Nedarí sa mi otehotnieť

eli133
20. jún 2013

ahojte. hned nauvod viem že tu je takých tem vela. .ale nema moc čas čitať ich všetky.. a potrebujem aspom nejake dobre rady rovno na mna osobne.. asi pred rokom som bola u gyn .. pretože som mala nepravidelnu ms.. povedala mi že je to sposobenehormonmy a tym že mam nadvahu .. dala mi duphaston a inofolic.. duphaston stale beriem .. a vobec s ami prinom nedari schudnut nech sa akokolvek snazim :( .. pred kazdou ms sa mi na vajecniku spravila mala neskodna cysta.. ktora vecsinou praskla pri ms.. a ked nie tak pri dalsej .. okrem toho sa velmi potim .. je to PCo?? .čitalôa som tu niečo take .. neviem doktorka mi povedala len nech skusim schudnuť a uvidime.. snažim sa a mam len 2 kg dole potom zase v strede mesiaca nasadim duphaston a mam ich naspet:( .. otehotniet skusame asi od oktobra minuleho roku . a nic.. dr. ovedala že je možne že mi nechodi ovulka.. čo mam ako teraz dalej robit?? .. neviete mi nietko poradiť kto ma podobne problemy??? čo bude ďalej ?? :( hadam niesom uplne neplodna nie?? ..

janie80
20. jún 2013

@eli133 doktorka vie, ze sa snazite otehotniet, vyjadri sa, ze je mozne, ze nemas ovulaciu a nic s tym nerobi?????
Akymi hormonmi je to podla nej sposobene? Robila ti hormonalny profil? Robila folikulometriu? Kontrolovala ultrazvukom, ci ide o PCO? Alebo to jednoducho hodila na nadvahu nasadila duphaston a tym to pre nu haslo? 😠 😠 😠
Jedina rada: ihned zmenit doktora...

eli133
autor
20. jún 2013

@janie80 vie že sa snažime.. dala mi duphaston na upravu cysklu a inofolic na tu ovulku na 3 mesiace ten som dobrala.. a nic.. hormonalny profil sa robi s krvi ?? . .ci ako _? .. asi nie .... len teraz som tam bola na preventivku tak mi zobrala stery tie som mala dobre.. ultrazvuk mi robila ale tam bola ta cysta tak mi dala vitaminy aby mi praskla neviem no ..

mimka11111
20. jún 2013

@eli133 najlepšie je všetko hodiť na nadváhu a hormonálne problémy, pritom okrem základných vyšetrení ti lekár neurobí žiadne iné.....u mňa je presne to isté, o mimčo sa snažíme viac ako 2 roky a moja / teda už bývala/ doktorka s tým absolútne nič neurobila, vraj s mám len merať BT a užívať podporujúce prípravky....samozrejme BT som zistila, že ovulka mi krásne prebieha, ale aj tak sa nám nezadarilo...doktorka mi nebola schopná doteraz urobiť ani hormonálny profil a výsledkom každého môjho problému doteraz bola len a len hormonálna porucha / po jej len základných vyšetrenioach /, takže som si povedala dosť! a lekára som v tom momente zmenila

janie80
20. jún 2013

@eli133 nakazala kupit inofolic a zavolala ta aj skontrolovat vajicko, ci tam je? Zvykne sa to robit cca okolo desiateho dna cyklu, v pripade potreby aj opakovane v dalsie dni... Hormonalny profil sa robi z krvi, myslim dva krat v cykle, nech sa skontroluju hladiny hormonov (pred ovulaciou su ine a po ovulacii tiez), mne napriklad pomocou toho zistili, ze nieco nesedi so stitnou zlazou...
No neviem, pri takomto pristupe by som sa asi zacala naozaj obhliadat za inym lekarom...

eli133
autor
20. jún 2013

tak ten mi nerobila.. iba že mam schudnuť,, aspo mniečo a uvidi.. pritom sestra važi viac ako ja a momentalne je tehu .. a pritom ma tu istu doktorku .. no o zmene som zatial neuvažovala už raz som menila.. praveže henta je dobra každy si ju veľmi chvali ako veľa ludom pomohla.. aj mne sa zda prijemna a mila. asi to musim s nou naoriadok prediskutovat .. pritom ja sama chcem snudnut a kvoli duphastonu sa mi to zrejme nedari lebo ked ho vysadim na tyzden tak dam aj kilo dole ale ked ho zasa začnem brať tak je nazad :(

eli133
autor
20. jún 2013

@janie80
@mimka11111 to bolo vam 🙂

janie80
20. jún 2013

@eli133 ono ide o to, cim je sposobena nadvaha... Ked je sposobena prejedanim sa, tak treba schudnut a problem sa moze vyriesit... U mna je nadvaha sposobena pco a stitnou zlazou... A na to pride len vysetreniami...

mimka11111
20. jún 2013

@eli133 duphaston mi doktorka predpísala len raz, špinila som celý mesiac,ale ani duphaston mi nezabral.....neviem,ja som na sebe vtedy nebadala, že by som po ňom priberala...a aj tá akože "moja" doktorka bola super,úžasná,dobrá a neviem čo......len už má svoj vek a asik sa jej nechcelo vyšetrovať tak dôkladne akoby mala.....tiež odporúčam zmeniť doktora a ak to nie je tajomstvo a tak strašne sa tvojou váhou oháňa,akú máš výšku a váhu? samozrejme ak nechceš,nemusíš napísať

eli133
autor
20. jún 2013

@janie80 no povedat mozem ze prejedanim nie ved sa mi kazdy smeje ze to co ja zjem s toho by ani mys neprežila a prteto ma trapi to ako vypadam kazdy si mysli ze sa musim extra napchavat alebo co a to vobec nieje pravda dokonca piojem cistu vodu a vecer ani nejem . na stitnu zlazu som bola cca rok dozadu tam je vsetko ok .. tak neviem ja som sa o tom pco docitalaa az dnes tu :(

eli133
autor
20. jún 2013

@mimka11111 no ohaňa sa pravom... mam 167 a 94 :(( ale ako vravim nepijem nic sladene iba vodu vecer nejem a uplne malilinko celkovo jem .. kazy si mysli asi ze sa prejedam pritom vobec nie.. :( .. cvicim a nic ak dam kilo je super no .. sitnu mam v poriadku :(

mimka11111
20. jún 2013

@eli133 tak ale potom z prejedania to mať určite nebudeš, za tým môže byť iný zdravotný problém

eli133
autor
20. jún 2013

@mimka11111 ked ja už neviem aky? pochodila som asi všetkých doktorov čoexistuju .. ja osobne si myslim že to bude niečo s gyn .. pretože nieje možne aby sa nam rok len tak nedarilo :( pritom s fakt snažime.. a dakujem za rady 🙂

janie80
20. jún 2013

@eli133 ja ti napisem, ako to bolo u mna... Tiez mam nadvahu... Na HP mi zistili problem so stitnou zlazou, na endokrynologii mi zistili zvysenu funkciu, potom na kontrolnych odberoch uz bola ok, ale moj organizmus bol totalne bez vitaminu D... Medzitim na diabetologii mi zistili hormonalnu formu pco (gynekologocka to ultrazvukom nemohla vidiet) a zvyseny prolaktin, plus bolo podozrenie na inzulinovu rezistenciu, ktore sa nastastie nepotvrdilo.... Nasadili sme zatial len vitamin D a prirodne veci a chodila som na folikulometriu, ako je to s ovulaciou... Mala som ist na konzultaciu, co ideme robit dalej a to som uz prisla tehotna... 🙂 pomohol obycajny Vigantol, ktory sa dava babatkam... trvalo to rok a pol a keby to vtedy doktorka zvalila len na nadvahu, tak mozno doteraz nie som ani len tehotna...
A dalsi priklad... Moja sestra ma nadvahu, nedari sa jej otehotniet... Ale nie kvoli nadvahe, ale kvoli pco a kvoli "nehostinnemu prostrediu," ktore zabija spermie... Snazia sa dva roky a keby to doktor pripisal len nadvahe a neriesil, tak sa moze snazit schudnut kolko chce, aj tak by to nepomohlo...
Jednoducho, nadvaha, nenadvaha, vysetrenia su jednoznacne potrebne...

mimka11111
20. jún 2013

@eli133 verím ti, aj my sa snažíme 😅 , a nič ☹ ....na tvojom mieste by som zmenila doktorku, bez ohladu na to, čo mi kto hovorí

eli133
autor
20. jún 2013

@janie80 dakujem .. som objednana na jul tak jej rovno poviem nech mi spravi ten hormonalny profil.. inak este jedna vec... hrozne sa potim .. alke hrozne az sa zato hanbim .. skusala som kadeco aj 8x dodna sprchu a nic.. jau ž nechapem .. všetkých doktorov som pobehala... kto čo našiel to mi upravili a furt žiadne mimi nič.. asi sa s nou porozpravam a ak ma zasa odbije tak menin doktorku

eli133
autor
20. jún 2013

@mimka11111 a ty mas tiez nejake problemy? ked sa nedarii ?? ci len tak ?... no ano rozmysla mo tom ze pojdem ked som objednana na jul poviem az mi porobi vysetrenia a ak nie idem prec..

janie80
20. jún 2013

@eli133 no, nadmerne potenie a napriklad aj nadmerne ochlpenie mozu byt priznakom PCO, alebo len jednoducho zvysenej hladiny testosteronu... Ale to naozaj moze povedat len vysetrenie... Trvaj na tom a ak nie, zmenit doktorku...

eli133
autor
20. jún 2013

a kak by povedala ze je to pco .. tak co da mi nejake lieky? alebo ako sa to potom riesi ? .

prahaxx
20. jún 2013

@eli133 absolutne obmedzit cukor cca na 3 mesiace, ovulaciu by si si mala odsledovat aj sama - http://najmama.aktuality.sk/clanok/227074/ako-o...
nepises ani kolko mas rokov, ci sa snazite pravidelne, alebo mate aj prestavky kvoli zdraviu alebo pracovnym cestam napr.
mne pomohlo aj absolutne vylucit kavu, alkohol, lieky napr. proti bolesti, na chudnutie a skusit detoxikovat telo na prirodnej baze.. napr. zeleny jacmen, zacat sa hybat, co najviac.. tiez som obcas mala cystu a snazili sme sa pravidelne 2 roky, nakoniec som konecne ukecala manzela na zmenu polohy a zadarilo sa na prvy krat, aka som bola hned zdrava 😀
no a nechcem strasit, ale dnes ma aj mnoho chlapov problem s plodnostou, nemusi to byt v Tebe, alebo len v Tebe

mimka11111
20. jún 2013

@eli133 neviem, tie základné vyšetrenia a cyto mám ok, hormonálny profil mi mala doktorka robiť na 5-ty deň cyklu, ked som k nej dokráčala, mala dovolenku 😠 , to bola zároveň posledná kvapka v mojom pohári trpezlivosti....u nového doktora som ešte nebola, vlastne bola, lenže ma nechce vyšetriť bez mojej starej kartotéky, samozrejme tú som si dala vyžiadať od doktorky ešte pre 2 mesiacmi, doteraz ju nebola schopná poslať novému doktorovi, lebo citujem :" to by som išla proti zákonu,keby som vám ju dala do ruky " 😠 , no keby som vedela, že to takto bude,tak uchmatnem kartu a utekám s ňou preč 😀 .....podla zákona je povinná tuším do 7 dní od vzžiadania kartotéku zaslať......takže pozor aj na to, ked budeš meniť doktora, môžeš mať ešte takéto debilné naťahovačky s kartotékou

eli133
autor
20. jún 2013

@prahaxx mam 20.. snazime sa pravidelne kazdy vikend.. kedze sme spolu len cez vikendy no uz aj cez tyzden sa nieedy podari .. polohy menime furt :D vymyslame cosi nove🙂 .. kavu nepijem 🙂 .. viem ze je moznost ze on ma problemy. .ale aj nato postupne dojde.. najskor musim vyrieit tie moje 🙂 .. preotze zrejme nemam ovulku takze som teraz ja ktora tomu babu nejak brani.. takze najskor uzdravim sa ja a popri tom skontroluje sa aj on 🙂

eli133
autor
20. jún 2013

@mimka11111 no hej o téom vierm sovje ked som sla k hentej tiez ta stara ppipka s prepacenim sa este stahovala ze ona nevie ze ma toho vela a jak blba som tam asi 50x bola.. neviem co mam robit.. všetci s okolia utekaju k mojej doktorke ze konečne nejaka dobra a ja ani neviem ku akej by som sla.. sak tu zaidna poriadna nieje.. ani naokoli _D bud su na dochodku D: alebo na materskej :DD::D... moju si kazdy chvali .. aj sestra je tehotna anevie si ju vynachvalit ze jej vysvetli vsetko comu nechape.. asi je len taka povaha ta doktorka ze jej musis vsetko povedat a vsetko pytat.. 🙂 ... skusim sa teda etse raz s nou porozpravat a ak nie zacnem teda patrat kdesi po novej 🙂

janie80
20. jún 2013

@eli133 a urcite by som to nebrala tak, ze ak ma problem partner, zacnu sa riesit az po vyrieseni pripadnych tvojich... Sup s nim na spermiogram, nech mozete riesit problemy naraz a nestracate cas...

eli133
autor
20. jún 2013

@janie80 asi to bude najlepsie 🙂 .. dakujem 🙂 ... hned zajtra mu o otm poviem 🙂

mimka11111
20. jún 2013

@eli133 začni si merať BT, každé ráno, vždy v rovnakom čase, ešte pred tým ako vstaneš z postele.......duphaston ti BT zvyšuje, preto sa nasadzuje až v druhej fáze cyklu......si vo veku,kedy by si nemala mať problém otehotnieť, boooože, ja som už dávno za funusom ☹

eli133
autor
20. jún 2013

@mimka11111 hh .. no ale ja mam duphaston od 11 dna po zacati ms do 25 dna. to je rovno stred nie?? ..

janie80
20. jún 2013

@eli133 ale povedz mu to nejako opatrne, chlapi su na svojich "bojovnikov" citlivi... 😅

michaelkanr
20. jún 2013

ahoj, necitala som prispevky pred mojim, dam len poznamku k duphastonu. mne teda vobec nesadol, mala som vsetky neziaduce ucinky popisane v letaku, katastrofa to bola. su to silne hormony, niekedy narobia viac skody nez uzitku-nemyslim si, ze pri nich schudnes:( nesustred sa na chudnutie, skor na zdravy zivotny styl, motivaciou je privoest babatko do zdraveho tela🙂 nesnazite sa az tak dlho, ale ak je podozrenie na pco, tak to treba riesit cim skor tym lepsie. ziadat od gynekologocky vysetrenie a nie ze treba schudnut...dokedy chce cakat? rok? musis byt asertivnejsia a vediet co chces a ist za tym.

eli133
autor
20. jún 2013

@janie80 heh 🙂 no aj ked viem asi jeho odpoved že ma 21 a je mlady nato aby mu odumreli D:... ale nejak to s nim prediskutujem 🙂 ale asi nebude proti pretoze to mimi chce viac ako ja🙂 sme minule stražili maleho bratranca v kočiku no on s prepačenim ten kočik skoro žožral take usta nanhootvaral a ksichtiky robil no koniec🙂

mimka11111
20. jún 2013

@eli133 aký dlhý máš cyklus? cca?