Už 1,5 roka sa mi nedarí otehotnieť

katka9296
30. nov 2020

Ahojte. Už som naozaj zúfalá. S manželom sa snažíme o bábätko už rok a pol (viem,že pre niekoho je to ešte krátka doba). Po roku snaženia sme boli na vyšetreniach. Spermiogram ukázal teratozoospermiu, genetické vyšetrenia dopadli dobre. Lekárka z genetiky a môj gynekológ zhodnotili výsledky zo spermiogramu tak, že by to nemalo robiť nejaký extra problém pri otehotnení. Pár krát som bola u gynekológa a počas sona bolo vidno prasknutý folikul. Tam tiež nevidia nejaký problém... Snažím sa na to stále nemyslieť, ale proste sa to nedá. Neviem ako sa zamestnať aby som odpútala myseľ. Tehotenské testy si ani nerobím, menzes mi buď príde načas alebo o deň, dva skôr. Skúšala som užívať kvapky gynex, ale tie mi pomohli len v tom, že má pred menštruáciou nebolelo prsia. Takisto som si robila Inofolic prášok a manžel Folandrol. Zatiaľ bez výsledku. Vedel by nám niekto poradiť ? Čo ešte skúsiť?... Vo februári mám ísť na preventívnu prehliadku a ak dovtedy nič, taak máme byť odoslaní do CAR...

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka9296
autor
30. nov 2020

@sandra151 momentálne len ten Folandrol.. ešte som čítala, že aj on by mohol ten Gynex skúsiť.. neviem už čo viac. Stále jedáva zeler, vraj ten pomáha..

bambuslienka
30. nov 2020

@katka9296 mne pomohlo cvicenie na posilnenie panvoveho dna (mojzisovej metoda, kegelove cviky,..) jedla som Femibion 1 vitaminy, a tusim aj vela grepov :D do 2 mesiacov bolo hotovo🙂

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka9296
autor
30. nov 2020

@bambuslienka cvičenie som takisto skúšala. Aj grepy. Ale na ten femibion počúvam čoraz častejšie chválu, tak si ho asi skúsim nasadiť. Keby to už chcelo vyjsť 🙏

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka9296
autor
30. nov 2020

@sandra151 ďakujem...no zatiaľ to vyzerá tak. Uvidíme ak pôjdeme do toho CAR, kde je naozaj chyba

zuzkalujza
30. nov 2020

@katka9296 hematológia, endorktinológia treba ešte u teba doplniť a potom odporúčam aj reproimunológiu vás oboch. Mrkni skupinu IVF tak je viac info k tomu. Tak či tak ak pôjdete do centra bude dobré už to mať všetko porobené. Partner nech si nasadí E, C, selén a zinok, aj keď zázraky od toho tiež nečakajte. Držím palce ❤

eskop
30. nov 2020

@katka9296 mne pomohil inofolic, za mesiac uzivania sa podarilo

katka9296
autor
30. nov 2020

@eskop ja som ho brala už skoro pol roka, ale počas plodných dni som dosť krvácala. Keď som ho vysadila, krvácanie prestalo. Tak teraz užívam len vitamín E

juliet86
30. nov 2020

@katka9296 u nas jedol mega vela vitaminov tribulus maccu ecko zinok decko. liecba tamoxifenom od urologa. dvaha urologovia endokrinolog a nic sa nelepsilo. zazrakom nam vyslo ivf prve. keby som videla vtedy buducnost nesnazipa by som sa o vsetky soft metody (vitaminy planovany styk natur odber vajicka) zabity rok a pol dva. mohla som byt nladsia mamicka. ivf bolo lahsie ako rodicovstvo ovela. ide o to ako to citite vy a kolko mate rokov. chodte do najlepsieho car aj za cenu cestovania

rarara88
30. nov 2020

Skús alchemilku

eduvalia
30. nov 2020

@katka9296 urcite traba brat vitamin D3. S manzelom sme sa snazili cca 5 rokov, intenzivne 2 roky. V juni 2020 sme isli do CAR, vsetky vysledky v norme(len zhorsena pohyblivost u muza), podstupili sme 2krat IUI. Nevyslo. V septembri som pridala k mojim beznym vitaminom aj D3, manzel maca zinok vit.E. V oktobri som zistila, ze som tehotna. Verim, ze prave D3 nam pomohla. Teraz som 11tt. Drzim palce, nevzdavajte sa 😘

eduvalia
30. nov 2020

@katka9296 a aby som nezabudla, dolezita je priechodnost vajickovodov. Tu vedia skontrolovat laparoskopicky alebo v CAR ambulantne, tzv. Hyfosy.

karin04
30. nov 2020

@rarara88 ako by si odporucala uzivat alchemilku ?

rarara88
30. nov 2020

Pogoogli si, všade sa o nej píše 🙂 .. ja som ju pila po kyrete, okrem toho som užívala železo, kyselinu listovú a inofolic a hneď na prvýkrát sa nám zadarilo.. alchemilka sa má pit od prvého dňa menštruácie cca 14 dní (počas ovulacie už nie)

katka9296
autor
30. nov 2020

@eduvalia D3 som tiež brala istý čas, mohol to byť mesiac a pol. Mohla to byť krátka doba ?

iniska
30. nov 2020

@katka9296 dobry den nam.s manzelom.pomohli po 2rokoch snazenia arginmax forte 🙂 uzival ich 3 tyzdne ak budete chciet mali sme zasoby kupene predam ani nie za polku 🙂 drzim palce

zuzuliatko18
30. nov 2020

Manzel mal.tiez tuto diagnozu a odporucili nam doplnok reproman. Ale dieta sa nam nakoniec zadarilo par tyzdnov po tom, ako sme prestali vsetko brat, bo sme riesili zmenu byvania a akosi obaja prestali mysliet na to, ze sa nedari. Trvalo to 5 rokov teda.
Absolvovali sme kopu vysetreni, od zakladnych ako hormonalny profil, spermiogram, cez priechodnost vajcovodov, endokrinologiu, reprodukcnu imunologiu, genetiku. Nikde nic nejako smerodajne nezistili a teda nakoniec to vyslo bez zistenia dovodu, preco 5 rokov nic.

petuska09
30. nov 2020

Ahoj taktiež sa snažíme cca pol roka a nič. Ked sme sa snažili prvý krát trvalo to rok. Gynekológ mi vtedy odporučil inofolic a po mesiaci som otehotnela. Ale teraz by sme chceli druhe inofolic beriem uz 3 mesiace a nič. Som z toho zúfalá. Do toho mi mala neustále place ze chce sestričku, všade to hovori. Och no hrozne dačo 🙃 vsetko je o psychike si myslím ked chceš nejde, keď nechceš tak ta pan boh aj dvojcatmi obdari. 🤣

bibkapipka
30. nov 2020

@katka9296 ahoj,moj muz ma tiez rovnaku diagnozu ako tvoj. ja som v poriadku, podstupila som vela vysetreni. uzivali sme: ja - cisty inositol, alchemilka kvapky, kyselina listova metylfolat, vit D a E, obcas pohar cerveneho vina. muz - folandrol aj inositol, kotvicnik tablety, maca tablety, vit E, zinkosel, pycnogenol. po roku sa nam podarilo prirodzene. drzim palce a neprestavaj verit.

bibkapipka
30. nov 2020

@katka9296 a dolezite, bola som v tom cykle,kedy sa zadarilo na Hyfosy. neviem ci to pomohlo, lebo vajcovody som mala priechodne.

eduvalia
1. dec 2020

@katka9296 ja som ho brala asi mesiac, 2500UI 1x denne.

christinka1
18. dec 2020

@katka9296 ahoj ja som mala tiež problém s otehotnením... Bola som u endokrinologičky a tá mi predpísala lieky siofor nakoľko mám PCO... Čítala som a dosť babám pomohli... Tak či pomôžu aj mne uvidím každú chvíľu keď sa budem testovať 😉

slavka12455
18. dec 2020

@katka9296 ahoj, my sme sa s manzelom tiez snazili vyse roka a nic.
Sli sme do Martina na kliniku plodnosti a tam zistili, ze manzel ma pomale spermie.
Nacitala som na nete o Make tu sme brali obaja a o cca 4,5 mesiacov test ukazal 2 palicky. Dnes mame 3 rocneho indiana doma.
Nevzdavaj a mysli pozitivne. Prajem vela stastia a verim, ze nie za dlhy cas napises ze cakate babanko.
Drzim palce

christinka1
25. jan 2021

@slavka12455 áno mala si pravdu,nebol to dlhý čas 😊 už som si našla vytúžené //

slavka12455
26. jan 2021

@christinka1 tesim sa s tebou. 🙂 vsetko len to pekne zelam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre