Vaginálny zápal počas tehotenstva

11. apr 2023

Zdravím,
môže zápal vo vagine - akási baktéria meno som zabudla...ohroziť začiatočné štádium tehotenstva? Začiatočné myslím, že len začala meškať menštruácia, test pozitívny.
Lekár mi nechcel dat radšej antibiotika kvôli prípadnému tehotenstvu, dal mi len nejakú dezinfekciu.
A však keď mi vravel, že tam mám zápal a ešte nevedel ze som tehotná tak povedal, že pokiaľ nemám žiadne ťažkosti nie je potrebné to liečiť.
Ďakujem ak má niekto podobne skúsenosti.

cookie29
11. apr 2023

Su bakterie napriklad chlamydie a podobne, ktore mozu sposobit potrat. Mozu. Nemusia. A kedze ani netusis o co ide, ja by som radsej zavolala.

autor
11. apr 2023

@cookie29 ďakujem... noo práveže som volala, len nepamätám ten názov už ale vie ze som tehotná a dal mi preto tu dezinfekciu...ale chcela som nejaké skúsenosti ešte....🙂

anavixy
11. apr 2023

Tak ak mas zapal, tak mas tazkosti. Ak mas len vyskyt bakterie v posve, premonozenu bakteriu, ale nemas palenie svebenie bolest vytok.. tak na to staci ta “dezinfekcia”, napr betadine capiky su take, neviem co konkretne ti dal. A pripadne aj nejake probiotika, ale ono v zasade cim menej “veci” ide v tehotenstve do posvy, tym lepsie z hladiska prevencie infekcii. Ako ste prisli na tu bakteriu, preco ti robil ster?

autor
11. apr 2023

@anavixy ťažkosti nemám žiadne...mňa len prekvapilo ze kým som nebola tehotná nebolo potrebné liečiť keďže nemám ťažkosti ale keď som tehotná a tak liečiť...tak ma to trochu vystrasilo...zajtra idem vybrať recept uvidím co konkretne mi dal...a ster mi robili vrámci preventívky

autor
11. apr 2023

@anavixy ale povedal mi "mate zapal v posve"..ale opakujem..ťažkosti nemám..

anavixy
12. apr 2023

Chapem, tak ale podla mna sa zle vyjadril… akoze ano, mas premnozenu bakteriu, ktora moze vyvolat zapal a obzvlast teraz v tehotenstve, ale ked nemas nijake tazkosti, tak neviem ci sa to ma nazyvat zapalom 🙈 ja som nala v tehotenstve gardnerellu, bez tazkosti a tiez som mala len ten betadine, takze verim, ze pomoze aj tebe nieco take 🙂

mima172
12. apr 2023

Nie je to náhodou gardanella vaginalis? Mala som ju aj ja v úvode tehotenstva, podľa mojej gyn je relatívne bežná a keď sa premnoží, tak spôsobí tzv bakteriálnu vaginozu. Dostala som vtedy nato nejaké tablety na vkladanie a potom na obnovu mikroflóry probiotiká. Tehotenstvo síce skončilo potratom, no toto na 100% príčina nebola. Neboj, hlavne, že máš liečbu. Viac škodí zapal ako lieky proti nemu.

autor
13. apr 2023

@anavixy
@mima172
Ďakujem žienky. Možno je to aj ta bakteria, čosi mi to hovorí, musím sa ho na ďalšej kontrole opýtať.
Ale predpísal mi Fluomizin.

mima172
13. apr 2023

Preane ten som mala aj ja a po jeho dobrati som mala ešte Gynoflor na obnovenie vaginálnej mikroflóry a ten bol tuším na 12 dní 🙂 Držím palce

autor
17. apr 2023

@mima172 dakujem🙂

juliavolna
4. júl 2023

@mima172 ahoj a v akom tt skončilo tehu ? Bolo to pre Gardnerellu?

autor
4. júl 2023

@juliavolna ahoj ja som autorka a žiaľ moje tehotenstvo tiež skončilo.. zamlcanym potratom...bakteria s tým vraj súvis nemala...

juliavolna
4. júl 2023

Ahoj v akom tt prosím

mima172
4. júl 2023

@juliavolna Ahoj, v 10tt sme prišli nato, že srdiečko nebije, tri týždne nato kyretáž. Práve dnes sme si potvrdili, že príčiny mojich potratov majú dôvod inde, gardanella je bežná.

autor
5. júl 2023

@juliavolna aj ja v 10tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre