Neznášam menštruáciu

ennynka
15. okt 2022

Neznasam ju...

ennynka
autor
15. okt 2022

Neznasam ju...kazdemu chlapovi by som dopriala aspon jednu menstruaciu zazit...ani vyspat sa normalne tie dni neda...

patus_2
15. okt 2022

@ennynka možno ju zvládneš lepšie ak sa na ňu budeš trošku inak pozerať. Samozrejme každú ženu menštruácia nejako obmedzuje, ale čim viac negatívne sa k tomu postaviš, tak tým horšie to bude. Možno si skús prečítať knihu alebo pozrieť nejaký dokument o prijatí menštruácie.
Stále to máme oveľa jednoduchšie ako naše mamky a babky, keď normálne vložky a tampóny takmer neexistovali. Dnes je trh s menštruačnými pomôckami taký široký, že takmer každá žena si môže vybrať. Jednorazové vložky, tampóny, alebo kalisok, látkové vložky, ms nohavičky, soft tampóny....

ivana3111
15. okt 2022

@ennynka ja som ju tiež neznášala hlavne keď som sa bolesťou skrabala po stene, grcala som, hnackovala a žiadne lieky nezabrali...lenže ak chce žena deti, menzes spolu s ovulaciou je potrebný a tak sa k tomu treba postaviť .

ennynka
autor
15. okt 2022

@ivana3111 tak ja take problemy nemam ako pises ziadne nastastie...ja uz nechcem deti,moj zdravotny stav to nedovoluje...

ennynka
autor
15. okt 2022

@patus_2 ja mozem len vlozky...tampony nemozem kedze by som nevedela za mam menstruaciu a ze ho mam v sebe(nemam ziadnu kratkodobu pamat)

patus_2
15. okt 2022

@ennynka tak si daj budík alebo pripomienku do mobilu, že potrebuješ vymeniť tampón alebo kališok. Poprípade vyskúšaj ms nohavičky, tie sú veľmi pohodlné hlavne od 2-3 dňa, kedy už je krvácanie slabšie.

ennynka
autor
15. okt 2022

@patus_2 ja uz mam na tolko veci pripomienky v mobile ze uz je toho vela i tak...vlasy umyt,osprchovat sa,atd...

koniarova
15. okt 2022

@ennynka daj si predpísať antikoncepciu, pri ktorej menzes nedostaneš.

ennynka
autor
15. okt 2022

@koniarova uz vobec?to asi neni velmi zdrave,ne?hormony brat alebo co to je?nevies?

koniarova
15. okt 2022

@ennynka tak zdravé to asi moc nie je,ako každá antikoncepcia. Ja som brala roky takú,pri ktorej menzes nedostávaš. Ale samozrejme,keď prestaneš brat tabletky,zase dostaneš.

zuzinapipina
15. okt 2022

@ennynka odporúčam knizku : Ženy ktere jedí ve svitu Luny..je tam pekne napisane co vlastne menštruácia je, myslim že je zdarmo aj nejaký webinár, alebo kurz ako viac pochopit zenske cykly, prečo byvaju bolestivé atd..urcite sa potom nato bude pozerať inak a verim,ze ti pomôže byť aj bez boelstit😊

sjuzir
15. okt 2022

@ennynka beriem ju tiež, už dlho. Dáva sa keď žena koji no ja som ju vždy užívala aj keď som nekojila už a som veľmi spokojná

saxana000
15. okt 2022

Teraz som asi nepochopila vadi ti ze ju mas teda ten nekomfort alebo s tym spojene problemy?bolesti migrena hnacky?lebo s tymto sa da pracovat dobry gynekolog nastavi liecbu na zmiernenie priznakov.ak s tym nie si psychicky ok treba tiez zvazit navstevu lekara ale ineho 😉

minenkas
15. okt 2022

@ennynka daj si Mirenu

liusa82
15. okt 2022

@ennynka a ktorá žena má rada krámy ani jedna😀 Navyše ja ani deti nechcem,neplánujem takže mne sú tie krámy ozaj na 2 veci.Ale kvôli niečomu to príroda takto zariadila.Ja to beriem tak, že ked to už nie je na nič dobré aspoň na to prečistenie tela🙂 a to tiež ich nemám nejak problémové akurát prvý,najviac druhý deň to neni bohviečo.

miriam11
15. okt 2022

@ennynka myslim, že väčšina žien ju neznáša...