Dali ste dieťa zaočkovať proti meningokokovej meningitíde?

lenka110611
30. jún 2012

Čítala som o tejto chorobe, dokonca som videla nádherné deti ktoré boj s touto chorobou prehrali.. :(((( očkuje sa u pediatra? neviete čo to stojí? Ďakujem za všetky odpovede.

anjelicek26
30. jún 2012

@lenka110611 - neda sa zaockovat proti vsetkym tipom, proti pneumokokovej meningitide tusim chrani hexa (to som si ale nie uplne ista), proti meningitide typu C (v nemecku aj anglicku je to povinne) su moje deti zaockovane obe a este je jedna virusova, proti ktorej sa ochranit vopred neda...

lenka110611
autor
30. jún 2012

@anjelicek26 tak sa dohodnem s dr, hádam mi dobre poradí 🙂

anjelicek26
30. jún 2012

@lenka110611 - ja som toto moc nestudovala, viem, ze jeden typ mame zaockovany, ale proti druhemu sa ochranit neda, treba len dufat, ze deti rychlo vyrastu, pri detoch nad tri roky je aj pri infekcii vyse 60% pravdepodobnost uzdravenia, pri miminkach je to len 15% :(

euka210
30. jún 2012

nedala by som, lebo ma to aj vela negativ a su pripady, kedy po zaockovani ju na to par tyzdnov dostali a zomreli. My mame o chvilu 10m a az buduci tyzden budeme ockovani 1.hexa, co je v 3m...vdaka nehojeniu po TBC :( ...cakam, co bude po tom

anjelicek26
30. jún 2012

@euka210 - to ale nebude tym. Ockuje sa nezivou vakcinou, neviem si predstavit, ako by to mohlo spustit meningitidu..skor zla nahoda :( pripady meningitidy ako vedlajsieho ucinku su zname pri MMR ockovani, kde ich dokonca popisuje vyrobca v pribalovom letaku ako velmi zriedkavy vedlajsi ucinok. Tam mi to aj dava zmysel, tri zive virusy, preco by to nemohlo napadnut aj mozgovu koru :( Nasi MMR nedostali.

sue
30. jún 2012

Hmm, priznám sa, že ja tiež po tieto dni googlim čo sa týka meningokokov a zatiaľ som sa nerozhodla 😒 lekárom veľmi nedôverujem - mám pocit, že akonáhle spomeniem akékoľvek oškovanie,tak diskusia skončila a dr.to berie automaticky ako že tú vakcínu chceme 😒

bubulka722
30. jún 2012

Túto chorobu som prekonala ako 9 mesačná a len z rozprávania mamy viem, že mi život skutočne visel na vlásku. Aj napriek tomu, by som nikdy neriskovala nežiadúce účinky očkovania proti tomuto ochoreniu. Je toho na zaplakanie veľa čo natlačia do detí v povinnom očkovaní a niektoré z nich ochorejú práve po ňom. Okrem toho žiadne očkovanie nezaručuje 100% ochranu (ak vôbec zabezpečí nejakú...).

veve39
30. jún 2012

@lenka110611 meningokova meningitida je obrovska hrozba pre deti, koli nesmierne prudkemu priebehu, ak sa dieta nakazi a nevysvetlitelnemu mechanizmu, preco sa niekto nakazi kvapockovym prenosom a nic mu nie je - je len bacilonosic a preco u druheho vypukne pri ochoreni doslova boj o život....tiez som sa tomu v tychto dnoch viac venovala a tiez hlavne koli pribehom deticiek, ktore z plneho zdravia ochoreli na tuto chorobu a svoj boj prehrali...
U nas je ockov. nepovinne, plne hradene rodicom
Vakcina neexistuje proti typu B, ktory je najrozsirenejsi, avsak su vakciny proti inym typom
Proti typu C, ktory je zial tiez zabijakom aj v nasich europskych koncinach, stoji vakcina cca 30€, musis mat recept od Dr.

sisiska
3. aug 2012

obnovujem tuto temu a tiez by ma zaujimalo, ci ste dali vase deticky zaockovat proti meningitide...

sisiska
4. aug 2012

mamicky, neviete, ci vakcina proti meningitide je bakterialna?

jajka78
19. aug 2012

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzanaj54/
@sisiska tu je smutny pribeh jednej maminy, viem ze sa to ockuje i v zahranici dost casto, ma to velmi silny a rychly priebeh ☹

sisiska
19. aug 2012

@jajka78 a ty mas maleho zaockovaneho?

jajka78
19. aug 2012

@sisiska nie nemam, este to musim pozriet

sissika
28. sep 2012

@lenka110611
@jajka78
@veve39
@sue ako ste sa rozhodli ohladom ockovania proti meningitide? dali ste ockovat?

dandulina
11. apr 2013

Je tu neaka maminka, ktora dala svoje dieta ockovat proti meningokokom? Akurat si zistujem informacie o tejto vakcine. Dakujem.

valy
20. apr 2013

My sme dali obe deti, isli sme do zahranicia a doktorka to vyslovene odporucala, Tu je to aj tak povinne, dieta Ti nevezmu do skolky, ak to nema.

vandaa
23. apr 2013

ja tiez rozmyslam, dnes nam o tom hovorila nasa dr., je to ine ockovanie ako mali povinne, a je na cely zivot ...

inull5
2. máj 2013

@dandulina Ahoj, áno, dávala som nimenrix. po očkovaní nemala malá ani zvýšenú teplotu

dandulina
3. máj 2013

@vandaa
@inull5 Nam tiez nasa pediatricka doporucila toto ockovanie. Dava sa len raz. Maleho budem mat v lete preockovaneho v 6 roku zivota..tak sa rozhodujeme. Dakujem za info.

lienka321
3. máj 2013

@dandulina aj ja som dala Nimenrixom, teplota ziadna, malinko zacervenane v miesti vpichu.

inull5
3. máj 2013

@lienka321 Ako sú na to rôzne názory, ale rozhodla som sa a dúfam, že ľutovať nebudem.

dandulina
3. máj 2013

@lienka321 dik za info, tak super, ze to bolo ok..tiez sa viac priklanam k moznosti ano ako nie...uvidime

pianina
13. máj 2016

Prosim o nazory ockovania proti meninogokoku.Ake ste mali skusenosti?Dakujemm 😉

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katharrina
12. sep 2016

Chcem sa spýtať na očkovanie proti meningokokom typu B. Dr.nám navrhla, treba očkovať 2x a jedno očkovanie stojí 160€. Koľko stojí na SK?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dekys
12. sep 2016

@peter952 to nevysvetlis ja som sa dnes snažila viesť debatu o očkovaní a konkrétne tetanus, jej brat si išiel dnes doockovat tetanus lebo sa skrabol o pedál a tiekla mu dosť krv. No čo tu poviem 🙂 nechala som to tak

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katharrina
13. sep 2016

@peter952 ja som nenapisal, ze idem ockovat. Poprosim si precitat a potom reagovat, dakujem. 🙂