Azoospermia

domuska11
11. okt 2012

Ahojte..dnes nam prisiel verdikt od lekárov, azoospermia..chcem sa opytat, ktore mate skusenos s touto diagnozou, aky je postup? Kolko sa caka na genetiku, co to obsahuje, potom chirurgicky zakrok a aka je stimulacia u partnerky...Jednoducho co vsetko viete o tejto diagnoze, velmi mi to pomoze..stracam nadej, ze na konci bude vytuzene babatko..:(

seraa
26. júl 2014

@laskamoja123

produkcia spermi nema nic spolocne s cistenim tela
je to hormonalna porucha alebo geneticka

soniatko
26. júl 2014

@julciatko1 ahoj. moj muz mal/ma oligoastenozoospermiu. snazili sme sa 3 roky. dr nam povedal, ze mame 5percentnu sancu na prirodzene pocatie, aby sme zvazovali IVF. muz to nechcel riesit,nakupila som mu drahe vitaminy, kt.bral par dni a vykaslal sa na ne. tak som sa zacala zmierovat s tym, ze deti mat nebudeme a bum, zostala som tehotna. nas zazrak bude mat onedlho 2 roky. prajem aj vam, nech sa vam co najskor zadari. ja by som rada aj druhe. doteraz sa nepodarilo, ale to bude aj tym, ze sa s muzom navzajom odcudzili, ale to je ina tema. ked nebude druhe, nezblaznim sa, ale predsa by som to rada este raz zazila.

laskamoja123
27. júl 2014

@seraa kedze sa spermie zacnu produkovat ide o prorodný hormon a o tom ja hovorim

julciatko1
1. aug 2014

@soniatko Ďakujem ti za podporu, môj manžel má tiež presne túto diagnózu a poznáme plno párikov, čo s touto diagnózou šli rovno na umelé oplodnenie, ale my sa tomu bránime, lebo nechceme na nič tlačiť, aj tak si to osud zariadi po svojom... Uvidíme ako zaberie táto liečba, niekedy na začiatku septembra by mal skončiť a pôjdeme na spg., tak už len veriť, že to zaberie. A prečo ste sa odcudzili? Napíš mi správu.

aragorn
22. nov 2014

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095946610-d... odporučam spozriet. Dr Kočí praha.

adulka1979
30. jan 2015

Je tu niekto, koho partner mal azoospermiu a predsa sa podarilo bábo prirodzene? Ďakujem.

zuzik16
31. jan 2015

@adulka1979 ahoj, to je vec o ktorej ja velmi snivam, ale bohužial sanca naozaj nulova, alebo teda 0,000000001 %
zalezi aj od toho či mate tu azoospermiu potvrdenu viac krat, alebo iba raz....

zuzik16
31. jan 2015

@adulka1979 teraz pozeram do tvojho profilu, ved ty predsa dietatko mas.....je otcom tvoj partner alebo ako sa vam to podarilo...? 🙂

adulka1979
31. jan 2015

@zuzik16 Ahoj, ano dieťatko máme. U partnera bola trikrát potvrdená azoo, tak sme podstúpili umelé oplodnenie a on zákrok Mesa/Tese, takže tak sa to podarilo. Ide o to, že by sme nechceli viac detí (aspoň teraz určite nie) a ja neviem, či riešiť antikoncepciu, alebo to vôbec nie je potrebné... sestrička u gyn mi povedala, že nikdy nevieš... raz aj motyka vystrelí....tak preto som sa pýtala.

dm2
14. feb 2015

@adulka1979 gratulujem k uspesnemu IVF a hlavne uspesnemu M/T 🙂
určite sa neboj že by si otehotnela prirodzene, to by musel byť nejaky extra zazrak...
my mame tiež azoospermiu, ale potvrdenu zatial dvakrát .... môžem sa spytat, mal tvoj manžel v poriadku hormony? zistili vam pričinu azoospermie?

adulka1979
14. feb 2015

@dm2 Ahoj, môj priateľ je po úraze chrbtice a má zníženú citlivosť tam dole a mal aj nejaké zrasty. Spermie sa mu tvoria, ale nevedia sa dostať von, preto azoo a M/T. Aj keď v odobratej vzorke boli len tri spermie vtedy, veľmi sme sa báli, že to nevyjde, ale na úspešnosť stačí aj jedna, no nám sa to nakoniec podarilo a máme krásneho synčeka.

dm2
14. feb 2015

@adulka1979 bože to je užasne, je pre mna super čitať nejaky uspešny pribeh pri takomto važnom probleme, ked sa zo vsetkych stran valia iba negativne skusenosti....užite si rodičovstvo 🙂

adulka1979
14. feb 2015

@dm2 keď nám 3x potvrdili azoo, nebolo nám všetko jedno.... a pri M/T sa tiež mohlo stať, že tam nič nebude.... ale bolo našťastie 🙂 Držím aj vám palce!

dm2
14. feb 2015

@adulka1979 dakujem 🙂 budeme to potrebovať....

dm2
24. feb 2015

@domuska11 ahoj, boli ste na na spg v heliose? kolko ste prosim ťa čakali na vysledky? my sme boli dva krat v iscare, kde zistili azoospermiu, a teraz chceme vyskusať helios, ... na recepcii mi pani povedala, že vysledky do tyzdna, ale neviem či to v pripade že tam nič nie je, nebude aj skôr, či? 🙂

dakujem za odpoved 🙂

domuska11
autor
24. feb 2015

@dm2 aj my sme boli najskor v iscare potom helios. Dufala som,ze v iscaremsa zmylilil,naivka 🙂 no vysledky ako pocet a pod. Mas tak do hodiny, vtedy vedia povedat cimnieco nasli alebo nie. Potom sa to posiela dalej na rozbor, rozne vysetrenia ale kedze nam nemali co vysetrovat, nikde neposielali vzorku. Pamatam si,ze na druhy den som im zavoalal, lebo aj mne povedali,ze cakam tyzden, hned ma prepojili na embryologiu-vtedy som vedela,ze je zle a aj mi povedali vysledok .skus sa dohodnut na recepcii, nech ti aspon zavolaju v ten den stav, ci nieco nasli.

dm2
24. feb 2015

@domuska11 dakujem za odpoved 🙂 ja tiež naivne dufam, že sa v iscare mylia......ale viem že zbytočne 😒

domuska11
autor
25. feb 2015

@dm2 vzdy treba dufat, drzim silno palce !!

dm2
26. feb 2015

@domuska11 dakujem, aj vam držim palce 🙂

babusik85
7. nov 2016

@julciatko1 ahoj! citala som tvoj prispevok. mozem sa opytat, ze ako sa Vam darilo? uz mate babatko?

ronaldoboss
29. jan 2019

@laskamoja123 Ahoj vidim že stým maš skusenosti alebo sa vtom viznaš. Ak by si vedela nám poradiť prosim ta sme veľmi zúfalé, môj manžel má azospermiu opakovane 3krat sme boli na spermiogram to iste stále. Pričinu nevedia zistit genetika je vuplnom poriadku urologicke vyšetrenie tiež poriadku hormonalni profil tak isto poriadku,a zničoho nič žiadne spermie ne má. Chystame sa ist do niektorich centier na umele oplodnenie ale zatial sme sa ne rozhodli že kam do ktorej iscare alebo helios ne vizname sa. Prosim ta ak nám vieš poradit neake vitamíny bola bi som vám vdačna. Skusili sme profertil ale muž to ne užil len1mesiac lebo ne veri tomu žebi na azospermiu nečo pomože. Vopred vám dakujem za odpis. Ahoj

ronaldoboss
29. jan 2019

@adulka1979 Ahoj môj muž má takú diagnozu ako vy azospermia. Chystame sa na operaciu mesa teda. Misliš že bi sa našli podla teba spermie? Všetki vysledki má poriadku a príčinu nevieme. Genetika aj urologicke aj hormonalne vyšetrenie je všetko ok. Nevieme gde može byt problém. Vám sa podarilo hned Pri 1pokuse? Hned po operacii alebo aký ste mali problém? Prosím poradte sme zúfalé. Vďaka za odpis. Ahoj

adabise683
5. apr 2019

@ronaldoboss ahoj .. robilo ste spermiogram len u urologa? My tiez hej najskor a potom v centre predsa len jednu nasli ...tak cakame na dalsi odber ci sa to zlepsi ...priatel dostal vitaminy tak mozno aspon 3 najdu nabuduce a nazbierame si ich na umele bez M/T operacie

ronaldoboss
6. apr 2019

@adabise683 ahoj.robili sme u urologa spermiogram.a stale je 0 tak neviem čo dalej chce.e ist do neakeho cen tra ale neviem kam ktori by bol lepši tak ešte čakame.

katkaba1
6. apr 2019

Ahoj. Partner ma azoospermiu, t.j. v ejakulate sa nenachadzaju spermie. Genetiku mal dobru, hormony podla CAR v poriadku. Hypofiza v poriadku, semenniky v poriadku. Čiže v poriadku všetko a zaroveň nič. Odporučili MESA/Tesa, ak sa spermie nenajdu, darcovsky program. Po 3 rokoch sme sa rozhodli ze odideme z CAR. Nasli sme si endokrinologa, znova hormon testy - nizky Tst, Lh a fsH. Nasadila mu ako poslednu moznost - bud alebo - Clostil. Po 3mesiacoch uzivania mame spermie. Stav trva sice len docasne ale mozme skusit umele, prip. Zamraziť. Držim silno palce.

adabise683
7. apr 2019

@ronaldoboss mojmu priatelovi takisto diagnostikoval urolog azoospermiu, avsak v centre kde maju lepsie pristroje mu predsa len jednu nasli ...o 3 tyzdne ideme na dalsi odber ...a ked si mazbierame nejake tie spermijky, pojdeme na umele ... zatial dostal partner nejake vitaminy tak uvidime, ci ich tam bude viac ako jedna

ronaldoboss
8. apr 2019

@adabise683 to je super že sa našiel aspon 1.mi ideme 17.4 do bratislavi do centra na konzultacii uvidime lebo aj ja mam slabe vaječniki tak bude to troška tažke .ahoj.

adabise683
8. apr 2019

@ronaldoboss tak vám držím palce, nech sa vám podarí "k bábätku dostať"...Nás takisto čaká ešte dlhá cesta, ale netreba sa vzdávať.papa

ronaldoboss
9. apr 2019

Dakujem.aj tebe držim palce nech vam to vijde.a vi aku diagnozu mate?a čo ste absolvovali ake višetrenie mate za sebou?

adabise683
11. apr 2019

@ronaldoboss dakujeme.najskor nam povedali azoospermiu a neskor ked sa nasla jedna spermia sa to zmenilo na tazku oligoastenozoospermiu ... zatial sme absolvovali urologa a hormonalny profil, cakame na vysledky genetickych testov ..v pondelok zase odber ...ak sa nejaka spermia najde, dame zamrazit ....