o rok - dva by sme chceli bábatko, kludne aj skôr, nechávame tomu voľný priebeh, no čo som čítala na internete, tak je pri polycystických vaječníkoch takmer nemožné otehotnieť bez liekov. som z toho nešťastná, neviete mi niektorá, ktorá máte podobné skúsenosti, niečo poradiť? ☹

janinah
2. jún 2015

hormonami dodrbaný mladý organizmus 😒 a dlhoročná klientka pre farma firmy zabezpečená 😠
prepáč,je mi ľúto,že si tak dopadla....konzultovala by som to ešte s jedným,dvoma gynekologmi,v 21r. by som ja nechala ešte chvíľu rok dva nech sa organizmus vyčistí,skúsi sám spamätať,pomohla by som mu správnou životosprávou,bylinkami,antistresovým životom...veľa zdravia

mas48
autor
2. jún 2015

@janinah myslíte že je to tak? ☹ ja svojmu lekárovi zverujem svoju 100% dôveru, veď je to môj lekár. ďakujem za názor, a to s tymi konzultaciami je dobry napad, dakujem ešte raz. 🙂

ajkava
2. jún 2015

Moja dcéra brala lieky na úpravu MZ od 14 rokov do 18 rokov. Nejaký výrazné zlepšenie ale nebolo. Najskôr sa to trochu upravilo, potom znova rozhádzalo. Tak som minulý rok povedala dosť. Žiadne hormóny do seba pchať nebude. Odvtedy je bez liekov. Švagriná má tiež veľmi nepravidelný cyklus a už 2 dospelých chalanov.

krstik
2. jún 2015

@mas48 ahoj, ak mas nizku vahu, nemyslim si, ze si ukazkovy alebo tazky pripad polycystickych vajecnikov a je kludne mozne, ze je to docasny stav prave po brani HAK, je to dost caste a nie je to typicke PCO. Si este mladucka, kludne sa to moze este same rozbehnut a naozaj existuje vela sposobov ako to aj prirodzene nakopnut, nemusis sa bat, ze to bez liekov nepojde. Ja osobne som sa s tym tiez popasovala a je pravda, ze cyklus mi najlepsie fungoval ked som mala aspon 47 kil 🙂 Tiez ti odporucam skor zivotospravu, bylinky, pripadne vitaminy...posilni organizmus, funguje to pomalsie, ale skus najprv to a po hormonoch siahni az ako po poslednej moznosti.

paskolinka
2. jún 2015

@mas48 tazko radit, ale s HA nic nevyriesis, vsak si aj sama na to prisla, potlaci to akurat priznaky, navodi umely cyklus a to je vsetko. skor by som sa vydala tou cestou ako pise janinah - skusit dat telo doporiadku pomocou zdraveho zivotneho stylu, prirodnymi prostriedkami. a ked sa zacnete pokusat o dieta a nebude sa darit, tak potom mozes skusit aj nejaku liecbu.

nutrimas
10. jún 2015

@mas48 Ak ste naklonena prirodnym, alternativnym sposobom liecby, radi by sme Vam dali do pozornosti pupalkovy olej. Je to jeden z najucinnejsich prirodnych pomocnikov pri roznych "zenskych problemoch" . Pomaha harmonizovat horm. hladinu, pomaha pri bolestivej, nepravidelnej menstr, ovulacii, menopauze, myomoch, cystach, neplodnosti a pod. Odporuca sa uzivat dlhodobo, 1Kl rano a vecer.
Ucinky su velmi individualne, zatial co niektore zeny pocituju zlepsenie, napr.upravu cyklu uz po 1 mesiaci, inym to trva dlhsie... V kazdom pripade na organizmus nema ziaden neziaduci vplyv, zatial mame nan len pozitivne ohlasy.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli