Enterococcus faecalis vo vagíne

olli122
5. jan 2024

Ahojte pred mesiacom som podstúpila konizaciu krčka... mala som len začiatočné štádium cin1 pri ktorom sa neodporúča konizacia keďže som ešte nerodila. Hlavným dôvodom bolo to že som mala opakovane zápaly a už mi nepomohli žiadne antb, lieky, gély...atď
Každý mesiac na gyn. s novým zápalom...
Kvantum antibiotík....
Totálne asi žiadna mikroflóra vo vagíne...
Stále odopieranie sexu s partnerom...
Mesiac po konizacii mi robili kultiváciu a zas baktéria Entercoccus fecalis z ktorej som sa vyliečila pred operáciou.
Predpísali mi zas macmirror 500🥲🤦....
Sex som nemala dva mesiace všetko dodržiavam hygienu
Partner bol na vyšetrení všetko ok ...
Všade čítam že entercoccus je prirodzená súčasť mikroflóry...tak načo antb ???? Prečo mi ich dávajú každý mesiac ...poraďte mi som zúfalá naozaj.

martinmmartin
5. jan 2024

tvojho lekara sa spytas nechces? Forum je pre teba lepsia volba?

lenqua_12325
5. jan 2024

Túto baktériu si môžete s partnerom navzájom posúvať. Mal by sa preliečiť aj on..

pluss
5. jan 2024

@olli122 je súčasťou mikroflóry za predpokladu že sa nerozmnoží a nerobí šarapatu...

simsalabim
5. jan 2024

@olli122 pokial enterococcus nesposobuje problemy, tak sa nelieci. problemom je, ak sposobuje klasicke prejavy zapalu - vytok, palenie, zacervenanie, opuch. Ak ti robi problemy a opakovane, pytaj sa na imunologiu. Kamoske pomohli.

nttnnt
6. jan 2024

@olli122 boze to je strasny hajzel tato bakterie ale zaklad je aj crevo dat dokopy uzivaj probiotika, po velkej toalete ak sa da sa umy detskym mydlom najlepsie, spravne utieranie je zaklad a chraneny sex ja som sa toho dlho nemohla zbavit a este som zabudla probiotika do posvy pravidelne a hlavne po menzese

taktotedanie
7. jan 2024

@olli122 ale nie v posve
Asi sa zle utieras na wcku

lenqua_12325
10. jan 2024

@taktotedanie by si sa čudovala, koľko ľudí napr. po veľkej potrebe nepoužíva vodu a len to rozotieta suchým papierom. Z toho sú infekcie jak hrom.

taktotedanie
11. jan 2024

@lenqua_12325 ano vela ved ja to tu nepopieram
Po malej potrebe sa zeny nevedia utriet