Môže byť prechladnutie príčinou missed abort?

martuska2
22. feb 2016

Ahojte, počuli ste niekto o tom, že by možnou príčinou missed bolo prechladnutie? prvý missed bol v 9.tt a druhý v 12.tt.
Tesne pred prvým potratom som sa napila studenej vody, zapálilo sa mi hrdlo a potom mi to prešlo na dutiny. Po kyrete som brala antibiotiká na preliečenie.
Po 3 mesiacoch som otehotnela a týždeň pred potratom som sa kus spotila na firemnej akcii lebo bolo dusno a spotená som prešla do hotela a vonku bola zima. Ráno som nemala hlas a potom ma stále bolelo hrdlo a prešlo na dutiny.:(
Všetky výsledky z vyšetrení sú OK, kúsok znížená imunita, ale liečba by travala 8 mesiacov a vtedy nemôžem otehotnieť tak som to odmietla, že budem len doma na PN a nikam nebudem chodiť keď zistím 2 čiarky.
Imunologička vravela že vírusová infekcia vraj môže byť na príčine...
Počuli ste niekto o takejto možnej príčine?

spisanka
22. feb 2016

@martuska2 Ahoj hmm no na zamyslenie to je.Ja som potratila pred 3 rokmi a to som bola chora jak pes a tento mesiac sa neviem od januara doliecit ,ked mi meskali kramy par dni tak som si spravila test bola tam slaba ciarka a na druhy den uz ziadna a to som mala a aj mam od januara 37,8 37,6.Takze mne to pride ,ze aj to moze byt na pricine,ale som zvedava co baby napisu..

margarita
22. feb 2016

moze byt, kamoska tak potratila kvoli herpesu, a aj ja raz, ale tam asi pricinou nebolo prechladnutie ale ktovie co, nezistili.
ono ale do 12tt ak sa jedna o MA, "staci" ze skratka nastala nejaka chyba vyvojova pri deleni buniek alebo po nom, skratka chyba v programe a program "sa ukoncil".

v tomto skorom stadiu aj ked robia histologiu, malokedy nieco najdu, zazila som 3x, je to des.
😔

skus zistit, ci si ok po endokrinologickej a hematologickej stranke, po 2 potratoch by to uz mali vysetrovat. drzim palce.

martuska2
autor
22. feb 2016

Dakujem margita..ano bola som uz vsade..hematologia OK, genetika OK, imunologia kusok znizena imunita, endokrinologia..Ok aj ked autoimunitny zapal stitnej zlazy, dali najslabší Euthyrox, ale že od nich som Ok, tam by bol problém s otehotnením

majka99999
22. feb 2016

@martuska2 robili ti aj rozbor na mykoplazmy a ureaplazmy?

ruthike
22. feb 2016

Ak mas iba oslabenu imunity a odbery a vysetrenia nic neukazuju, dala by som sa na liecbu imunity, lebo imunitu si nezvysis tym, ze ked otehotnies zostanes na pnke. Na to treba klud, vyvazenu stravu, casty pohyb na cerstvom vzduchu a pripadne i lieky ako wobenzyn a one co ti lekar odporuci a to dobrych par mesiacov. Tehotenstvom sa imunita automaticky znizuje takze by som sa zamerala najprv na tu imunitu. Otehotniet sa ti dari to je super, tak treba poriesit moznu pricinu potratov

martuska2
autor
22. feb 2016

@ruthike Ano, ale keď sa dám na liečbu imunity, teda jej zvýšenie Imunor+Luivac tak to je na 8 mesiacov liečby a to už budem mať po 34ke, čo už je dosť, takže by som chcela čím skôr, lebo už nie som najmladšia. A keďže pracujem v rizikovom obore ako farmaceut v lekárni, snáď keď nebudem v lekárni ale doma, tak si znížim šancu ochorieť. preto som povedala lekárke, že do liečby teraz nejdem...
Wobenzym by imunologička aj tak nedala, a pred pár rokmi som si celú liečbu naordinovala sama na mykózy, aj celkom pomohlo, na 2 roky som mala kľud od mykóz..

majka99999
22. feb 2016

@martuska2 ja som mala druheho v 34, to nie je neskoro 🙂

ruthike
22. feb 2016

@martuska2 ja viem, ze imunita sa lieci dlhodobo, len ak ti nieco s tou imunitou sposobuje problemy s vynosenim - tak to treba liecit. Ale vsak vyskusaj a drzim prsty do tretice vsetko dobre. Poznam aj take pripady kde boli dva potraty aj v neskorsom stadiu a potom 3. Sa podarilo.. Ale ak by boli problemy opat tak by Som radsej ozelela tych osem mesiacov nez sa trapit na slepo. Moja babina pocala prvorodene dieta v 37micke, sesternica v 38micke a mala ich 4 po sebe - posledne v 44tom roku! Ty mi prides velmi plodna - ja som sa napr pri prvom snazila ako 25 rocna rok, takze hoc vek po 35 indikuje statisticky nizsiu pravdepodobnost otehotnenia, je to o genoch a zivotosprave

ruthike
22. feb 2016

A vitaminy - kyselinu listovu preventivne uzivas - ja ako som zacala do troch mesiacoch som bola tehotna? Brala som balenie vitaminov na pocatie od Vitabiotics - to je anglicke, taka zmeska, ziadny luxus ale malo to vsetky b-cka a kyselinu listovu a to je super na podporu nielen plodnosti ale aj imunity

martuska2
autor
22. feb 2016

@ruthike ďakujem pekne za radu, zlata si. Žiaľ životospráva u mňa najlepšia nie je, lebo zeleninu nejem. A žiaľ škoda že mojho terajšieho muža som skôr nepoznala, bolo by to ľahšie. lebo pri prvom manželstve sme o dieťati neuvažovali a ani sa nezadarilo nikdy. A teraz počatie ide veľmi ľahko, aspoň to 🙂
Ešte uvažujem o tej reprodukčnej imunológii a že by som šla k inej hematologičke zas na testy, lebo som čítala že niekomu dali injekcie proti zrážanlivosti aj keď nemali mutácie génov...

martuska2
autor
22. feb 2016

@ruthike ano ano aj kyselinu listovu aj inofolic, čo tiež obsahuje listovú aj keď v menšej miere. A k tomu koenzým, e vitamín a selén zinok forte 🙂 proste asi všetko čo môžem 🙂

martuska2
autor
22. feb 2016

@majka99999 Diky ale ja ešte nemám žiadne deti, budem prvorodička a preto chcem čím skor a nie po 34ke :(

ruthike
22. feb 2016

Podari sa, uvidis, snaz sa na to prilis nefixovat, ak sa da. Pekne vsetky vysetrenia, aj ten druhy nazor nie je od veci a potom sa rozhodni.

lenkapega
23. feb 2016

A neskúšala si kolostrum...ja odkedy ho beriem mám ukážkový krvný obraz A aj choroba sa mi vyhýba

spisanka
23. feb 2016

@lenkapega Ahoj,akurat som pozerala co to kolostrum je a nasla som spustu vyrobcov..aky beries ty?je nieco v bio kvalite,alebo je to jedno?

lenkapega
23. feb 2016

@spisanka ja beriem obyčajný V lekárni si kupujem...názov neviem teraz...taký modro biely obal s kravickou...nie je ani drahý...A keď začne chrípkové obdobie...tak pijem čaje...kupujem si sypané...kvet echinacei A kapucinka...tá je priam zázračná...ničí všetky viry, baktérie A plesne V organizme A môže sa piť aj V tehotenstve.

ruthike
23. feb 2016

@lenkapega a tie caje sa kde daju kupit - v bio obchode? Ja si v lekarni kupujem repikovy a salviovy, a echinaceu mam velmi rada, ale v caji sa ku mne este nedostala

lenkapega
23. feb 2016

@ruthike u nás to majú V cajovni...Ale tak dá sa zohnať aj na nete... Veľké množstva objednávam Z čiech...

ruthike
23. feb 2016

@lenkapega dakujem, pozriem sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre