Kedy mám začať piť čaj z alchemilky?

matulikm
18. jan 2016

Baby, chcem sa opýtať. Kedy mám začať piť tento čaj? 😒 Ide o to, že mám problémy s menštruáciou. Mešká mi, je strašne nepravidelná. Ale s priateľom sa snažíme o bábo. Skúšame to stále, test som si robila asi pred týždňom, no negatívny. Odvtedy sme sa ale o bábo pokúšali, na test je ale skoro. Tak neviem, môžem začať dnes piť ten čaj či mám počkať, poraďte mi. Ďakujem za každú odpoveď. 🙂 😉

babydesire
18. jan 2016

Pises ze test je negativny no zaroven ze je nan skoro ale ze ti meska ,,to du dist protichodne informaciee,navyse ak ho mas dost nepravidelny (co to presne znamena?) tazko urcis ci ti meska alebo nie,to kefy mas ovulaciu a ci ju mas...konzultovala si to so svojim gyn?

Pokial ide o alchemilku tak: kedze sposobuje silne prekrvenie sluznice maternice co moze vyvolat menzes a pripadne oplodnene vajicko vyplavit,odporuca sa pit alchemilku len do ovulacie,,co v pripade nepravidelnych ms je tak trosku problem urcit,,tradicne pri zdravych cykloch su to prve dva tyzdbe od prveho dna ms,,potom do ms uz nepijes,,ak prijde ms znovu pijes len dva tyzdne (do ovulacie)... Ak ostanes tehu,alchemilku uz nesmies pit..vela stastia

janzi
24. jan 2016

Ja by som na tvojom mieste počkala na ms, a začala ho piť až potom od prvého dňa cyklu. Ak ti mešká, chod k dr na vyvolavacku aby si ms popohnala a mohla si začať s alchemilkou. ..

katrin21
24. jan 2016

ja ti skor odporucam caj ajurvedsky, na menstruacny cyklus... ten ti viacej pomoze, ako alchemilka.... 🙂
najdi si na nete, alebo niekde v blizkosti, kde predavaju. napr. u nas v Trnave v Tescu v specializ.obchode s cajmi ho predavaju a je super.
aj rozne ine ich caje...

kikulka25
24. jan 2016

Ja pijem alchemilku 1.-12. DC. Neviem, či vplýva na pravideľnosť MS, ale ja s ňou mám dobré skúsenosti so skrátením MS postupne z 10 dní na 7 dní, intenzitu MS mi tiež trošku zmiernila - ale stále mám dosť silnú 😒
Určite alchemilku nepi, ak môžeš byť tehotná, ako už písali baby vyššie, môže spôsobiť potrat - aspoň podľa niektorej literatúry.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre