Imunologické testy. Ako to prebieha?

milly001
19. jún 2008

Ahojte babulky
O babo sa snazime uz skoro 4 roky a po 4 neuspesnych IVF pokusoch sme uz uplne na dne. Chcem sa spytat ci niekto z vas bol na imunologicke testy a ak ano, ako to prebieha.

Dakujem

lienka_1
14. jún 2012

Ja som bola na alergologii niekedy v minulom storoci 😀 😀 😀 ....uz si nepamatam. ALe ak mas na nich cislo, tak tam skus zavolat a spytat sa, ved na to su tam, aby poradili.

bobocka
14. jún 2012

@lienka_1 no mne to vybavovala mamina,tak jej idem na papier spisat vsetky lieky co beriem(teda vitaminove doplnky) a bylinkove caje co pijem a napisem jej aj o tej mrske aj o snazeni a to zanesie ona dr.mamina robi v nemocnici,preto to problem nie je a uvidim co dr na to povie.ale ja som tvor nedockavy,preto som uz tu na zrebcovi zistovala co a ako 😀 😀 😀

cuculik1
1. júl 2012

Menia sa v priebehu života protilatky.... Pred tromi rokmi som mala robíme imuno. Vyšetrenie, protilatky proti spermiam, zona pellucida, ovarian, Všetko negatívne.... Je potrebné vyšetrenie z odstupom času opakovať?

figurka1985
1. feb 2013

AHojte.
Prosim vas, bola niektora z vas na imunologickom vysetreni v Kostnej tkanivovej banke v Ke? Cyhstame sa tam s mm- hlavne na spermiogram, a zaroven mi navrhli, ze mi urobia rovno aj imuno-vysetrenie.
Plati sa za to nieco?

cuculik1
1. feb 2013

@figurka1985 nie nic sa neplati 🙂

figurka1985
1. feb 2013

@cuculik1 dakujem velmi pekne :-*

makovicka53
27. mar 2013

@figurka1985 ahoj mozem sa opytat bola si na tom imunologickom vysetreni v KE?...ako to tam prebieha a ako si sa tam objednala? vdaka

figurka1985
28. mar 2013

@makovicka53 Ahoj... ak chces, pohladam ti cislo. neviem kam som ho zalozila, ale myslim, ze aj na nete najdes. telefonicky som objednavala mm na spg. a rovno mi navrhli imunologicke, nech mm netrapime dva krat odbermi... Mala som stastie, kedze ma objednali o 5 dni, kedze jeden par ochorel, uvolnil sa im termin. A ako to prebieha? Prides, zaklopes, potrebujes aj odporucanie od gyn. na vysetrenie sterility, a mm na vysetrenie spg. od urologa, alebo tvojej gynekologicky... vypises taky dotaznik. manzel sa zatvori do kabinky- kde su take cudne plagaty nahych slecien, a casopisy z 90. rokov :D mozes ist s nim, alebo nech si vezme notas...🙂 odovzda vzorku, a tebe vypisu listocek na vysetrenie krvi. zbehnes o poschodie (alebo dva) nizsie- tam ti odoberu jednu ampulku krvi, daju do ruky, a vynesies naspat hore. To je vsetko. potomm uz len cakas na vysledky.
Mm mal vysledky o 2 tyzdne u svojho urologa, ja asi o 5 tt u mojej gyn. 🙂 Nic hrozne. Drzim palce 😉

makovicka53
28. mar 2013

@figurka1985 dakujem ti...ak by si nasla bola by som rada...skusim sa tam ozvat po sviatkoch...a zistovali ti aj protilatky voci trofoblastu?myslis ze v KE je to na rovnakoej urovni ako v BA v medirexe? chcela by som fakt dobre vysetrenie kedze mam uz 2 nesupesne IVF za sebou...aj ti nieco zistili?

cuculik1
1. apr 2013

Nemate niekto skusenosti s prednisonom? teda konkretne ako dlho ho mozem uzivat po neuspesnom IVF.... ked mame v plane KET.... lenze KET budeme mat asi az o dva mesiace, mozno aj tri....a teraz neviem ci prednison vysadit , alebo je ho potrebne uzivat dalej, nakolko viem, ze kym zaucinkuje pred samotnym transferom je ho potrebne brat cca 4-6 tyzdnov... teda vyasadit na chvilu alebo nie...???? 😒 😒 😒 😒 ( mam zvysene NK bunky)

orgovan
13. aug 2013

@mery2385 @zubrienocka @tina1 @poleva @misik1 @dahra
@bettynka222
@dilema
@nemko
@gerdusha
@figurka1985
@makovicka53

dievcata, prosim vas, mne povedal lekar z caru, ze potrebuje reprodukcne imunologicke vysetrenie, ktore dava imunolog - mozem ist podla vas rovno do tych kosic? vraj to potrebuje kvoli legislative od imunologa....prosim, poradte mi....dakujem

gerdusha
13. aug 2013

@orgovan

V tomto neporadim. Boli sme nakoniec v prahe

bettynka222
13. aug 2013

@orgovan vraj to uz robia aj v BA - ale nie som si ista. Skús sa popozerat na nete 😉

zubrienocka
29. aug 2013

@orgovan Ahoj, my sme boli v KE. Spermiogram nám vyšiel úplne iný ako v Heliose v MT. Mne vyšlo, že som "alergická" na vlastné ovária. Inak.... ten lekár je MVDr, takže zverolekár. Asi by som druhá krát zvolila Brno alebo Prahu.

orgovan
27. sep 2013

@zubrienocka dakujem za odpoved. boli sme nakoniec v kosiciach. Ale zobral krv len mne a manzel odovdzal len spermie. vysledky este nemame. Nie je to divne? tu citam, ze mali brat krv aj jemu.... 😠

orgovan
27. sep 2013

@mery2385 @zubrienocka @tina1 @poleva @misik1 @dahra @bettynka222@dilema @nemko @gerdusha @figurka1985 @makovicka53
boli sme nakoniec v kosiciach. Ale zobral krv len mne a manzel odovdzal len spermie. vysledky este nemame. Nie je to divne? tu citam, ze mali brat krv aj jemu.... emoticon...čo teraz?

makovicka53
27. sep 2013

@orgovan aj nam tak isto brali ako vam.....

dahra
27. sep 2013

@orgovan - nam myslím na 90% obom (v 2009)

orgovan
27. sep 2013

@makovicka53 a mate uz vysledky? Ako ste dalej postupovali?

orgovan
27. sep 2013

@dahra A aky bol dalsi postup?

dahra
27. sep 2013

@orgovan - dali nam vysledky a to bolo vsetko

makovicka53
28. sep 2013

@orgovan ja este z krvi nemam a je tomu uz skoro 3 mesiace...davaju si na cas ...penim uz riadne....

zubrienocka
28. sep 2013

@orgovan ja si to veru už nepamätám

nikus28
9. okt 2013

ahojte, nemate kontakt na dr. Bobaka- Ke? dakujem

janduska
23. okt 2013

@nikus28 055/640 4304.

nikus28
25. okt 2013

@janduska dakujem 🙂 uz sme tam aj s manzelom stihli byt..teraz cakame na vysledky....

janduska
25. okt 2013

@nikus28 A kedy vam maju prist? My sa tiez chystame, ale este som mala po kyretazi cakat, budem tam volat v stredu, aby som nas objednala.

nikus28
26. okt 2013

@janduska Objednali nas velmi rychlo..asi tyzden po to, co som volala 🙂 vysledky manzelovho spermiogramu budu do tyzdna, ostatne vysledky az o mesiac ...tazke sa nacakame(

janduska
26. okt 2013

@nikus28 No, je to celkom rychlo, ja som sa bala, ze to budu aj 3-4 mesiace. Ved ten mesiac vam nejako zbehne. Tak nech mate vsetko v poriadku 🙂

mmattulik1
26. okt 2013

My sme v Ke u Dr.Bobaka čakali na výsledky skoro 3.mesiace a tiež nám bolo povedané že max.1,5mesiaca to bude trvať,spermiogram bol rýchlo ale ostatok trval dlho a tiež záleží aj na veku páru, hlavne ženy .Máme to s polovičkovu celkom obehané v Ke tak ak by niekto chcel viac info tak IP 🙂 držím prsty nám všetkým