Baby pomoc nedarí sa mi otehotnieť

zuzana_2000
6. aug 2018

Ahojtebaby mám 22 r muž má 25r už dva roky sa snažíme o babo a nič :(
Som zúfalá gynekológ vraví že treba čakať ms mám nepravidleny
Beriem gynex (4 ‘esiace skoro) 3krat denne
Inofolic 2 krát denne
Thiamin 2 krát denne
Alchimilkový čaj zatiaľ len raz denne vždy ráno
Sex mám každý druhý deň
Som zúfalá 😭😭😭😭😭a muž nebol na vyšetrení ešte

myskahryzka
6. aug 2018

@zuzana_2000 Ahoj. Tak to je prve, co by ste mali absolvovat... spermiogram. Ak muz nechce ist, tak mu aspon nasad nejake vitaminy na zaciatok.

zuzana_2000
autor
6. aug 2018

@myskahryzka strašne dá bojím že neotehotniem alebo ja neviem už kde je chyba nemal by to hľadať gynekológ sám?

bucko555
6. aug 2018

@zuzana_2000 muza posli na spermiogram a ty na riadne vysetrenia hormonov kedze mas nepravidelnu ms

matazirafa
6. aug 2018

@zuzana_2000 ako kde to má gynekológ sám hľadať? Btw. nenapadlo vás že keď ty sa dopujes kadejakymi blbostami a tvoj chlap ešte na vyšetrení nebol že to spolu môže nejak súvisieť?

marci77
6. aug 2018

aj stitnu zlazu (endokrinologia) treba dat pozriet, ci nie je zvysena alebo znizena funkcia ....potom endokrinolog nasadi liecbu, aby sa podarilo lahsie otehotniet, treba sa spytat obvodneho lekara na to ....alebo moze byt milion inych pricin

myskahryzka
6. aug 2018

@zuzana_2000 Nie kazdy gynekolog je akcny v tomto smere. Ak mas pocit, ze je neaktivny, tak ho vymen. Dva roky su uz dost, ale nestresuj. Mas obrovsku vyhodu a tou je tvoj vek. Este stihas aj 10 deti. Takze najma sa ukludni, pretoze stres je kontraproduktivny a poziadaj svojho lekara, aby to riesil. Ak nebude ochotny, pozistuj referencie na inyh lekarov a odid od neho k niekomu, kto ti bude chciet pomoct s tvojim problemom. ☺

myskahryzka
6. aug 2018

*iných

karmen118
6. aug 2018

Vieš kedy máš ovuláciu a či ju máš každý mesiac? Gynekológ s tým môže pomôcť, odsledovať rast folikulov atď. A na ten spermiogram nech muž ide určite a môže skúsiť aj Folandrol. Sú rôzne vyšetrenia, čo sa dajú partnerom urobiť, aby sa zistila príčina - ak tam je nejaká fyzická. Ak to tvoj gynekológ nebude stále chcieť riešiť, tak jedine nájsť iného s lepším prístupom. A hlavne sa prestaň báť, že sa to nepodarí, psychika zohráva tiež veľkú úlohu, musíš sa uvolniť a dať šancu aj prírode 🙂, prestaň sa báť. Veľa žien otehotnelo práve po tom, čo sa rozhodli, že už to nebudú siliť.

blairgossip
6. aug 2018

Nechapem naco mas sex v neplodne dni? Ved si sleduj plodne dni a ovulaciu

montemotherone
6. aug 2018

@zuzana_2000 sex nemusíte mať každý druhý deň. Stačí v plodné dni, každý deň 😉 Je to efektívnejšie. A čo sa týka celého tohto problému, 2 roky je ešte taká hranica, nepanikárila by som hneď. Na otehotnenie má vplyv veľa faktorov... Hlavne však psychika a to že budeš veľmi chcieť... Ale v tom negatívnom zmysle. Si mladučká, začni si užívať a netlačiť na pílu a príde to keď to budeš čakať najmenej 😉 Nemáš prečo stresovať 😉 Neviem, ako si zisťuješ ovuláciu, ale symptotermalna metóda je najspoľahlivejšia 😉 Okrem iného aj spoznáš svoje telo a budeš vedieť, čo od neho môžeš očakávať aj do budúcna 😉

juliet86
6. aug 2018

hlupost pchat sa hormonmi ked nevies aky je spermiogram

zulumilo
6. aug 2018

V prvom rade nech sa muz objedna u urológa na spermiogram. Inak mozes ty aj čarovať a nic z toho nebude ked ma on nejaky probl. A nech zacne brat zinok. 😉

simoncik
6. aug 2018

@zuzana_2000 no tak ty sa teda dopujes tiez by som zvazila muza vysetrit ved to ma za jeden den na pockanie my sme tiez nemohli dlho tiez okolo 2 rokov necelych nam pomohlo ked muz zacal brat vitamin e a mne femibion doslova sa podarilo na prvu ovulku po zacati uzivania

simoncik
6. aug 2018

@simoncik a este kupila som si tiez psa takze som na to aj uplne zabudla ze sa snazime a nedari sa😋a bolo aj stena aj dieta🤣

dadus_ka
6. aug 2018

@zuzana_2000 nechápem preco do seba hadzes tolko liekov na podporu ked ani nevies ci je chyba v tebe? Posli ho na spermiogram ten ste mali robit ako prvy.

fabrika
7. aug 2018

@zuzana_2000 možno si zbytočne kazíš zdravie tými liekmi keď ani nevieš či to je v tebe 🙂 hneď ho tam vyžeň nech vieš na čom ste 🙂

sagitaria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deni73
9. aug 2018

@blairgossip No sorry, ale si ma pobavila, že načo má sex.... Čo tak pre potešenie, z lásky atď...
@sagitaria Je strašne veľa dôvodov, prečo sa nedarí, hormóny, protilátky, nepriechodnosť, PCO, nie je ovulácia, spermie, atď atď... Gynekolog nech ťa pošle všade, postupne, keď budeš mať pocit, že neurobí všetko, tak návšteva car.

zuzana_2000
autor
9. aug 2018

@sagitaria za kolko predáte napíste mi spravu na modry konik .. 🙂 Kupim po kolkom baleni vam to poomohlo ? ja uživam momentalne Inofolic ale tie prásky kde su 20 ks .. Už mam druhu krabičku zasebou a zatial nic :( napiste do spravy poprosim vas velmi pekne..
Dakujem

zuzana_2000
autor
9. aug 2018

@deni73 Gynenkolog mi bude na buduci tyzden robit vysetrenia niaky hormonálny profil kto vie ake to je vysetrenie prosim vas ? A popripade coho sa mam bat ?

deni73
10. aug 2018

@zuzana_2000 Vyšetrenie na horm. profil ukáže činnosť vaječníkov, počas cyklu odoberie 3x krv na rozbor, zisťuje sa hladina progesterónu, LH hormonu, testosterónu atď. Okrem toho by mal robiť folikulometriu, vyšetrenie na počet a veľkosť folikulov, a kedy dôjde k ovulácií, či máš vôbec.

zuzana_2000
autor
10. aug 2018

@deni73 dobre .. .🙂 Dakujem ja pravdepodobne ovulku nemam :/ a dá sa to nejako liečiť ? ja ani necitim ze by som mala ovulku

ivka221
10. aug 2018

Mala som 25, ked som necely rok po svadbe 1x otehotnela. Bohuzial, trvalo to len 9tt. Potom 4 roky katastrofa... Tak velmi som chcela byt mamkou. Nedarilo sa absolutne, bola som uz suca na psychiatriu. Podstupili sme mnozstvo vysetreni, so zavermi na zaplakanie. Spermiogram bol pod spodnou hranicou normy, mne jeden mudry dr po vysetreni povedal, ze mam jeden vajecnik totalne zakrpateny, druhy funguje len z polky a doslova manzelovi sediacemu oproti povedal, ze pokial chce vlastne deti, urcite ich so mnou mat nebude. Ze mozme skusit ivf, no sance boli min. Presli sme si peklom, hadky, plac, velmi sme tuzili.. AMH hormon vypovedajuci o cinnosti vajecnikov bol 6 rokov dozadu 1,18, teda pomaly ale isto vajecniky vyhasinali.. Az dosli Vianoce 2013 a my ako veriaci manzelia sme sa rozhodli, ze stacilo, ivf nikdy nepodstupime, vyckame este rok, kym obaja oslavime 30tky a pokial k nam babatko nepride samo, pustime sa do adopcie. Boli sme pevne rozhodnuti, akosi sme sa zmierili so vsetkym a nechali to na Panbozka. No a vies co sa stalo? V januari som uz ms nedostala.. v septembri 2014 sa nam narodila Karolínka.😍 Nevravim ze tehu bolo lahke, vytrpela som si mnoho, modlila sa, aby sme vydrzali, porodila skor skoro mesiac, no stali sme sa rodicmi. A vies este co? Uz ked som planovala vratit sa spat do prace, zistila som ze nepojdem nikam. 🙂 V januari 2018 pribudla Barborka 🙏 Čize ja ktora som nikdy deti mat nemala s manzelovi polomrtvymi a total lenivymi spermiami, mam zrazu dve princezne 🙈 a momentalne riesim, ako sa chranit, lebo tretie si teraz predstavit neviem 😂 😂😂 Pocuvaj, vyhod to z hlavy, si mladucka, este chvilku vyckaj, uzivajte si mladost a hlavne nemysli na to, ze tak strasne chces. Je to aj v hlave... A takisto lekarska veda niekedy moze klamat, a dost... 😉 Vela vela deti prajem!!! ❤

stano1202
10. aug 2018

Aj my vyše 2 roky,a nič,predtym sme sledovali brali to i ono,testiky,a pod,nič,tak sme sa nato vykašľali,a kedy to ma prísť,tak to pride,užívame si jeden druhého a neriešime to....

zuzana_2000
autor
10. aug 2018

@ivka221 dakujem veľmi si ro vazim

deni73
10. aug 2018

@zuzana_2000 samozrejme sa to dá, ale všetko ti povie lekár. Držím palce

cassie2323
18. aug 2018

My sa snažíme vyše 3 rokov. Ja mám 25, priateľ 31. Prvý rok som bola úplne na nervy z toho stresovala som samu seba.. nakoniec ma priateľ presvedčil nech to nechám tak a uvidíme...v marci som len tak spomenula pred dr. Že sa snažíme už tak dlho a nič tak nas odporučila rovno na gyn-fiv. Chceli sme tam ísť ale nakoniec sme sa rozhodli že teraz pred svadbou to už nejdeme riešiť. Takže v septembri svadba, potom si chcem kúpil inofolik a priatelovi tiež tie vitamíny a v januári pôjdeme za odborníkom a uvidíme...myslím si že najhorúcejšie je stresovať sa siliť to, a pod viem to z vlastnej skúsenosti odkedy som s tým prestala som v pohode. A sex so treba užívať a nie z neho robiť povinnosť. Teraz mám stresy skôr zo svadby 😂

lmml
18. aug 2018

Koľko zbytočných liekov preboha.. ja som experimentovala xy rokov a nič (s jedným samozrejme).. vymenil sa chlap a wuala máme dve krásne deti.. niekedy dvom nieje súdené mať spolu deti.. rozdelia sa a obaja potom majú s inými partnermi.. osobna skúsenost a aj skúsenosti od známych v okolí..

vinetuu
18. aug 2018

@zuzana_2000 Hlavne sa uvolni a nemysli na to ze chces otehotniet. Ked nebudes v strese tak to pride ani nebudes vediet ako. Nic neplanuj. Just relax. A netlac sa tymi blbostami, si mlada urcite otehotnies ale nie takto nasilu. A priatel tiez moze ist na vysetrenie a hlavne tiez ked je aj on v strese tak z toho nic nebude. Uzivajte si zivota teraz .... ked bude babo bude to uplne ine tak sa nestresujte ... to babo neprivola ...asi viac myslis na to ze nedokazes otehotniet mas z toho strach, co si predstavujes to budes mat ... tak to pusti a ono to pride same ked nebudes na to mysliet ... dont worry be happy 🙂

zuzana_2000
autor
19. aug 2018

@vinetuu dakujem velmi pekne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre