Podarilo sa vám dieťatko z procesu IVF i napriek tomu, že manžel mal azoospermiu?

misisi93
5. apr 2021

Ahojte chcem sa spýtať či sa niekomu podarilo dieťatko z procesu IVF s diagnózou u manžela AZOOSPERMIA u nás sa spermie našli 2 vklad nevisiel prosím podeľte sa so mnou o príbehy u vás ❤️

oslo1
5. apr 2021

Nam sa podarilo 🙂

beatinka
6. apr 2021

Nám tiež. Azoo sa potvrdila na jednom spermiograme. Potom sme nasadili tribulus a spermie sa pomaličky objavili. Síce iba pár kúskov, ale boli pohyblivé. Vyšlo nám tretie IVF a piaty vklad. Odmietli sme darcovské, tak sme využili 3 preplácané cykly a vyšlo to.

luckalukas_1
7. apr 2021

@misisi93 ahoj, nam bohuzial po TESE nic nenasli, pouzili sme darcovske a som tehu hned po prvom ET 😊

ilovepizza
8. apr 2021

ahojte. mohla by som sa spytat? prvykrat zacinam rozmyslat nad tym, ze by sme mali ist s partnerom aspon na nejake testy do car. ked si tu citam rozne diskusie, tak kazdy pise, ze bol na dvoch troch IVF. len taka otazka, ze to sa plati za kazde IVF okolo tych 1000€, ci v tej sume vam spravia aj dve? prepacte za mozno hlupu otazku, ale naozaj som to este neriesila, tak neviem 🙈

luckalukas_1
9. apr 2021

@ilovepizza nie, kazdy ivf cyklus sa plati zvlast 😁 a je to ovela viac nez 1.000€, ked si pripocitas aj lieky, cestu, vysetrenia, potom rozne metody ktore si zvolis sama a ktore bude treba rozne inkubatory, a v cene je len prvy ET, potom ked to nevyjde tak kazdy KET stoji 300€, plus zase lieky 🤷 neviem odkial si nabrala tu sumu, lebo realne je ovela vyssia

ilovepizza
9. apr 2021

@luckalukas_1 a poistovna nepreplaca nic?

luckalukas_1
9. apr 2021

@ilovepizza ano preplaca, hovorim o sume co si hradis sama, je to podstatne viac nez 1.000€ 😣

evaachesa
9. apr 2021

@luckalukas_1 žiaľ je to oveľa viac..cca 2500 na 1 ivf s metódami navyše v našom pripade + lieky...to je ale suma ktorú sme si hradili sami a poisťovňa preplatí nejakých 1000e na jeden cyklus a niečo ešte z liekov ale to v tom nie je zarátané, to ide mimo teba...ešte pomimo to ak potrebuješ riešiť aj reprodukčnú imunológiu, tak tam to tiež niečo stojí

janula12345
9. apr 2021

@ilovepizza treba si nastudovat. Ivf cyklus nie je pocet vlozeni. Pri 1 ivf cykle, ktory zaplatis, mozes mat aj 10 vajicok a ak sa ujmu, tak si uz len budes chodit davat vkladat zmrazene embryjka - keby to nevyslo hned na prvy krat.. a to uz nestoji tolko tie vklady. Ja som to absolvovala pred cca 3 rokmi a platila som iba nejakych 500 eur na ivf. Ale doba sa asi zmenila ako citam.. Urob si prieskum, kde kolko stoji a co vsetko poistovna preplaca. CAR to maju na ich webe zvycajne. Vela zdaru pri snazeni

luckalukas_1
9. apr 2021

@evaachesa asi si chcela oznacit @ilovepizza 😁.. mna to tiez vyslo nejakych 2 a pol tisic, a poviem vam zeny, keby mi prve ivf nevyslo, na druhe by som uz nemala🤷

ilovepizza
9. apr 2021

@evaachesa
@luckalukas_1
@janula12345
no baby, dakujem za informacie, mat dieta v dnesnej dobe je teda poriadne draha zalezitost a ani nie je istota, ze to vyjde do uspesneho konca. je to velmi smutne 😔

luckalukas_1
9. apr 2021

@ilovepizza to vies, na ludskom nestasti sa najlepsie zaraba, vsade vedia ze kto nemoze mat deti prirodzene,tak da cokolvek, hoci aj hypoteku si zoberie na hlavu, len aby mu pomohli mat dieta🤷 ..vyslo ma to velmi vela, ale vies co, nelutujem ani cent, tie // na teste stoja zato❤️

evaachesa
9. apr 2021

@luckalukas_1 júj pardon, ano zle som označila 🙂 veru je to sila...nám prvé IVF s 3ma vkladmi nevyšlo...takže zase odznova všetko ale už som si poriesila aj lekárov a vyšetrenia čo trvalo pol roka...ďalšie ivf aj vďaka liečbe na reproimuno nám vyšlo a hneď 1 vklad...dokopy keď som to rátala tak 5tisic nás to vyšlo aj s 2 ivf a reproimuno (500€).... najhoršie je že nie všetci si to môžu dovoliť a aspoň keby sa to dalo na splátky financovať :( teraz som na materskej, len jeden plat tým pádom a teda tiež neviem ako by sme to teraz dali...veľmi dúfam že s druhým dieťaťom už nebude taký problém 🙄
@ilovepizza silno držím palce aby ste nemuseli ivf riešiť a podarí sa prirodzene ❤️🍀

ilovepizza
9. apr 2021

@evaachesa dakujem pekne, ale asi to nevyjde prirodzene. ked to viac ako rok trva a nezadari sa, tak musi byt niekde problem.. len vseobecne som nikdy nebola uplne stotoznena s predstavou umeleho oplodnenia a teraz ked aj viem, kolko to cele stoji, tak ma to demotivovalo este viac, takze touto cestou neviem, ci sa budeme uberat. no pojdeme najprv na testy, nech vieme na com sme a uvidi sa potom..

luckalukas_1
9. apr 2021

@evaachesa u nas je problem v manzelovi, tak ja som ziadne take drahe vysetrenie nemala a tiez vyslo hned prve ivf, som tehotna po ET, tak snad to dotiahneme do uspesneho konca 🙏 a tebe gratulujem 🤗🍀 ..viem, ze este nemam nic vyhrate, pozitivne tehu testy a pozitivna krv neznanena, ze sa uz nic nemoze stat, strasne sa bojim ze potratim😣

luckalukas_1
9. apr 2021

@ilovepizza ale cosi, poznam niekolko parov ktorym sa dlhe roky nedarilo a potom bum, ostala zena tehotna 😉 ..moj bratranec s manzelkou nemohli mat 5 rokov dieta, mali vselijake vysetrenia urobene a vsetko v poriadku obaja, niekedy sa proste len nedari 🙂

evaachesa
9. apr 2021

@ilovepizza určite sa hneď dnes objednaj na reprodukčnú imunológiu (pokiaľ viem tak máme len 4 v BA, NR, PO, KE). Tiež hematologiu a endokrinologiu. Základný hormonálny profil ti urobí gynekológ a aj mužovi spermiogram alebo môže ísť k urológii, prípadne do CAR (centrum asistovanej reprodukcie). Všade dlho trvá kým ťa objednajú, potom výsledky, čiže najlepšie hneď dnes. U mňa tých 6 mesiacov a to som riešila len hematologiu a reproimuno. Nám sa nedarilo pol roka a keďže už som mala po 30tke, nechcela som nič nechať na náhodu a čakať rok ako to odporúčajú všade. Ak by bolo všetko ok tak si poviem dobre, boli sme, všetko je ok..nanešťastie sme mali obaja problém a som rada že sme to včas riešili a neprichádzali o čas.

evaachesa
9. apr 2021

@luckalukas_1 úžasné že vám to hneď vyšlo, gratulujem 😍 držím palce aby ste to dotiahli do úspešného konca🍀❤️ a ďakujem 😊

luckalukas_1
9. apr 2021

@evaachesa dakujem 🙏❤️

yvessl
27. máj 2021

Moj manzel ma azoospermiu kvoli zlemu zoperovaniu nezostupujucich semennikov v detstve.MESA TESE jedina moznost,aj to mal funkcny len 1semennik.1.KET biochem.tehu a z 2.KET uz mame syna.Drzim palce.Ked je zena ok ,ide to lahsie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre